Odreny lak na aute, jak levne opravit?

Od: Datum: 31.05.12 15:13 odpovědí: 3 změna: 31.05.12 19:57

Zdravim, mam starsi auto a na narazniku a zrcatkach mam odreny lak, zhruba 5x10 cm a 5x5 cm. Jde to nejak podomacku opravit? Nechce se mi davat 2000 za prelakovani nekde v servisu, pouze mi jde o to, aby to nebylo tak do oci bijici. Nakou barvou to podomacku pretrit, i kdyz to samozrejme nebude vypadat stoprocentne? Muzete nejakou barvu doporucit. Dekuji.

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 31.05.12 15:20

Nechat namíchat v autolacích. Měsíc zpátky jsem lakoval křídlo, 400ml barvy vyšlo na 3 stovky, a odstín trefili perfektně :) Na ty vaše kousky buse stačit 100ml sprej. Poškozený místo vybrousit šmirglem tak,aby bylo poškozený místo hladký (zrnitost 400-800), odmastit, nastříkat barvu (2-3 vrstvy). Nechat tejden zaschnout, rozleštit jemnou brusnou pastou.

Datum: 31.05.12 16:14

Před rokem jsem si nechával namíchat autolak do spreje a nedali mi tam tužidlo, aby se lak dal prý dobře stříkat. Výsledkem bylo to, že lak celý rok, pokud pražilo slunce lepkal a vůbec nechtěl zatvrdnout (mezitím nachytal prach, chlupy,špínu). Po této skušenosti nikdy více a skusil jsem hotové autolaky od firmy Motip a největší spokojenost, co se týče drobných oprav a okamžitého schnutí ;)

Datum: 31.05.12 19:57

V prodejnách laků se dá koupit autolak pro Škodovky ve spreji v různých odstínech za cca stovku.Na starší auto je to dostačující oprava.Na autosalonu to auto asi vystavovat nebudeš,tak si pamatuj,že lak nejezdí,ten se jen vozí.

Ohodnoceno: 2x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.