Zaplatí pojištovna škodu?

Od: Datum: 01.06.12 22:05 odpovědí: 4 změna: 02.06.12 16:18

Způsobil jsem dopravní nehodu mojí vinou. Otázka zní, zda mi pojištovna zaplatí škodu na mém autě (jde o 300.000,-) když mám v pojistné smlouvě uvedenou u havarijka převedená rozhodná doba v měsících (200) což je nepravdivý údaj, protože takovou dobu nevlastním ani řidičské oprávnění a u odpovědnosti z provozu vozidla převedená rozhodná doba v měsících (1) což je pravdivý údaj.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jarda3*
Datum: 01.06.12 22:12
 

Asi se zeptejte na pojistovne, to vi jen buh ;)

Ja bych pro tyhle pripady pojisteni zakonem zakazal, treba by si pak zacinajici ridici dali bacha nebo by jim aspon fotr auto nepujcil...

 
Datum: 01.06.12 23:19
 
avatar

Pokud je auto havarijně pojištěno, nevidím problém.

 
Od: pojisteni
Datum: 02.06.12 16:18
 

Ano, auto je havarijne pojištěno, pouze mě zajímá, jak přišli na těch 200 měsíců, když nikdo u této pojištovny ze známých není atd. a měsíc bych měl mít pouze jako tomu je u povinného, jak je tedy možné, že těch 200 měsíců není i u povinného jak je tomu u havarijního?

Datum: 02.06.12 08:01
 

Těch 200 jste dostal od příbuzného, např. od otce, bratra, matky apod., takže jste měl slevu na pojistném, která Vám na následující pojistné období již nebude platit a budete platit zas plnou palbu. Pokud jste měl vozidlo pojištěno havarijně, tak Vám pojišťovna vše zaplatí. Pokud máte pouze povinné ručení a boural jste pod vlivem OPL nebo alkoholu, pojišťovna Vám nedá nic a naopak kdyby to mělo být správně, tak by to po Vás měla vymáhat. Ale je pravda, že v našem státě je bordel, takže zde je možné opravdu vše.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.