Do kdy je třeba zaplatit poojištění

Od: Datum: 19.05.12 21:46 odpovědí: 5 změna: 22.05.12 22:28

Dobrý večer,

sjednal jse msi v autosalónu k novému autu povinné ručení + havarijní pojištění, ale nebyli mi schopni říct do kdy je třeba max. pojistku zaplatit. Je mi jasné, že to musí být obratem, ale zajímala by mě max. doma na zaplacení. Pojistka sjednána u České pojišťovny a ve všeobecných podmínkách nemůžu najít maximální dobu do kdy je třeba pojistné uhradit..

Nevíte náhodou, jak to bývá u pojišťoven?

Díky moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buky*
Datum: 20.05.12 12:30

Pojistka platí od okamžiku podpisu smlouvy o pojištění, zaplacení pojistky je následné bez zbytečné prodlevy.Pojišťovny tolerují max .měsíc po splatnosti potom pojistka zaniká, nikoliv nárok pojišťovny na doplacení částky po dobu pojistky.Pokud by došlo ke škodě v době nezaplaceného pojistného,pokud rychle zaplatíte,( nerozhoduje ani to,že platba byla provedena k datu škody nebo později) pojišťovna škodu uhradí, pokud již mezi tím pojistku nevypoveděla. To je totiž rozhodující. Každá pojišťovna to má ošetřeno trochu jinak, tohle je nejčestější varianta. Čtěte pozorně pojistné podmínky, které jsou nedílnou součástí každé smlouvy. I toto je tam popsáno. Jinak plaťe včas, u první platby nejlépe ihned. Pojišťovny vám to taky umějí znepříjemnit!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zjistitsplatnost
Datum: 21.05.12 10:28

Děkuji za detailní odpověď. Mě to zajímalo právě z hlediska toho, že byl víkend (a tím pádem bankovní převody neprobíhaly mezi různými bankami) a kdyby náhodou došlo ke krádeži vozidla (přece jenom je nové) v době, kdy ještě není zaplacená pojistka, tak jak by se k tomu stavěly pojišťovny..Jesli by právě nevyužily nezplacené pojistky a odmítly plnit..

Od: buky*
Datum: 22.05.12 22:23

Ne nebojte se, důležitá je platnost smlouvy, znám asi 5 případů, že řidič udělal škodu před zaplacením a pojišťovny hradily bez problému, platbu samozřejmě ti lidé v zápětí uhradily.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blackflamesiczi*
Datum: 22.05.12 22:28

plati v klidu i kdyz neni zaplaceno, ja auta ktera mam na chvily (prodej atd) pojistuji a zaplatim az po prodeji , je pro me jednodussi zaplatit po prodeji za dobu pojisteni (a nekdy ani nemusim resit ruseni pojistky protoze ji zrusi samy) nez zaplatit za rok a pak chtit penize zpet a rusit pracne pojistku. A par nehod bylo a bez problemu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 21.05.12 11:14

Takovým zprostředkovatelům pojistek je třeba se vyhýýbat, neumí si ani zasloužit provizi. Jistě máte pojistné podmínky a tam se o splatnosti dočtete. Pokud jste dostal pojistnou smlouvu, tak to v ní má být uvedeno! A jistě jste ji podepsal a tam je napsáno, že pojistníkovi bylo vše vysvětleno a byl s podmínkami seznámen! Minulý měsíc při koupi auta prodejce uvedl uhraďte do 14 dnů.
Jinak zák. č. 37/2004.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.