Corsa 01 - EKO? Převod z A

Od: Datum: 03.06.12 14:50 odpovědí: 2 změna: 03.06.12 19:13

Zdavím, mám možnost koupit Opel Corsa 2001 za nějakých 1000 éček z rakouska. Je to od nějaké kámošky maminy. Prej má najetých necelých 80 000 a je jak nová. Ovšem kdybych ji chtěl koupit, nemám páru jak to převést sem do čr, jaké papíry kde vyřídit a hlavně kolik by to stálo? Může mi to prosím někdo alespoň trošku přiblížit, abych měl trošku představu co a jak, jestli má vůbec cenu tam jezdit.

Moc děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.06.12 17:48
avatar

Pokud stojí za to,tak pokud chceš po ose-s kupní smlouvou si v místě registrace auta musíš vybavit převozní doklady a PR na cestu! Nebo na odtahovce a pak jen kupní (nwn jak clo) a dotáhneš ho do ČR.Zde tzv velká technická s tím na úřadu zaregistrovat.Tolik asi tak velmi zjednodušeně.Nejlepší se zaptat přímo na úřadu nebo někoho kdo dováží auta do čr!Přihlášení v čr přijde asi tak na 5000kč záleží zda na odtahovce 15?20?kč/km atd.Po vl.ose spotřeba paliva na cestu ,převozní povolení a PR tipnul bych že toto by bylo levnější.

Třeba na Tipcars si zjisti za kolik se totožná auta (stejně stará+ stejně jetá atd) prodávají.

doplněno 03.06.12 21:55:

To erik-ještě lepší řešení!

Tak mne napadlo,pokud by to byla Dobrá známá,tak auto nechat na ni,tudíž na rakouskejch RZ a tady jen povinný a jednou za rok? dbva? k nim na STK.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.12 19:13
avatar

pokud to je přes známou maminy,tak nejjednodušší a nejlevnější cestou sem je nechat Corsu na původních A značkách,po příjezdu sem je poslat doporuč.zpět(vyřazení v A se už o ty dva dny asi nezblázní a nebude to pro onu známou problém)-akkorát si zde před vyjetím pro auto uzavřeš v ČR povinné podle VINu Corsy(tel. nebo mailem zjistíš)-pro povinné je právě a pouze VIN auta rozhodným údajem(+doba platnosti),ostatní jako barva,značka atd.je podružné a tudíž i nepodstatné...No a u nás uděláš dovozovku STK( okolo 2000,-,lehce nad-jak kde)+2000,- jakože reg.poplatek(k tomu si stát započítá dalších 800-ačkoli nic nepřevádíš) no a šupky máš české cedule a drandíš...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.