Sjednání povin.ručení a kontrola vozu.?

Od: Datum: 23.05.12 08:48 odpovědí: 8 změna: 24.05.12 00:38

Dobrý den.Včera jsem dal výpoved u mé stávajcíc pojištovny CPP kde mám povinné+odcizení(žadnou havárku ani sklo) a sjednal nové u kooperativa.To samé pouze povinné a odcizení.Bonus převedem neměl jsme žádnou událost 10 let..Auto staré 6 let.Po uzavření smlouvy mi dívčina u přepážky ještě řekla že jí PC hlásí že musím do 10 dnů na kontrolu technického stavu vozu do jejich smluvního autoservisu...Proč že neví že se s tím nikdy nesetkala.Máte s tím někdo zkušensot?Ani nechápu proč vždyt nemám ani havárku...Servis je bezplatný ale jak to znám tak najdou nějakou "strašně nebezpečnou závadu" kterou musí samozřejmě odstranit(už za peníze) jinač to nahlásí pojištovně..Setkal se s tím už někdo nebo jsou to dnes běžné postupy? Nemám čas ani chut cpát někam auto do servisu jen že to určil nějaký SW v počítači.Díky za názory pokud budou negativní hned zase smlouvu vypovím (stejné dobíhá stará měsíc a ta nová startuje za měsíc) a jdu zase o dům dál..

díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 23.05.12 10:57

To semi ještě nestalo. Stav vozidla určuje kontrolor na STK, proč by měla pojišťovna zkoumat něco takového, když neuzavíráš nějaké havarijko nebo tak? Pokud by to po mě chtěli, ihned odcházím a zřizuju jinde, v mém autě se nemá co šťourat nějaká pojišťovna.

Navíc je to divný. Jak je tedy možné, že můj pojišťovací agent (člověk, co mi radí, kde to bude nejvýhodnější) mě pojistí z kanceláře u jakékoli pojišťovny (se kterou spolupracuje) a auto vidět nemusí?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 23.05.12 11:37

tak když koumák zajde na pojišťovnu a pojistí proti odcizení auto které týden předtím prodal na ukrajinu, pojišŤOVNA NA TOM JEN PRODĚLÁ...

Proč by nemohla zkontrolovat že auto je fyzicky v ČR i po uzavření smlouvy?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 23.05.12 11:49

To je samozřejmě v pořádku, zkontrolovat si to můžou, ale proč by kontrolovali technický stav vozidla? Po tom jim nic není. Prostě bych holčině u okýnka řekl, že v tom případě jdu k jiné pojišťovně. Vsadím se, že to najednou půjde i bez toho.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: smiler
Datum: 23.05.12 12:58

Přesně jak píše @ladaadal.Proč bych měl dělat další krok proti normálnímu myšlení kterých je v republice už dost a dost.Kontrola zda auto existuje? Prosím nemám s tím problém.Pojištovák vyběhne před pojištovnu koukne na auto nějaká čísla v techničáku a hotovo jsou to 3 minuty a respektuju to.Ale proč bych měl při povinném ručení! a jen pojistky pouze proti odcizení,vyhledat a kontaktovat jejich autorizovaný servis,pak se objednat na prohlídku,udělat si na to čas,auto tam nechat jít někam čekat a čekat...To všechno je čas a určitě to nebude na 3 minuty a při mém pojištění to opravdu ztrácí logiku.To se muže stát že si za chvíli půjdeme koupit chleba a oni budou u pokladny chtít potvrzení z hygieny že ho správně skladuju..

Už mi to opravdu nebaví.PS volal jsem na kooperativu a že to je opravdu divný že to musí "prozkoumat"...

Od: nu*
Datum: 23.05.12 13:20

auta se většinou kontrolují v autoservissech, ne na poštách...Na STK se jezdí jen ze zákona, když si pojišťovna udělá smlouvu as autoservisem aby kntroloval auta, je to ok, co nechápete?Kdo tvrdí že tam bude ěnkdo kontrolovat brzdy a světla?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 23.05.12 13:25

Nu: no přece tazatelka:
řekla že jí PC hlásí že musím do 10 dnů na kontrolu technického stavu vozu do jejich smluvního autoservisu
Technický stav vozu podle mě není kontrola jeho fyzické existence a pojišťovna na to nemá nárok. Jak říkám, pryč a najít jinou. V dnešní době, kdy se o klienty perou si rozmyslí nějaké kontroly technického stavu. Od toho je STK ze zákona.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.12 00:31

Pro smiler.

Odcizení je součástí havarijního pojištění. Jestli máte auto dovezené ze zahraničí, tak si přečtěte na své smlouvě závěrečná ustanovení (je to nad Vaším podpisem), bod 6. O žádné technické kontrole tam není řeč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 24.05.12 00:38

A než jste sem napsal, přečetl jsem si jejich podmínky?

doplněno 24.05.12 00:38:

jste si...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.