Kupní smlouva podle občanského-obchodního zák

Od: Datum: 29.05.12 20:34 odpovědí: 1 změna: 29.05.12 20:42
avatar

Dobrý den,

ptám se jestli jako osoba-soukromá, nepodnikatel, mohu prodat auto kupní smlouvou podle obchodního zákoníku? konkrétně záhlaví smlouvy:


Smlouva o koupi osobního motorového vozidla


číslo:1/2012

(smluvní strany se navzájem dohodly v souladu s ustanovením § 262 obchodního zákoníku, že vztahy mezi smluvními stranami, se řídí příslušnými ustanoveními zákona č. 513/1991 Sb., Obchodní zákoník ve znění pozdějších předpisů.)

Mohu? a je to pro mne, jako pro prodávajícího lepší? Nebo musím auto prodat podle občanského zákoníku? Podotýkám, nejsem podnikatel, nepodnikám, nemám IČO! Co je tedy pro mě lepší?

Moc děkuji!


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.12 20:42
 
avatar

obchodní...občanské..

cítíte ten rozdíl?

Jen občanský zákoník..

Ohodnoceno: 1x
 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.