Povinné ručení - jak dohnat 7 měsíců?

Od: Datum: 05.06.12 20:32 odpovědí: 8 změna: 06.06.12 08:03

Dobrý den, potřeboval bych pomoci. Dne 10.10.2011 jsem si zakoupil automobil. Druhý den jsem odjel na dovolenou a bohužel jsem auto nepřepsal na sebe a nedal značky do depozita. Auto jsem měl 7 měsíců v opravně na značkách, dával jsem ho do kupy. Auto je v polopřevodu pojistka je na něm nová. Pozítří jdu na převod. Dá se těch 7 měsíců nějak vyřešit nebo musím platit penále. Děkuji všem za odpověď.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.06.12 20:38

Penále? Za co? Klidně tam jděte, pokud máte doklady a ostatní dokumenty OK, tak to bude za 800Kč správní poplatek a podle druhu Eura ještě poplatek http://www.sdruzeni-sova.cz/emise.htm

Od: pajza*
Datum: 05.06.12 20:42

Takže bych neměl nic plati? Já si ted o víkendu zařídil pojistku ta běží a ve čtvrtek jdu na převod. Ale auto stálo 7 měsícu na značkách bes pojistky. Je to mé první auto tak se ptám děkuji.

Datum: 05.06.12 21:04

pajza, teď určitě nebudeet platit žádné sankce. Ale až přijde od čkp, tak se ozvete a vyřešíme to, jako desítky jiných zde.

Datum: 06.06.12 06:38

A nebude už pozdě? Penále už neběží když už mám novou pojistku? Já slyšel že mohu na čkp poslat omluvný dopis a může mi bejt penále odpuštěno. Nevím jak to funguje aby se čkp neozvalo po letech stim že tam dlužíme x peněz za neuhrazení penále. Děkuji za odpověd.
Datum: 06.06.12 08:03

pajza, já toho již slyšel...

ale nikdy že čkp na zaslaný omluvný dopis sankci odpustilo. To se určitě nestalo.

ICQ 55180641

Od: buss®
Datum: 05.06.12 20:57

Chyba, ČKP se určitě ozve. No ale původní majitel pojistku zrušil? Řešit tak, až se ozvou, prokazovat, že vozidlo nebylo provozováno. Pokud bylo celou dobu v servisu a dosvědčí to...

Datum: 05.06.12 21:04

Zrušil

Od: nu*
Datum: 06.06.12 07:25

čkp Vás dá k soudu a bude argumentovat tím že jste auto dočasně nevyřadil a soud jí dá nebo nedá za opravdu, nic Vám v tom nebránilo, a z výkladu zákona to vyplývá přesně tak...ale závazný výklad je na soudu

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.