Bez pojištění

Od: Datum: 29.05.12 12:10 odpovědí: 35 změna: 02.08.12 21:38

Dobrý den, ráda bych se zeptala na následující.. Z České kanceláře pojistitelů nám dorazila Výzva k úhradě zákonného příspěvku nepojištěných. V době, za kterou po nás tu částku vymáhají jsme dle smlouvy nebyli majiteli (ve smlouvě stojí, že vlastníkem předmětu koupě se stáváme dnem přepisu na příslušném úřadu _ tj. 10.7.; vyměřili nám ale období od podpisu smlouvy _ tj. 28.6.). Jsme vůbec oprávněni jim podat informace jako je mimo jiné rodné číslo a adresa původního majitele? (údaje z Kupní smlouvy, kterou prokazujeme, že příspěvek by měl zaplatit někdo jiný). Druhý dotaz souvisí s úhradou. K našemu případu jsme podali námitku, že s výší příspěvku nesouhlasíme. Na jejich infolince jsem se dozvěděla, že oni nemají zákonem stanovenou lhůtu, ve které se musí k naší námitce vyjádřit, já však musím provést úhradu do 30ti dnů od doručení výzvy, a proto mi bylo doporučeno částku uhradit a teprve potom ji popřípadě vymáhat zpět. Byl by takový postup správný?

Velmi děkuji za odpovědi.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 29.05.12 12:25

Majitelem jste od podpisu kupní smlouvy ,

registrace vozu neřeší majetkoprávní vztahy

Jak zaplatíte tak pro ně fakticky uznáte dluh ( v tomto případě dlužníci jste )

doplněno 29.05.12 12:33:

V té smlouvě Vás uvedli v omyl - vymáhejte náhradu po nich.

Od: sarinah
Datum: 29.05.12 12:39

Moc tomu nerozumím. V námitce se mě přímo ptali, od kdy jsme se stali vlastníky vozidla - a to je od 10.7.

Do té doby jsme auto neměli v užívání (bylo domluveno, že prodávající na své náklady zařídí STK), takže ho měl stále on

S vymáháním bychom asi neuspěli, když jsme v tomto znění smlouvu podepsali.. Je dost možné, že formulář byl také náš..

Mnohokrát děkuji za reakci

Datum: 29.05.12 14:30

Žádné osobní údaje nikomu neposkytujte - dopustila byste se závažného porušení zákona na ochranu os. údajů. A k tomu dalšímu = jestliže máte kupní smlouvu a v ní je uvedeno, že se stáváte majitelem v okamžiku přepisu tj. 10,7 tak se stáváte majitelem až v tento okamžik. Kupní smlouva v tomto případě dokonce písemná upřesňuje den vlastnictví. Poslat kopii smlouvy a odstranit osobní údaje a zaslat pekáči k prošetření!*cert*

Datum: 30.05.12 08:54

Dobrý den, děkuji za odpověď.

Vy už jste s ČKP něco řešil? Ptám se proto, že by mě zajímalo, jaké údaje jste jim vyplnil do záložky "jiná osoba". Kopii smlouvy jste posílal se zakrytými údaji o prodávajícím?

Já jsem jim kopii smlouvy poslala, tak jak byla, nic jsem nepřeškrtávala...

Datum: 29.05.12 15:18

Podle mě je důležité kdy došlo k odhlášení na "inspektorátu" a ke zrušení pojištění původního majitele.

Datum: 29.05.12 21:18

Petře chybná odpověď.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.05.12 00:05

Je to možné, nejsem pojišťovací agent, pouze jsem začátkem roku prodával vlastní auto. Inspektorát kupní smlouva a ani datum tam uvedený vůbec nezajímá. A když jde člověk při prodeji auta zrušit pojištění, tak ti sice smlouvu vidět chtějí nicméně pojištění neukončí ani k datumu na smlouvě ani k datumu odhlášeni - ale k datumu kdy člověk tu pojistku přijde ukončit.

Z toho úhlu pohledu předpokládám že až do doby zrušení staré pojistky platí původní pojistka - jinak by to znamenalo že na jedno auto souběžně můžou běžet dvě zcela různé pojistky.

Od: honzac*
Datum: 02.08.12 12:55

Dobrý den.

prosím o radu jak uniknout platbě za nepojištěné období.Koupil jsem karavan s propadlou stk . Stk jsem udělal až po třech měsících a zároven zaplatil pojistku.Ted mi přišlo od kanceláře že mám doplati ty tři měsíce, i když karavan nejezdil a neměl stk.Musím platit?Děkuji za odpověd.

Datum: 02.08.12 17:00

Honzo, pokud jste provozoval karavan, tak ano, jinak není povinnost mít pojištění. Viz zákon 168/1999 a dnešní ukončení případu.

Datum: 02.08.12 19:42

Děkuji za odpověd.

Pokud jsem dobře pochopil ..vyplním ten jejich formulář co přišel v obálce od čkp a odešlu zpet s tím že se odvolám na tento paragraf?Rád bych Vás poprosil o Váš tel. skype nemám.

Datum: 02.08.12 20:21

603902651

doplněno 02.08.12 20:52:

do 22 hodin

Datum: 02.08.12 20:51

Jste hodný.Mohu zavolat ted? nebo až zítra?

Od: blackflamesiczi*
Datum: 21.06.12 16:38

nic proti ale totalni blbost , pokud je ve smlouve uvedeno datum kdy se stavaji vlastniky plati datum ke kteremu je to uvedeno a ne datum podpisu. Jak by jste resil v tomto pripade koupe s prevodem penez na ucet kde je uvedeno ze majitelem vozidla jste az po pripsani platby na ucet?

Od: cepagis*
Datum: 02.08.12 21:38

"Majitelem jste od podpisu kupní smlouvy" - a to právě není pravda, je datum podpisu a datum účinnosti. To, že se to většinou shoduje, je jiná věc. Takže tazatelé se ničím neprovinili...

Od: buss®
Datum: 29.05.12 20:52

No ono je otázka, jak ta smlouva s tím datumem byla sepsána, co z obsahu vyplývá. Kdy původní vlastník pojistku zrušil.
Za normálních okolností vychází ČKP z registru, z tama zjistí až dostanou údaje z CRV že doslo ke změně vlastníka, popř. pojišťovna změnu po odhlášení pojistky původním vlastníkem (neplacením pojistného)..
Také pojistitel sděluje ČKP údaje o pojištění vozidla. ČKP pak sděluje údaje CRV, Tam se to porovná a výsledek se sdělí ČKP. A teď ty různé přeprodeje aut, aniž se to objeví na registračním místě...

Datum: 30.05.12 08:56

To, kdy prodávající zruší pojistku se ve smlově neřeší.. Podle mě to ani není moje starost se o to starat...

Mimochodem z výzvy jsme se dozvěděli, že původní majitel auto pojištěné neměl vůbec

Datum: 30.05.12 09:51

Což je možná právě ten problém. Díky tomu že se nečekalo na zrušení pojistky původním vlastníkem asi mělo dojít k uzavření pojistky hned při nákupu. Ale je to jen můj laický výklad.

Datum: 30.05.12 09:54

Uzavřít hned, jakmile se stanu vlastníkem - s tím souhlasím. Problém je v tom, kdy jsme se tím vlastníkem stali..

Datum: 30.05.12 11:16

podle platné kupní smlouvy.

to je až od 10.7. Tak jim to elektronicky sdělte, a požadujte ukončení případu, každý týden jedenkrát, kdo to déle vydrží..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.05.12 11:31

Dobrý den,

a příspěvek myslíte neplatit? Co když se ten případ nestihne vyřídit do té lhůty 30 dnů po obdržení výzvy? Bude to bráno, jako že to řeším, když je v té elektronické komunikaci vidět, že reaguji? Děkuji

Datum: 30.05.12 12:47

pokud se ptáte na můj názor, tak určitě neplatit. Ale co uděláte vy, je jen na Vás. Hodně tazatelů vyškolím během půl hodinky po skype, a jejich poslední dotaz zní: "mám tedy zaplatit"? "Nikdy", říkám unaveně, páč nic nepochopili. hůta 30 dnů je pro Vás na reakci, čkp má na uzavření případu 3 roky.

Pokud se neorientujete v jejich systému on line, ozvete se navečer on line a povedu Vás krok za krokem...

Přeji hezký den.

Datum: 30.05.12 12:55

Děkuji, s tím jejich on line systémem problém nemám (oproti dámám, se kterými jsem měla tu čest na infolince..)

Datum: 30.05.12 19:43

sarinah, ale ty děvčate přesně vědí, co Vám mají říci, aby měly výplaty...

Od: blackflamesiczi*
Datum: 21.06.12 16:41

nedavno jsem z tim kamaradovy pomahal a poslal jsem mu formular a rikam dopln tam datum a podpis a hotovo on si tam doplnil nesmyslne datumy ( sekl se o 2 roky a par mesiců) a divil se ze mu to neuznaly

jinak neuvazujete o placene lince 0609? byl by to vejvar jako blazen*smich*

Datum: 21.06.12 18:18

Blacku myslíte já?

Od: drahusber
Datum: 13.06.12 20:26

Prosím o radu.Od 02/2011 jsem bez STK,pojištění vozidla jsem měla do10/2011.Pak jsem novou pojistku zapoměla udělat.Novou mám udělanou od 03/2012Auto jsem z finančních důvodů nemohla na STK připravit,poradíte mi prosím jestli je možné se vyhnout placení ,když auto nebylo používáno a mám ho doma v garáži? Děkuji moc za radu.

Datum: 18.06.12 22:04

určitě lze vyhrát, což svědčí množství ukončených případů..

záleží na obraně

Od: drahusber
Datum: 21.06.12 09:15

a můžete mi prosím poradit,jakým způsobem se mám obhájit?Děkuji předem

Datum: 21.06.12 14:10

Bez podrobností o Vašem případě, nemůže radit přesně. Musíte si mě nalézt on line...

Od: buss®
Datum: 30.05.12 12:59

Podle mě to ani není moje starost se o to starat...
No jooo, nooo. A co kdyby platil a k datumu podpisu smlouvy pojistku vypovědět? Človk se má starat i o eventuality...

Datum: 30.05.12 13:11

kdybych se měla starat o všechny kolem..

úplně mi stačí, že si ohlídám svoje povinnosti

Datum: 30.05.12 18:24

jak správně píše M.Cukrář(a něktěří jiní)-smluvně je ošetřeno nabytí věci dnem 10.7-a to je směrodatné-od té chvíle jste teprve právním majitelem věci(auta) a neste za něj zodpovědnost-ne ode dne podpisu smlouvy(této)...On třeba institut smlouvy o smlouvě budoucí,opce atd. taky nikoho nenapadne zpochybnovat práva ve smlouvě uvedené,nástup jejich účinku apod. jak ve smlouvě uvedeno-datum podpisu smlouvy je zjednodušeně řečeno datem vzniku práv a podmínek ve smlouve uvedeno-no a jedna z podmínek,oběma smluvníma stranama stvrzeno podpisy, je nabytí věci až 10.7...Neplatit! ,poslat fotokopi kup.smlouvy a znečitelnit os.údaje kupujícího(zák.na ochranu os.údajů),doplnit,že pokud ČKP neakceptuje platnou legislativu ČR,sejdete se u soudu včetně vašeho renomovaného,a tudíž i velmi nákladného,právního zastoupení...

Od: cepagis*
Datum: 02.08.12 21:36

Oni prostě někteří nechápou, že datum podpisu smlouvy se nemusí shododvat s datem účinnosti smlouvy...

Od: lui*
Datum: 30.05.12 21:55

Uznáním dluhu, tedy zaplacením, si zavřete cestu k úspěšnému vymáhání částky zpět. Podívejte se do smlouvy od kdy jste skutečně majiteli, a poslechněte p. Cukráře.

Od: www*
Datum: 31.05.12 18:30

Rozhoduje co máte v kupní smlouvě, to jim pošlete /jste li na 1000% jistí svou pravdou/ a popř napište že se chtějí bezdůvodně obohatit,že se klidně sejdete s kupní smlouvou u soudu.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.