Výzvy čkp

Od: Datum: 28.05.12 09:45 odpovědí: 33 změna: 29.10.12 19:56

dobrý den

vlastním menší autobazar,od loňského roku mi stále chodí cca3-5 ks týdně výzvy z čkp o nezaplacení příspěvků atd.po poradě s právním oddělením čkp přímo s paní mg.r bučkovou mi bylo pdoporučeno /vždy se jednalo o období do 14 dní než jsem mohl auto pojistit / abych poslal mailem či poštou prohlášení že ,,vozidla nebyla provozována na veřejných komunokacích,byla odstavena na soukromém pozemku,připravovaná na prodej,,mé prohlášení a prohlášení dvou svědků /syn a manželka /toto mi bylo po celou dobu uznáváno a případy byly uzavřeny s konstatováním ,,NEPROVOZOVÁNO,,bohužel a to nevím z jakého důvodu mi toto přestali uznávat a poslali mi k asi 20 případům upomínky o nezaplacení,na dotazy bez poj. telefonicky i na jejich stránkách je u těchto případů uvedeno,,NEMÁ VLIV,,překvapením bylo že mi jednu z těchto výzev zase uznali a ostatní ne.bylo mi doporučeno po tel. s jejich operátorem podat reklamaci mailem na dotazy@bezpojisteni.cz a do dneška se mi nikdo neozval jen chodí normální poštou upomínky.je možné tyto upomínky brát vážně když nejsou zaslány doporučeně.

díky za odpovědˇ.s pozdravem veselý .

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 28.05.12 10:27

Pčečtěte si důkladně zákon o povinném ručení, pokud nejste majitelem ani provozovatelem vozidel a vozidla jsou na Vašem soukromém pozemku a vozidla nemůžete dočasně vyřadit protože k tomu nemáte zmocnění od majitelů pro které zprostředkováváte služby, respektive protože nejsou regustrivábna na Vás, oznamujte to pokaždé na každé auto dopisem s dodejkou na příslušné registrační místo...

Pokud by došlo k soudnímu sporu, budete mít v ruce argument že jste zákon neporušili...

Na paní Boučkovou zapomeňte, kdo kope zaČKP nebude kopat proti ní, kupte si zákon č.168 s kometářem

Od: mvesely
Datum: 28.05.12 19:44

nevíte a ani jste vůbec nepochopil o čem jsem psal tak raději neodpovídejte,chtěl jsem reakci od odborníka či právníka a ne od kecala

Od: nu*
Datum: 29.05.12 07:36

Mimochodem, nechápu proč se opět bezplatně neporadíte s právním oddělením ČKP, když Vám poprvé tak dobře poradilo...

ČKP pravděpodobně zjistitla, že Vy jediný vše chápete, tak si Vás dovolila obeslat...a bude v tom pokračovat dál...

Něco málo o bazarech vím, především to, že vy bazarníck jste všichni čestní a poctiví a neojebáváte...prodáváte pěkná auta pod cenou a z roho prodělku velmi slušně žijete...jak stojí a leží...:-P

Ohodnoceno: 1x

Od: to*
Datum: 31.05.12 22:33

JAK NEBYLY PROVOZOVANY?

Dojde zákazník a jede se .

Bazaristi lžou jak politici - DACANI - lžou a okrádají lidi,výmýšlí si historie o autech aby prodali - bazaristi by měli za ty lži co vykládají sedět až do smrti v vězení s romy.

Od: buss®
Datum: 28.05.12 19:52

Bazary nejsou vyjmuty z neplacení. A když se někdo bude chtít před prodejem projet?
Pokud hledáte právníka, tak tady asi zadarmiko nebude...

Datum: 28.05.12 20:08

Milý pane Veselý, neznám Váš případ(y) podrobně, nevím v jakém vlastnictví jste k vozidlům, ale vím naprosto přesně, pokud neprovozujete, nemusíte mít pojištění. To že nemá vliv se často opakuje..

a jiné..

Datum: 28.05.12 20:09

nebo

Od: pmeda*
Datum: 27.07.12 09:09

Dobrý den pne Veslý. Velice rád bych také využil vašich služeb. Měl jsem osobní automobil, kterému zaniklo pojištění 8/2010 a nebylo pojištěno ještě cely rok 2011. Ekologicky bylo zlikvidováno a odhlášeno až dne 20.12.2011 . nyní mi zatímpřišla výzva k uhrazení za obdobý 08/2010 až 11/2010. Potřeboval bych radu jak se tomuto placení vyhnout. Děkuji za odpověd.

Datum: 30.07.12 22:28

Opravdu se ptáte pana Veselého?

on taky neví co a jak...

Od: car*
Datum: 28.05.12 23:16

Zdravím vás pane Milane, řeším teď podobnou situaci, neměl jsem pojišteno vozidlo 53 dnů,

čkp po mě požaduje 2820 kč. Podle vás tedy jde z toho vybruslit, jen mi poradte prosím, zda se proti tomu mužu odvolat on-line a nebo musím-li vyplnovat ten zelený papír s údaji o vozidle a odeslat jim to v jejich obálce co mi přišla? Nevím totiž, kde přesně vámi pozměněný zmiňovaný příklad vložit a odeslat.

Děkuju za radu, s pozdravem taktéž Milan.

Datum: 29.05.12 18:34

care Milane,

Samozřejmě je možno vkládat a reagovat do databáze na jejich stránkách

http://up.ckp.cz/WebClient/

proč jste neměl pojištěno?

Datum: 30.05.12 23:03

Zdravím, ano tento odkaz jsem jíž studoval, ale nejde mi do žádne kolonky nikde nic dopsat ,nebo

vubec nejak odepsat odvoláni proti pokute. Když dám kolonku podrobnosti a dole vložené dokumenty ,

tak mi to napíše : Dokumenty k případu nelze z bezpečnostních důvodů z Vašeho počítače číst nebo do něj stahovat.

Auto jsem nemel pojišteno neboť, jsem delal v cizině a neprovozoval jsem ho, ani nikdo jiny, pro jeho poruchu převodovky.

Datum: 31.05.12 20:36

care, to se občas stává, že se tazatel v jejich stránkách nevyzná, musíte mě nalézt on line a já Vás provedu...

Datum: 19.06.12 09:18

Zdravím Pane Milane

Opožděně ale přece jen, přeji všechno nejlepší k svátku, neboť i já jsem Milan
Po přečtení vašich příspěvku, kterých tady nebylo málo, za což jsem vděčny,
jsem udělal všechno podle vás a všechno dobře dopadlo,moc vám a lidem kteří
tomu rozumí děkuji.Sice mi nebylo nic zasláno od čkp písemně, ale snad to stačí
na portálu, Bez pojištění online.Bylo mi tam sděleno že mi následně vyloučili 53 dnu
které si chtěli nárokovat.Vás bych chtěl mít za právníka, ještě jednou moc Děkuji.

Datum: 19.06.12 20:39

Pane Milane, rovněž opožděne přeji krásný svátek, u mě to je ještě lepší, páč ve stejný den mám i narozeniny, a ještě před dvěma dny jsem měl první svatbu druhého syna.

Vaše zpráva mě udělala taky radost, zvláště tím, že někteří za svůj prohřešek viní čkp.

Od: to*
Datum: 31.05.12 22:21

BAZARISTI BY MELI PLATIT 3 xTOLIK NEZ OBYCEJNY OBCAN

BAZARISTI - podvodníci - lůza nejhorší - jen čekají koho oklamat - dacani.

Datum: 01.06.12 09:51

"TO" = nemohu souhlasit! Né všechny autobazary jsou takové jak soudíte - ( máte možnost výběru a co víc, nemusíte v autobazaru vůbec nic kupovat ) = narozdíl od čkp, která plošně obviňuje z porušování zákona každého, kdo jen se na vozidlo podíval anebo má doklady od vozidla bez jedinného důkazu jeho provozování! Obludnost tohoto zákona pociťuje mnoho osob zcela nevinně ale to je také odraz společnosti, co vše si necháme líbit! Ovšem zde volba není a musíte se bránit nařčení!*cert*

Datum: 01.06.12 14:39

kdokoliv, nejdříve vám přeji krásný víkend.

"kdokoliv" = nemohu souhlasit! Né všechny úředníci v čkp jsou takové jak soudíte.

Třeba dneska volala pení z Ostravy, kde jí byl zaslána přesně podle práva výzva, paní se špatně bránila, pak doplnila výpověď dle mého pokynu a do tří(tuším že to bylo tak krátce) dnů případ ukončili.

Od: filip01*
Datum: 21.06.12 11:21

No mě už se nastřádalo celkem pět případů,v současné době již dostávají odpověď dle zde zmiňovaných rad tak uvidím poslední jsem odesílal minulý týden,ale první dva které jsem řešil (sice také dostaly odpověď že vozidlo nebylo provozováno,stálo odstaveno na soukromém veř.nepř. pozemku a bylo i poškozeno což mám ve smlouvě)a dostaly se až k firmě EOS KSI tedy vymáhací agentuře se táhnou již skoro rok,a nejlepší je že mi z této agentury nedavno psali že jsem nesplnil povinnost se vyjádřit do 30ti dnů a že musím zaplatit(mimochodem i jim sem zasílal veškeré dokumenty týkající se neprovozování vozidla) No a když sem jim odepsal přesná data kdy bylo vše odesláno,kdy ČKP přijato,co vše a kdy bylo odesláno i jim tak mi bylo doručeno a to je to nejlepší " PŘILOŽENÝ FORMULÁŘ OD FIRMY ČKP NESLOUŽÍ K ODPOVĚDI " to už mi vytočilo napsal sem jim že si ze mě dělaj prdel a že se s nima dál vubec nehodlám bavit leda soudní cestou.

Datum: 21.06.12 14:59

Pokud se dostane případ až k vymáhací firmě, je vidět špatná obrana, ale stále ještě není nic ztraceno...

Datum: 21.06.12 15:34

Informace které jsem jim poslal byly dle mého názoru dostačující(vyjádření o neprovozování vozidla,odstavení na soukr. veř. nepř. pozemku , dvě svědecké výpovědi majitelů pozemku,kupní smlouva kde je zapsáno poškození vozidla) To je myslím dostatečná argumentace,jen jak říkám a už se mi to potvrdilo u více lidí zhruba od dubna tohoto roku se k takovým argumentům staví jinak než například v roce 2011. Dnes uznávají a ukončují více případů.

Datum: 21.06.12 15:57

filipe, musím s Vámi souhlasit, páč dříve jsem nedostával tolika kladných odpovědí o ukončení, jako za poslední 4-5 měsíců...

Asi se lidé více brání, i když dnešní telefonáty o tom nevypovídaly.. uznali sankci, zaplatili několik splátek, teď již nechtějí platit a diví se, že to prodali jiné agentuře...

Od: ivajs*
Datum: 31.07.12 14:08

Pane Milane, můžete mi prosím zaslat na meila vzor čestného prohlášení o neprovozování vozidla. ivanabyrtusova@seznam.cz

Datum: 31.07.12 21:59

odesláno

Od: nedomar*
Datum: 22.08.12 21:38

Dobrý den pane Milan. válčim s ČKP docela už dlouho kvůli jednomu autu. Mohl by jste mi taktéž poslat vzor čestného prohlášení na můj mail nedomar@seznam.cz

Děkuji. Roman

Datum: 23.08.12 09:06

Dobrý den, nemám žádný vzor čestného prohlášení. Nic takového neexistuje. Mám jen několik vzorů textu, co jiní zasílali čkp s vysvětlením, že vozidlo neprovozovali, atd...

Pak několik dopisů na reakci čkp, když z nějakého důvodu sdělili,...nemá vliv, prozkoumali a shledali..atd..

Rád Vám pošlu i další, třeba i o ukončení případu.

Od: nedomar*
Datum: 23.08.12 12:34

Dobry den.
Dekuji za odpoved.
Cestne prohlaseni a podani vysvetleni jsem ze znamym uz odeslal. Jestli by jste mi mohl poslat teda vzor od ckp kdyz to nevzali v potaz.
Dekuji.
S pozdravem Roman

Od: robin*
Datum: 29.10.12 16:30

Dobrý den pane Milane,

před třemi lety jsem dostal od rodičů skútr. Bohužel jsem v té době vrcholově sportoval a neměl jsem čas motorku pojistit, přihlásit ani na ní jezdit. SPZ jsem do depozitu taky bohužel nedal. Bývalým majitelům už nějaká dlužná částka taky přišla. Teď se chystám dát vše dohromady ať s tím nemají problémy ještě oni. Předpokládám, že jakmile příjdu, tak mě začnou potahovat s tím samým. Byl by jste prosím tak hodný a poslal mi na meil robinsebo@seznam.cz předlohu, jak podat čestné prohlášení o tom, že vozidlo jsem neprovozoval?

Moc děkuji,

Robin

Datum: 29.10.12 19:56

odesláno, pokud si nebudete vědět rady ozvěte se..

Od: buss®
Datum: 21.06.12 11:35

A co se tak poptat na pojišťovnách, jak toto řešit, co nabízí ...skupinové pojištění. A jak to řeší jiní bazaristé? A proč není pojistka zrušena dnem prodeje? A jak jsou prováděny zkušební jízdy bez pojištění?

Datum: 21.06.12 14:28

Já sice autobazar nemám,ale podle mě flotilu má snad každý bazar,pojistka tak vychází na pár korun,ale znám pár lidí co bazar mají a když například vozidlo vykoupí a než ho připraví k prodeji muže to trvat i třeba 15 dní a jelikož za tuto dobu stojí odstaveno a nikde nejezdí,proč za to někomu platit? Vám dává peníze někdo jen tak,bez žádné služby nebo odvedené práce?

Od: jen*
Datum: 23.08.12 14:29

nebylo by lepší napsat kupní smlouvu s neexistující osobou s pobytem na některém úřadě a kopii zaslat čkp? toto musí uznat vždy a pak ať si to vymáhaj kde chcou.

Datum: 23.08.12 19:00

jde to i trošku sofistikovaněji-byt základní myšlenka není špatná...

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.