Povinné ručení

Od: Datum: 15.05.12 18:33 odpovědí: 4 změna: 16.05.12 06:49

Dobrý den,

chtěl bych poradit .Před dvěma lety jsem koupil traktor Zetor s SPZ .Přepis se provedl normálně na mojí osobu a já jsem se pustil do GO stroje ,odmontoval SPZ a ani nepojistil,ani nedal do depozita.Před měsícem přišel dopis bývalému majiteli s fakturou za za cca 30 dní neplacení té doby ,kdy už jsem byl majitel já a on jim poslal kopii TP s datumem přepisu a novým majitelem t.j. mnou.

Zareagoval jsem ,alespoň vložením traktoru do depozita ,ale nevím co mě teď čeká atd..

poradíte mi?! ..nebo alespoň sdelíte zkušenost , traktor je rozložený v dílně a já se hrozím co mě čeká

díky moc


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 15.05.12 18:47
 

Když jsi to už skopal tak to aspoň zaplať.Přece to nenecháš naněm.

 
Od: pol*
Datum: 16.05.12 06:47
 

To na něm určitě nenechám ,nemám důvod ,spíš si neumím představit částku co mě čeká a chtěl jsem poradit s dokládáním neprovozování vozidla v době nepojištění.

díky

Datum: 15.05.12 18:58
 
avatar

pol, zdravím a přeji hezký podvečer.

Čkp by se měla obrátit na Vás, i když je tady jasno, že ani kupní smlouva není pokaždé akceptována čkp. Až se na Vás obrátí čkp s dopisem, je třeba do 30 dnů reagovat. Stačí jim doložit, že jste vozidlo neprovozoval. Lehce to zní, složitě vysvětluje a postupuje. Až dostanete dopis, pak se ozvěte.

Zatím si zjistíte, kdy se musí platit pojistné, (168/1999,§1. ods.2)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pol*
Datum: 16.05.12 06:49
 

Dobrý den ,

děkuji mockrát za odpověd a ochotu.Budu čekat a rád se ozvu.

díky

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.