Přednost tramvaje

Od: Datum: 18.05.12 21:10 odpovědí: 4 změna: 19.05.12 12:22

Zdravím, začínám autoškolu,ve výuce jsme to ještě neprobírali ale už bych to rád věděl. KDY VŽDY MÁ TRAMVAJ PŘEDNOST? A KDY NEMÁ. A mám přednost já kdybych jel po hlavní rovně nebo na semeforech byla zelená a já jel rovně a tramvaj proti me odbočovala do leva?
S těma tramvajema mám v hlavě guláš. Prosím nepište že se to budeme teprve učit.(to já sice vím ale chtěl bych mít jasno teď.)

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buky*
Datum: 18.05.12 22:40

Pokud je situace podle vašeho příkladu, tak máte samozř. přednost vy, pokud by jste však jel soubežně vedle tramvaje stejným smerem jako tramvaj a ta by odbočovala v pravo má přednost tramvaj!, přezto že vam vlastně kříží cestu.( pokud není místní úpravou stanoveno jinak). Samozřejme tramvaj ma přednost i pokud vjíždíte na vozovku kde je kolejový svršek součástí běžného jízdního pruhu. Záleží ale také na místní úpravě, jsou místa, kde to řeší značky a i tramvaj občas vidí značku dej přednost v jízdě. Na křižovatkách je provoz tramvají řešen signalizací v kombinaci semaforů, pokud tyto nejsou v provozu platí tu prednosti podle dopravních značek, ale pozor i zde platí -tramvaj jedoucí souběžně ve stejném směru jako vozidlo má při odbočování vpravo přednost!

Od: hop®
Datum: 18.05.12 23:08

Majky, není to nijak složité, tramvaje mají podobné dopravní předpisy jako ostatní vozidla. Ve Vámi popisovaném případě máte přednost Vy, protože jedete po hlavní a tramvaj z ní odbočuje a kříží Váš směr.

Jediná odlišnost je, když jede tramvaj jede po tramvajovém pásu vlevo od Vás. Pokud chce odbočit vpravo a DÁVÁ ZNAMENÍ o změně směru jízdy pravým blinkrem, tak jste VŽDY povinnen jí dát přednost. Pokud by to bylo jiné vozidlo, tak byste měl přednost Vy...

Datum: 19.05.12 07:20

každý kdo chvíli jezdí(l) po Praze moc dobře ví,že tramvaj má přednost vždy-i když jí nemá...Není to sice asi rada co očekáváš,ale praktická zkušenost...Ono "přetlačovat se" s tramvají si dovolí málokdo-pár odvážlivců už poznalo jak naivní taková snaha je,což moc dobře vědí i samotní "piloti" tramvají a řádně toho zneužívají...Ber to jako radu do budoucna,nespolehej na značení.svět.signalizaci a vždy poblíž tramvaje počítej raději s tím,že její pilot na to "prdí"(myslím značení a světla) a prostě (po)jede...Souboj s tramvají-pokud nejedeš OTéčkem apod.nemůžeš nikdy vyhrát...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.05.12 12:22

Přesně tak, na přednost v jízdě před tramvají se nedá spolehnout, nemá smysl si ji ani vynucovat erich *palec*.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.