Stání a zastavení

Od: Datum: 17.05.12 21:28 odpovědí: 11 změna: 18.05.12 09:50

Dobrý večer,

možná že některým budu pro smích ale potřeboval bych poradit. Učím se do autoškoly a najednou mám v informacích guláš.

Mohu zastavit na zákazu stání? Mohu stát na zákazu zastavení?

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.05.12 21:32

na stání můžete zasatvit na nezbytnou dobu ...

zastavení nesmíte vůbec

poradím jak si to pamatovat když se kouknete na značky, tak je jedna přeškrtnutá křížem, jako když jě škrtnuto vše,,,,,

jedno škrtnutí...poloviční zákaz...

Ohodnoceno: 2x

Od: treet
Datum: 17.05.12 21:39

Dobrý večer,

v prvé řadě Vám děkuji za bleskovou reakci na můj dotaz. Takže si Vaší radu raději zrekapituluji.

Na zákazu stání mohu zastavit na dobu nezbytně nutnou pro naložení případně vyložení nákladu a vystoupení a nastoupení osob.

Na zákazu zastavení samozřejmě nemohu (jak nám sděluje značka) zastavit ale ani stát.

Datum: 17.05.12 21:45

Ano, stání je parkování. Když nemůžeš zastavit, nemůžeš ani zaparkovat.

Datum: 17.05.12 22:15

Martine asi Vám nerozumím

je tam zákaz stání, tak tam můžu stát a skládat, třeba 200kg hřebíků, po jednom kuse. Ale parkovat tam určitě nemůžu!

stání není parkování!

Datum: 17.05.12 22:52

Na zákazu stání mohu zastavit např. vyložit spolujezdce. Nemůžu tam ale trvale stát. Kdysi jsem z dodávky chtěl na takovém místě vyložit pračku a cajti mi dali pokutu, že prý to není zastavení na dobu nezbytně nutnou.
Na zákazu zastavení nemohu ani zastavit, takže tam nemohu ani stát a tudíž tam nemohu ani zaparkovat.
Takhle jsem to myslel.

Od: mowla*
Datum: 18.05.12 00:11

"Kdysi jsem z dodávky chtěl na takovém místě vyložit pračku a cajti mi dali pokutu, že prý to není zastavení na dobu nezbytně nutnou."

No - ani policajti nemají vždy pravdu - takovou pokutu bych neplatil (pokud jste tedy nechtěl v mezičase pračku i zapojit)...

Párkrát se mi stalo, že hlídka si zákon vykládala podle pokynů náčelníka (naposledy mjr. Farkaš z MP P10 - čímž mu děkuji za omluvu) naprosto mylně...

Datum: 18.05.12 09:50

Martine, teď je to správně, předtím jste napsal "Ano, stání je parkování." a to je špatně

Od: buss®
Datum: 17.05.12 21:59

§ 2/n, o, p zák. 361/2000, stát nelze aniž bych napřed zastavil..., problémy dělá ta doba nezbytně nutná...

Datum: 17.05.12 22:52

Když sem dělal autoškolu tak sem taky nevěděl co si mám pod pojmem ZÁKAZ ZASTAVENÍ a ZÁKAZ STÁNÍ představit.

Osobně si myslím že je pro vysvětlení těchto značek použita špatná terminologie výkladu. Zastavení,stání...bože to sou slova...nebojte za pár týdnů pochopíte co každá tato značka znamená.

Datum: 17.05.12 22:57

a co teprve pojem "zastavení vozidla"... nevidím na této terminologii nic špatného ani nejasného.

Od: ladaadal*
Datum: 18.05.12 07:52

No mě jednou chtěli pokutovat měšťáci, že parkuju na zákazu zastavení. Šlo o zákaz stání, kde jsem zastavil, abych vyložil pár bedýnek. Když jsem začal na celou ulici křičet, ať mi daj čísla, že si popovídám s nadřízenými, hodili mi doklady do kabiny a utekli za roh, aby se ještě víc nezesměšnili.

Jinak, když si nejsem jistej, tak se snažím bejt milej, přívětivej, vše přiznat a zkusím smlouvat, ale tohle mě tak napružilo, že jsem vybouch jak časovaná bomba.

zákaz zastavení: nesmím ani zastavit, tudíž ani stát. pouze v případě poruchy vozidla, nemožnosti další jízdy (kolona a podobně).

zákaz stání: můžu zastavit, vyložit a naložit věci, lidi nebo třeba zvířata, ale nesmím si jít za roh nakoupit a nechat to tam.

zastavení vozidla: právě ta nemožnost další jízdy - porucha, zastavení kolony, zastavení pro stádo dobytka a podobně.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.