Signál s doplňkovou zelenou šipkou

Od: Datum: 22.05.12 15:22 odpovědí: 6 změna: 22.05.12 22:10

Dobrý den, signál "Doplňková zelená šipka" svítící současně se signálem s červeným světlem "Stůj!" nebo se žlutým světlem "Pozor!" možnost pokračovat v jízdě jen ve směru, kterým šipka nebo šipky ukazují; přitom řidič musí dát přednost v jízdě vozidlům a jezdcům na zvířatech jedoucím ve volném směru a útvarům chodců jdoucím ve volném směru; přitom nesmí ohrozit ani omezit přecházející chodce.
jedu ze směru A a odbočuji do prava ,kde je signál s doplňkovou zelenou šipkou a červeným světlem . A já se ptám co (nebo který) je volný směr podle obrázku.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.05.12 15:55
avatar

semafor má tři barvy, červená znamená STOP, oranžová má více významů a zelená značí VOLNO

pokud směr B má zelenou, jede ve volném směru... to samé modréC projede na zelenou přes křižovatku, a Amu dává přednost

doplněno 22.05.12 15:57:
upravím ...
...to samé, modré C projede na zelenou přes křižovatku, a A mu dává přednost!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 22.05.12 15:59

Mohl by být B, ale může tam být více fází...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.12 16:06

Teoreticky by mohli jet ze směru B i C, ale v tom případě by signál "zelená šipka" ztrácel význam, jelikož by se auta určitě srazila. V tomhle konkrétním případě si myslím, že spolu se zelenou šipkou svítí i zelená chodcům na přechodě ve Vašem odbočovacím směru a právě těm dáváte přednost.

Teoreticky by mohli mít ještě zelenou auta odbočující ze směru C, ale ta by Vám dávala přednost, jelikož odbočují vlevo. Nicméně si to nemyslím, protože ve výhledu jim může překážet právě ten ostrůvek s chodci. Shodou okolností je v našem městě na jedné křižovatce (nebo býval) též signál "zelená šipka" a přednost se tam dávala právě těm chodcům, kteří měli též zelenou a přecházeli právě tu silnici, na kterou se dalo najet.

Jinak "volný směr" na který tohle pravidlo odkazuje a na který se v podstatě ptáte je ten, kterým Vás pouští právě ta zelená šipka, tzn. ve Vašem konkrétním případě je to při odbočování vpravo (ze směru A) ten připojovací pruh přes který vede přechod na kterém budete dávat přednost chodcům.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.12 16:11

Teď když se dívám pořádně na tu fotku, tak mám dojem, že se jedná o křižovatku v Olomouci, konkrétně křížení Velkomoravské a Schweitzerovy... Tam je někde doplňkový signál zelené šipky? Jezdím tudy relativně často a je tam jen klasická zelená pro odbočení vpravo... Doplňková zelená šipka totiž bývá na protější straně křižovatky...

doplněno 22.05.12 16:16:

Omlouvám se, spletl jsem si to se "signálem pro opuštění křižovatky", ten je na protější straně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hmŽ
Datum: 22.05.12 16:56
avatar

Já bych jel takhle: buď to na té křižovatce znᚠa víš, kdo má volno, tak toho pustíš, nebo to nevíš a pak prostě jedeš tak, abys nezpůsobil nehodu, tzn. dᚠpřednost všem, kteří s tebou mají kolizní trasu (podobně, jako bys byl na křižovatce na vedlejší a ostatní byli na hlavní). No a chodci, to je jasné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.12 22:10
avatar

Podle fotografie mají volno vozidla,přijíždějící z levé strany křižovatky,která odbočují vlevo .

doplněno 22.05.12 22:14:

Ostatní,jak je vidět,stojí

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.