Dálniční známka v půlce roku?

Od: Datum: 24.05.12 09:24 odpovědí: 24 změna: 24.05.12 16:20

Ahoj, chci se zeptat. Když si koupím roční dálniční známku dnes, tak vlastně nebude na rok ale jelikož bude šestý měsíc tak jen na 1/2 roku, správně? Pokud je to tak, potom je to vcelku zlodějna. Preferovala bych naražení data zakoupení a plnou roční platnost...

Je lepení známky na čelní sklo zákonem daná povinnost nebo známku mohu nalepit někde jinde, například do nějakého k tomu určeného průkazu, popravdě řečeno moc se mi nechce polepovat moje nové auti, prej to nejde potom sundat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 24.05.12 09:33

O té platnosti nevím, myslím, že je jen do konce roku (plus nějaké dny doběhu - možná), ale s tím lepením to není takový problém. Svlíknet se z papíru, nalepí na nohu (na rifle nebo silonky) a pak teprve přilepí na okno. Lepivá strana se tím pádem zanese prachem z látky, takže na pohled na okně drží, ale pak stačí vzít za růžek a jde dolů jak po másle.*frajer*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.05.12 09:33
avatar

Dají se koupit i známky s omezenou časovou platností (ale asi se to nevyplatí). Známku musíte mít nalepenou v pravém dolním rohu čelního okna. Nikde jinde. Musí být viditelná za jízdy ( i dalekohledem) při kontrole. Musí na ní být nesmazatelně napsané SPZ.

doplněno 24.05.12 09:36:

Se sundáním jsem nikdy neměl potíže, při troše šikovnosti to jde i bez jejího poškození (ostrou špachtlí).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 24.05.12 09:37

Je lepení známky na čelní sklo zákonem daná povinnost nebo známku mohu nalepit někde jinde,
A co tak vráti řidičák? Kdyby to nešlo sundat, tak někteří za roky ježdění už by neviděli z auta ven.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jolieangie
Datum: 24.05.12 09:54

Sundat to jde udajně dost špatně a zustavá tam ta lepivá sračka a to nemluvím o situaci, pokud bych si koupila třeba ročně 6 měsíčních. Pokud na známku fixou napíši spzku, potom nejde známka zneužít, například tak, aby byla putovní...Potom nechápu, proč si musím známku lepit na sklo. Řidičák si taky nemusím lepit na sklo, aby si jej nějaký šmoula prohlížel dalekohledem. Řidičák vracet proč? V učebnici k autoškole schválené je o dálniční známce jedna věta a tohohle se netýká. Nutit někoho, aby si lepil polepky na sklo, tohle je dost dementní nápad. Kdyby to šlo nějak za sklo jenom vystavit, aby to teda šmoula viděl ale proč povinnost lepení na sklo..to mi hlava nebere.

Datum: 24.05.12 10:06
avatar

Aby bylo vidět že jí máte, aby ten šmoula jak říkáte nemusel stavět každý trdlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jolieangie
Datum: 24.05.12 10:11

Ale s tím souhlasím, vzdyt jsem to napsala. Ale jde to i bez lepení takovým sajrajtem. Umístit na předepsané místo tak, aby to šmoula viděl je jedna věc, lepit takovým sajrajtem druhá.

Datum: 24.05.12 13:42
avatar

až budeet lepit tak často známku, tak se to naučíte bez toho sajrajtu. Já lepím známku několikrát, (několik aut) a nemám problém.

Umístění již sdělili ostatní, po platnosti se musí známka odstranit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.05.12 10:08
avatar

Já s Vámi naprosto souhlasím. Okolo dálničních známek toho bylo napsáno už mnoho a stále je a bude stejný problém a to, že když už zakoupím dálniční známku tak jí mám a je jasné, že nemůže být na dvou vozidlech najednou = z toho plyne, že uvedení nesmazatelně RZ vozidla na DZnámku, případně zakoupení DZ v průběhu roku/ NA ROK = jde jen a jen o prachy, prachy, prachy a zase jen prachy a od všech a všechny a hlavně pořád, stále atd... Cena DZ na měsíc je v poměru drahá ale to je úmysl z popsaných důvodů a nejhorší na tom je, že se s tím nedá dělat nic! Ale jsou i mnohem horší nesmysly než je DZnámka a tak nám všem nezbyde nic jiného než to překousnout.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 24.05.12 10:33

Ale ono se už uvažovalo, že od tohoto roku se lepit nebou, na jednu známku nemohou jen dvě auta naráz. Takže by měla být přenositelná. Jenže to neprošlo..., z čeho by se pak rozkrádalo...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.12 10:53
avatar

Budeme si muset počkat, až se bude platit mýtné i pro osobáky. Paušál je pro někoho výhodný, pro jiného ne, v podstatě člověk který využije dálnici třikrát do roka, dotuje ty, kteří jezdí denně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.12 11:56

Až se bude platit mítné i za osobáky ještě rád si vzpomenete na roční paušální známku, která byla tak "levná".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.12 16:02
avatar

Vy možná ano, ale já určitě ne. Levná je pro toho, kdo využívá dálnici denně, ale ne pro mě, když jsem dnes dal 310Kč jen abych se zítra dostal na otočku do Prahy. Ta samá známka vyjde v Rakousku na 190Kč a ty dálnice se nedají srovnat. Já tu dálnici jednou jízdou nezničím. Proto by pro mě bylo lepší mýtné, pak bych dálnici využíval i na kratší trasy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.12 13:59
avatar

Dementní nedementní, prostě to tak je. A Vám nezbyde, než se s tím smířit, nebo si připravit tlustou peněženku. Spolehněte se, že Vás bez známky budou stavět na dálnici velice často.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.12 16:13
avatar

Jestli máte indulonu, krém na ruce nebo na opalování stačí potřít, pak jde krásně sundat a můžete ji použít i do jiného auta, stačí přepsat spz;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.12 10:33
avatar

Známka platí do konce ledna roku následujícího. Pokud ji nevyužijete můžete použít desetidenní, měsíční nebo se tomu tankodromu vyhnout úplně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.12 11:04

Dobrý den,

bohužel aby byla platná,musí se nalepit do dolního pravého rohu čelního skla.Já měním auto třikrát za rok,známku používám tutéž.Gumovací propiskou vyplním SPZ i na kontrolní kupon,známku samotnou poválím po kalhotách,chytne trochu prachu a pak to jde krásně sundat.Nebo ji nalepte na folii z krabičky od cigaret,ostřihněte do tvaru známky a nalepte,krásně to drží a přitom ji pak lehce sundáte.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.05.12 13:44
avatar

neštastníku, je vidět, že jste šikula...

já jí přilepuji prohnutou, že drží jen v rozích...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ydf
Datum: 24.05.12 14:04

Hlavně že ten poplatek už je v ceně paliva a cena za známku je šílená - viz např. Rakousko, Švýcarsko a jejich cena známky obzvlášť v poměru k platům. O "kvalitě" předražených dálnic ani nemluvim :-/ Dělat se s tim dá leda vyměnit vládu za lepší (nejlíp je vyházet z oken)... Přenosná by taky být mohla - dvě auta najednou jí mít nemůžou. Navíc stačí zrušit korupci (haha) a žádný vybírání za známky by nebylo potřeba.

Lepit aby šla dobře sundat se dá na jakoukoliv mastnotu (chlupy z kalhot nejsou potřeba) - malou tečku krému na sklo v místě kam půjde, rozleštit do tenké vrstvy a nalepit. Nebo stačí nahřát fénem a taky jde dolu krásně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.12 15:42
avatar

ydf,

"Dělat se s tim dá leda vyměnit vládu za lepší" vy víte o lepší? sem s ní... ale tato vláda nevymyslela dálniční známky...

"...dá na jakoukoliv mastnotu (chlupy z kalhot nejsou potřeba)" jasně, ale kalhoty jsou po ruce, ale mastnota ne...

vždy se najde řešení...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ydf
Datum: 24.05.12 16:07

Ptá se žena = krém určitě po ruce má ;)

Tahle vláda sice nevymyslela, ale má možnost změnit, zlevnit, udělat přenosnou, zrušit.. Ale nedělá nic, jen zdražuje = podporuje to = je za současný stav odpovědná.

O lepší vládě bych věděl, ale problém je, že 10% slušných lidí se neprosadí, 90% našeho národa je převálcuje. Jaký národ taková vláda bohužel - do svýho koryta hrabe 90% lidí, rozdíl je jen že vláda má možnost hrabat ve velkým, princip je ale stejný jako u mechanika který při výměně oleje nalije nového polovinu a druhou si nechá pro sebe, nebo vymění pojistku a vyúčtuje celý díl jakože vadný. Ohledně zlepšení morálky národa - vlády jsem pesimista a současný stav je cesta do pekel viz zdražení energií + zvýšení daní = pokles spotřeby = menší zisk a na to reaguje zase zdražením. Tohle opravdu fungovat nebude dlouho a krachneme.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 24.05.12 16:10
avatar

přirovnání k mechanikovi beru jako obecné přirovnání, a musím s Vámi souhlasit. Zedník na stavbě ukradne matroš, a nadává, jak politici kradou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ydf
Datum: 24.05.12 16:20

Přesně to mám na mysli - a když se ten zedník dostane do vlády, tak začne krást po milionech = i když se vymění komplet lidi ve vládě, tak to zase bude jako teď. Leda rozumný diktátor, pak by to tu mohlo fungovat... Ale to už od známky odbočujeme moc daleko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.12 15:31

Mě se na autě taky nelíbí SPZ - takovej hnusnej bílej kus plechu, ale i přesto jí tam vozím. Ale s tím, že je to zlodějna souhlasím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.12 16:00
avatar

Pokud nebudeš jezdit po dálnici denně nebo alespoň jednou či 2x týdně,tak ji nekupuj a jezdi jinudy.Svého času jsem takto využíval bezplatný obchvat Brna od cca Kývalky či Brno Západ (190) do exitu Brno Slatina (201),dnes díky nutnosti platit jezdím přes Ždár a Boskovice nebo pojedu přes Blansko (Pro vysvětlení z JČkraje na Hanou).Obdobné objížďky mám v záloze až se začne plati na D3?CB-PHa!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.