Kupní smlouva na nové auto -jak ji koncipovat

Od: Datum: 28.05.12 17:56 odpovědí: 7 změna: 29.05.12 20:36

Dobrý den,

prodávám nové auto, které jsem vyhrál a sepisuji kupní smlouvu. Na internetu je kupa vzorů, ale všechno je to dá se říct koncipováno na auta u kterých se už nějaká vada vyskytla.

Prodáváné auto je nové, najeto 8 km, v záruce, takže o žádných vadách nevím, kupující bude ale zapsán už jako druhý majitel.

Na internetu jsem četl, že když bude ve smlouvě uvedeno, že je auto bez vad a nějaká vada se vyskytne, tak může kupující od smlouvy odstoupit. Jenže já chci mít jistotu, že když auto prodám, tak mi ho někdo za 3 měsíce nevrátí ojeté s nějakou vadou a já na něho nebudu doplácet, když jhe navíc ještě v záruce.

Jak prosím napsat smlouvu, aby případné budoucí vady (o kterých v době prodeje nevím) řešil kupující jen s aut.servisem respektive prodejcem. Aby se prostě nestalo, že za několik dní bude chtít kupující po mě vrátit peníze..

Nebo to nemusím řešit a ve smlouvě čistě jen uvedu toto:

Prodávající dále prohlašuje, že mu ke dni prodeje nejsou známy žádné závady prodávaného motorového vozidla a ani žádné nezamlčel.

Podle mě, když prodávám auto se zárukou a u auta se vyskytně nějaká vada, tak kupující nemůže po mě chtít nějaké plnění, protože já prodal auto se zárukou u aut.servisu a tuto skutečnost musí řešit kupující s původním prodejcem..Mám pravdu?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.05.12 18:19
avatar

já když prodával rodinné vozy tak sem vždy do smlouvy napsal že prodávající neručí za žádné vady vzniklé provozem vozidla a nikdy se mi žádný nevrátilo *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.12 18:21
avatar

Já bych to asi řešil jak jste nastínil dole: sepsat ve smlouvě řešení možných závad s autor.servisem,vzhledem k tomu že jde o nové auto,a ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 29.05.12 11:26

čím méně tam toho napíšete, tím lépe, vše ošetříte slovním spojením "jak stojí a leží"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kupnismlouva
Datum: 29.05.12 13:22

No to mi kupující asi takto nekoupí..Všude jsou na tuto formulku kupující upozorňováni..Já nechci nikoho odrbat,ale tay nechci aby mi někdo vrátil už opotřebované auto s tím, že se mu na něm něco nelíbí s tím, že za něho ručím, když má k autu jasně záruku, kterou si může uplatnit u původního prodejce auta..

Od: nu*
Datum: 29.05.12 13:40

Odopověděl jste si sám

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 29.05.12 15:11

tuto skutečnost musí řešit kupující s původním prodejcem..Mám pravdu?
A je zákonná záruka 24 měsíců i pro dalšího kupce? Pak by to bylo snadné. Když jsem s ním nejezdil, tak jsem na žádné závady nemohl provozem přijít, že ano.
Vada vyskytla.. není co u nového uvádět.
Jinak je dobré se podívat do OZ, jaké možnosti má kupec.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kupnismlouva
Datum: 29.05.12 20:36

Nene nový kupec bude mít dobíhající záruku..Auto bylo pořízeno v březnu 2012, takže záruka do března 2014.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.