Ukrajinka chce koupit auto v čr

Od: Datum: 05.06.12 11:35 odpovědí: 15 změna: 06.06.12 14:49

Dobrý den.. kamarádka chce koupit auto u nás v čr, je z Ukrajiny.. už víme, že může koupit auto bez přepisu, jen se sepíše kupní smlouva a plná moc.. ale chci se zeptat, jestli se nemusí psát do techničáku jako spolumajitel, nebo provozovatl? Trvalý ani dlouhodobý pobyt tu nemá.. Může pak s tím autem jezdit i její přítel? Nebo se musí psát dva provozovatelé, a jde to vůbec napsat do techničáku? Nebo se v TP nemusí psát nica stačí to splnomocnění na ně na oba? Ještě jsem slyšela, že s autem musí otáčet na hranicích, jen nevím jestli co dva měsíce, nebo tři?

Předem moc děkuji za pomoc, obrátila bych se na opravní, ale myslím, že s tím by mi tak akorát řekli, at si udělá pobyt a přepíše na sebe, že?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.06.12 11:41

obraťte se na příslušný městský úřad, tam Vám tořeknou přesně co je potřeba

Od: jarkapro*
Datum: 05.06.12 11:47

Myslíte na Městský úřad? Nebo na dopravním?

Datum: 05.06.12 12:24

Když píšu městský, tak tím myslím městský, nebo píšu v mongolštině? Na městském úřadě obce s rozšířenou působností nebo magistrátu města se nachází registr řidičů a registr vozidel. Zde Vám tedy vydávají řidičské průkazy a registrují vozidla. Nevidím žádný důvod, proč mít dva provozovatele a dále nějakou smlouvu. Já když si půjčím otcovo auto, tak taky žádný papír nepotřebuju. Ona si vozidlo přihlásí normálně na ukrajině na sebe a je to, jediný co bude potřebovat u nás je hraniční pojištění, o tom jí poraděj v pojišťovně. Když si koupím auto v USA, tak s ním tady můžu taky jezdit a nic mi v tom nebrání.

Datum: 05.06.12 12:47

No nevím možná píšu v mongolštině já, ale ona si to auto chce koupit bez přepisu.. proto se na to ptám jak toto funguje, jestli s tím má někdo zkušenost, víme že to jde.. ale nevíme jak přesně..

Od: buss®
Datum: 05.06.12 12:32

Na to máme Odbor dopravně správních agend.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.06.12 12:47

Děkuju.. zkusím se tam zeptat

Od: nu*
Datum: 05.06.12 14:18

1.) Ukrajinka i mongolka si může kouopit v ČR cokoliv, co se volně prodává a na co má peníze

2.) koupit lze auto i bez přepisu, ale registrace je v přípafě provozování auta povinná, v každém případě MUSÍ do 1 dnů prodávající odhlásit auto na nového majitele, a to na cizince bez pobytu v ČR NELZE, jen na cizince v vcizině, odhlásit k trvalému exportu na exportní značky které platí max. 3 měsíce

3.) S autem může jezdit kdokoiv, ale opakuji, že bych chtěl vidět toho pitomce, který by nechal auto napsané na sebe a prodal to ukrajincům bez přepisu...

4.) pokud nemá ukrajinka v ČR dlopuhodobý pobyt, nelze jí "psát do techničáku", co bb se tam asi psalo? Anna pavlovna lyžičkinová, Užhorod? Registr vioziderl ČR se vztahuje na lidi s pobytem a bydlištěm a sídlem v ČR:

5.) A ten její přítel je z mongolska? Nebo z Ukrajiny? Pokud má pobyt tak az přihlásí auto na sebe, když s tím chce jezdit...

6.) Sklutečně píšete mongolsky, napříkald o tom otáčení na hranicích, pila jste něco?

doplněno 05.06.12 14:18:

2.) do 10 dnů, opravuji

doplněno 05.06.12 14:24:

další mongoloidní myšlenka je o tom splnomocnění na oba dva, nevím kdo a k čemu by měl oba dva ukrajince splnomocnit, no a pokud jde o dva provozovatele, to by bylo bingo, kdyby tam byla napsán Anna Lyžičkinová z Prahy a Pavek Čičikov z Brna, pitomí úředníci a policisté by si je mohli předvolávat oba a oba by popírali že s autem v u vedený den jeli...nebo by tam mohlo být těch provozovatelů psáno 7, nebno 10...ať si úřední šiml poradí a ať pátrá, kdo s tím autem vlastně jezdí...Dobrý nápad...

doplněno 05.06.12 14:33:

v zákoně je psáno PROVOZOVATEL, VLASTNÍK, v jednotném čísle

doplněno 05.06.12 14:38:

Takže debatu uzavřeme s tím, že koupit si lze v ČR cokoliv, ale vzhledem k tomu, že je auto zvláštním druhem zboží, který podléhá registraci, povinnosti platit pojistku a silniční daň atd, bude si uset ukrajinka najít někoho, kdo bude souihlasit s tím, že auto zůstane regstriváno na jeho jméno...nejlepší by bylo přihlásit auto na Vaše jméno...je to Vaše kamartádka, píšete sem za ní, zařizujete atd...Tak si to auto přihlaště na sebe, jezdit s tím budou oni...:-P a můžete se také navzájem zmocnit , k čemukoliv

Ohodnoceno: 3x

Datum: 05.06.12 15:14

Z jakého důvodu mě napadáte? Já jsem se slušně zeptala, protože si nevíme rady a vy mě pořád píšete o něčem mongoloidním a jestli jsem pila? čekala jsem slušnou odpověď. O tom otáčení na hranicích jsem četla na internetu v jedné diskuzi. A je inzerát, že pán prodá auto bez přepisu, že mu stačí kupní smlouva a tak jsem se jen zajímala co je k tomu ještě potřeba, aby si nemusela dělat ten trvalý, nebo dlouhodobý pobyt. Jste arogantní člověk, na mou otázku jste nemusel odpovídat, když se Vám zdá absurdní. Připadáte si být důležitý, když někdo něco neví a potřebuje poradit?

Datum: 05.06.12 16:47

"Ještě jsem slyšela, že s autem musí otáčet na hranicích, jen nevím jestli co dva měsíce, nebo tři?"

Vážená paní, z jakého jazyka jste maturovala? Přečtěte si opakovaně tu nesmyslnou větu, měl jsme dojem že střízlivý čech či česka píše trochu jinak...nevím ja jakých stríbnkách na internetu jst četla o otáčení vozidel, řízených Ukrajinkou, na hranici...Jen doufám že to nemělo být na hranici křižovatky...

Nejde o napadání, jen o reakci na Vaše reakce, píšete něco o zapisování do dokaldů atd a když Vám, další účastník slušně odepíšeš aby jste se laskavě informovala na dopravním úřadu, reagujete poznámkou o mongolštině...

Jste Mongolka? Když chcete koupit auto a jen jezdit an nic nepřepisovat, tak se nevyptávejte na zapisování několika provozovatelů do TP, protože zapisování provozovatele je REGISTRACE, ta se provádí na úřadu a to vy nechcete a vzhledem k trvalému pobytu Ukrajinky na Ukrajine ani nemůžete...Tak co tedy vlastně chcete?

Definitivní řešení jsem Vám napsal, autio se přihlásí na Vaše jméno a autem budou jezdit Ukrajinci. Co se Vám na tom nezdá?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.06.12 08:30

No o té mongolštině jsem nezačala já.. a sám se podívejte jak píšete Vy. Já jsem se sem nepřišla hádat, ani řešit kdo jak co píše..

Datum: 06.06.12 07:26

Policajti a úřednící jsou sice občas pitomí, ale v první řadě jsou pitomí ti, co před ně chodí. Nu k věci, nejjednudušší by bylo podle mě, kdyby si Ukrajinka auto koupila a přihlásila si ho na Ukrajině, tady si udělá jen pojistku a pak může jezdit kde chce. Jinak přeci každý může řídit auto které není jeho. Co se týče toho, aby si tazatel/ka napsal/a na sebe auto, do toho bych nešel, pak by totiž mohla před tu PČR chodit ona. Ale každý sám svého štěstí ...

Datum: 05.06.12 17:09

Jarko, tak jak si to představujete vy, to určitě nejde. Mícháte pojmy a dojmy.

Když někdo prodá vozidlo, děje se tak dle občanského zákona. Podle jiného zákona se vozidlo eviduje. Jak Vám správně uvedl nu, prodejce bude určitě chtít na Vás odhlásit vozidlo. To mu ale na úřadě neudělají, páč nemáte žádný pobyt v ČR.

Nevím co jste četla na internetu za (ne)smyslné články, ale vůbec nechápu nějaké zmocnění či otáčení na hranici..

"už vímeže může koupit auto bez přepisu, jen se sepíše kupní smlouva a plná moc.. ale chci se zeptat, jestli se nemusí psát do techničáku jako spolumajitel" toto je nesmysl... a nevíte nic..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.06.12 08:34

Tak to je škoda, myslely jsme, že to bez toho přepisu půjde.. Já se opravdu nevyznám, proto se ptám.. Děkuji a hezký den.

Od: buss®
Datum: 06.06.12 09:59

A to jste si myslela, že si nějaký "stát" nechá na svém území pohybovat něco neregistrovaného, na co nemá vliv? To přec e není ani u nás. Ne tak na východě. Koupit může co chce, vyveze a doma přihlásí, nebo ať si zařídí pobyt tady.
Není ta kamoška Olga?

Datum: 06.06.12 14:49

přepište auto na sebe, to půjde, jezdit budou oni...už Vám to píšu potřetí:-P

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.