Pneu na motorku - každá jiná?

Od: Datum: 26.05.12 22:16 odpovědí: 6 změna: 27.05.12 20:00

Chtěl bych si koupit novou pneu na motorku a otázka zní ...může být na motorce každá pneu jiná značka? Myslím michelin ->Dunlop rozměr bude stejný.diky za reakce.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: moto®
Datum: 26.05.12 22:41
avatar

Ano, může.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sharkis*
Datum: 26.05.12 23:14

Teoreticky?:) Ano, může*smich*

Prakticky?:) Nedoporučuje se to*stop*( bavíme-li se teda o nějaké "moderní" a silnější motorce - ne fichtl nebo Jawa 350...)

Důvod?:) Každá pneumatika má naprosto odlišné vlastnosti - ať už se jedná o různé výrobce či o jednotlivé modely gum téže značky;) Z tohoto vyplývá hned několik problémů při nazutí odlišných gum - různá adheze na různých typech povrchu či při různých povětrnostních podmínkách, různa tvrdost směsi, různý profil a v neposlední řadě i různé huštění a nestejné "držení" na asfaltu;) Může se Vám tedy stát, že jen díky šetření na tom nesprávném místě způsobíte dopravní nehodu...

Opravdu Vám přiujde rozumné šetřit na jediné věci, která vás drží na silnici, kor když je styčná plocha gumy na motorce v porovnání třeba s autem dost malá?*bzum*

Motorky prostě něco stojí - pokud nemáte na novou (i klidně ojetou) sadu gum, tak raději moto prodejte - Váš život má určitě větší cenu než pár ušetřených tisícovek...;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: moto®
Datum: 27.05.12 09:28
avatar

Já bych to tak nedramatizoval. I u jedné značky se gumy liší dle modelů a vzorků, že si jezdec může osadit nevhodnou kombinaci i při použití shodné značky. Zásadou by mělo být, aby byl použit stejný typ který by měl mít stejné vlastnosti, aby guma na motorce měla dost vzorku a nebyla stará. Gumy stářím tvrdnou a strácí přilnavost.

Rozlišovat pro použití gum zda jedu na Jawě, Fichtlu nebo Japoncovi bych také neviděl jako kritérium. Na té Jawě projede dobrý jezdec klidně zatáčku stejně rychle jako jiný na něčem lepším, pomijím tedy, že Jawa již nemá takový výkon a po rovině je pomalejší.

Podotýkám, že mluvíme o běžném cestování a ne o závodění na limitu. Je to tak, že jezdec se musí vždy přizpůsobít vždy tomu na čem sedí. Tedy i vlastnostem pneumatik. Ostatně, před časem jsem na závodní motorku také občas montoval gumy dvou výrobců. Pro dané podmínky to byla někdy lepší kombinace.
Pochopitelně, pokud budu nově obouvat nějakého supersporta, tak logicky koupím pneu ověřeného modelu od jednoho výrobce, jinak to neřeším.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.12 10:58

Je to skutr 125 . Ta predni pneu je jako nova a tak se mi ji nechce zbytecne menit. Nejde ani tak o kč jedna stoji 1000 kč tak to není tak hrozny. me jde spise o polici jestli to nebude problem.

Od: moto®
Datum: 27.05.12 11:14
avatar

Nebude. Běžně to tak montuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 27.05.12 20:00

policie na tom jezdit nebude, ale, kup si pirelli diablo scooter

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.