Zimní pneumatiky vs rychlostní index

Od: Datum: 11.12.12 19:19 odpovědí: 8 změna: 12.12.12 11:22

Před chvílí jsem objednal 2 nové zimní pneu za jednu právě proraženou. V TP se píše že bych měl mít 95W tj do 270km/hod, pokud jsem to správně pochopil. Nevím jestli se špatně dívám, ale takové pneu v mém rozměru jsem nedokázal najít. Jak moc je tento údaj důležitý pro STK? Ptám se teoreticky, protože STK mám v létě :) ale i tak mě to zajímá.

Nakonec jsem koupil 99 H XL FR - tedy ještě vyšší zátěž, zesílené bočnice, ochranu ráfků, ale rychlost "jen" do 210 km/hod.

Pokud chci trhat rekordy dělám to na letních a nepředpokládám, že bych se na zimních řítil rychleji než 180..., ale co na to pojišťovna a STK?

Díky!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.12.12 19:25

STK rychlostní indexy na pneumatikách neřeší. Stejně u nás nemůžete jezdit rychleji než 130 km/h.

Nižší rychlostní index oproti TP určitě nevadí. Pokud by byl problém, tak spíš s vyšším indexem.

doplněno 11.12.12 19:41:

Sorry, s tím vyšším jsem se sekl, je to hloupost.

Neměl by vadit ani nižší, ani vyšší index.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.12.12 19:27

vyšší <> lepší? Tedy pokud to není extrém... nižší bych bral jako problém, že mi prdne pod autem, ale vyšší zátěž?

Datum: 11.12.12 19:36

Rychlostní index indikuje maximální rychlost, kterou pneumatika vydrží po dobu 10 minut bez vzniku nebezpečí.

Nižší index než máte v TP tudíž nevadí - pokud není pod 130 km/hod a pokud dodržujete max. povolenou rychlost. Tzn. že od rychlostního indexu N (140 km/h) nahoru byste neměl mít problém.

S tím vyšším indexem jsem se tedy seknul - vadit nebude.

Ohodnoceno: 2x

Od: nu*
Datum: 11.12.12 19:26

především co na to zákon...cedulka v zorném poli upozorňující na nižší rychlostní index, kterou lze nahradit elektronikou...tedy palubním PC

Datum: 11.12.12 21:05

Já byh zas tvrdil, že ne tom indexu dost záleží a STK i policie se o něj může zajímat. Pojedete do SRN a podálnici dvěstě. Co pak?

Datum: 12.12.12 06:50
do 210 muzu... na zimnich pneu se nelita.
Datum: 12.12.12 10:25

hodně to zajímá pojištovnu a to i když jste poškozený

Datum: 12.12.12 11:22
to mi nic nerika o tom jestli vic je lip... je to tak? jinak je to zbytecna odpoved... nic neradi, nic neresi.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.