Pokuta za parkování na zákazu zastavení

Od: Datum: 18.05.12 14:54 odpovědí: 16 změna: 02.07.12 14:42

Dobry den,

koncem ledna jsem dostala na sidlisti na okraji Prahy vyzvu pro osobu podezrelou ze spachani prestupku, 1328-Zazaz zastaveni. Listek jsem zalozila a nasla jej ted :(

Co dal? Postou mi nic neprislo. Takze co radite, mrtvy brouk? Prikladam obrazek,...

Diky za odpovedi!

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 18.05.12 14:57

na razítku je adresa, tam si skočte, podat vysvětlení, zaplatit pokutu...

Datum: 18.05.12 15:04

Tam si skočte, podejte vysvětlení, že vozidlo je vaše, ale k osobě řidiče odmítáte cokoli říci z důvodu, že byste vystavil/a sebe nebo osobu sobě blízkou stíhání. A máte to i bez pokuty

Od: au1
Datum: 18.05.12 15:08

a komu tím prospějete, co? :D Jasně, lze to i takhle, otázka je, jestli vám to stojí za dvě stovky...

Od: buss®
Datum: 18.05.12 15:29

Mají dost času.

Klidně lžete, kdo lže ten krade, kdo krade ten visí, kdo lže ten vždycky ublíží si. A modlilt se, aby tam, nebyla kamera... to na rady na blízkou osobui. A aby se to od někoho nevrátilo...

Od: marrk*
Datum: 18.05.12 17:48

Jestli se nepletu, jedná se o výzvu od městské policie. Mně se stalo to stejné, když sem zaparkoval v protisměru. Tohle se neřeší nebojte a nikam nechoďte a nic neplaťte. Stačí když zavoláte na oddělění a na základě hlasu protějšku poznáte, jestli se s ním dá domluvit nebo ne. Je to lepší varianta a snažte ji využít předněji. Já se normálně domluvil a nemusel jsem lhát a v pohodě. Pokud to zvedne nějaký vůl, hlavně neříkejte, že nevíte, kdo auto řídil, řekněte že víte kdo jej řídil, ale vy jste to v uvedené době nebyla, byla to osoba blízká a její totožnost bohužel nemůžete uvést. I 2 sotvek je škoda a nebojte se, mám 3 kamarády, kteří pracují u policie a tohle se jim stává několikrát denně :D :D Ještě pozor, osoba blízká není kamarád, známí apod, je to sestra, bratr, rodiče apod, kdyby se náhodou zeptal, tak by vás nachytal.

Datum: 18.05.12 17:53

Osoba blízká je osoba blízká. Nemusím dále uvádět, jestli to byl bratr, dcera manžel a t.d. Ale můj názor je, že pokud provedu něco, co nemám, měl bych za to nést odpovědnost a ne se vymlouvat na kohokoliv.

Od: marrk*
Datum: 18.05.12 18:04

Vážený, pokud by v našem státě byli lidé, co provedli něco, co neměli a nesli za to zodpovědnost - dovedete si to představit, jak by nám všem bylo krásně? Tak nemoralizujte a dopřejte lidem obyčejným alespoň těch pár korun ušetřených pro radsot nechť se jedná o naprosto banální a nikoho neohrožující přestupek ;)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.05.12 07:36

Jistě, v tomhle případě máte pravdu. Jde ale o princip. Občas se tu totiž najde dotaz, jak se vyhnout postihu třeba v případě vědomé jízdy na červenou, či 1,5 promile alkoholu. A to už není banální přestupek, tam už jde o životy ostatních (i o Váš). Nechci to srovnávat, ale podstata je stejná. Jistě, i já občas zaparkuju někde, kde se to nemá, ale když mě při tom někdo chytí, přestupek přiznám.

Od: blackflamesiczi*
Datum: 21.05.12 20:03

mestakum nikdi u nas nic nezaplatim, zastavim na zakazu kvuly vylozeni auta (sidlidte nikomu tech 5 minut neprekazim) a mam tam vyzvu , ale kdyz u dveri lezi zfetovany clen mensiny tak to je kecu proc ho nemuzou odvezt a to tudy chodi deti , takze mestskou policii mam u zadni casti tela

Od: pche
Datum: 02.07.12 14:42

na zákazu zastavení je ti to k hovnu. Tam nemáš ani co vykládat a nakládat. Jedině na zákazu stání. Tam smíš zastavit, ale ne stát. Přečti si zákon.

Datum: 21.05.12 19:53

marku, mýlíte se ve větě:

"Ještě pozor, osoba blízká není kamarád, známí apod, je to sestra, bratr, rodiče apod, kdyby se náhodou zeptal, tak by vás nachytal."

je to i kamarád, páč bych je osoba blízká ...

viz konec věty...blízké jen tehdy, kdyby újmu, kterou utrpěla jedna z nich, druhá právem pociťovala jako újmu vlastní

Je ale lepší sdělit, vím kdo řídil, a odmítám vypovídat..

Datum: 18.05.12 21:36

To jste měla zastrčené za stěračem?

Mohlo se přece stát, že to odnesl vítr, rozmočil déšť, sebraly děti ...

Od: stasi
Datum: 19.05.12 09:45

V žádném případě neplatit.

Datum: 19.05.12 20:24

radši počkat na exekutora...

Od: ladaadal*
Datum: 21.05.12 10:04

Dostala jsi ho kam? Do ruky? Za stěrač? Předpokládám, že za stěrač - vyhodit a konec. Nepřevzala jsi ho osobně a na autě si nikdy nic nenašla, nějaký papír za stěračem není nic, než papír za stěračem a oni to dobře ví.

Magdon: co by s tím dělal exekutor? Ty jdou po penězích, tazatelka žádnou pokutu nedostala, nic platit nemá, jen je podezřelá z přestupku. Tudíž není dáno, že ho spáchala a myslím, že už nikdy nikdo nebude laborovat jestli jo nebo ne, pokud nepůjde a nezačne do toho šťourat dle některých zdejších rad.

Samozřejmě Karita, pokud máš peněz jak Kalousek a Rath, takže ti na nějaké té stovce nezáleží, popadni papír a honem na MP, tam to bude na 10 minut - 3 hodiny, podle datla, kterej zrovna sedí za stolem. Počítej, že IQ maj až o 40% nižší než státní, takže si alespoň užiješ legraci.

Datum: 21.05.12 19:56

Paní Karito,

toto doručení není průkazné a je jen na Vás jak se zachováte. Žádná (skoro) kamera Vás nemůže usvědčit. Pokud bude mít policie zájem, předá ke jednání jinam a pozve si majitele vozidla dle zápisu v techničáku.

Ten se dostaví, sdělí, vím kdo řídil, ale odmítám vypovídat.

nebo

ano pokutu rád(a) uhradím...

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.