Škoda Felicia vs. Volkswagen Golf, Passat

Od: Datum: 14.05.12 19:46 odpovědí: 8 změna: 15.05.12 23:35

Jsem majtelem Škody Felicie 1,9D, r.v. 1999, najeto přes 280 tis. km... a uvažuji o změně auta (hlavně kvůli konfortu cestování (hluk, nepohodlné sedačky, malý výkon... to je Felicie), myslíte, že má cenu kupovat něco jako Golf III-IV, Passat B3-B5 (spíše b4, b5), Octavia... Se starou octávkou je problém, že v autě budou jezdit 3 lidi okolo 185 cm-190 a tak nevím, jestli skrs prostoru má cenu do auta, které je proslulé málým prostorem na zadních sedadlech vlbec přemýšlet... Díval jsem se na Focuse., ale některé zkušenosti hovoří proti, navíc je na výšku rtochu málo místa i ve předu. Skrátka PORAĎTE co a jestli vůbec za Felicii vybrat... nejlépe WV, Škoda ...=to jsou auta s kterýma mám dobré zkušenosti... oproti autám Fr. a podob... Díky za rady a doporučení. Rozpočet +/- 50-70Tis (čím méně, tím lépe

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 14.05.12 20:08

Jednoznačně Passat - Golf je prostorově totéž, co Oktávka...

Jen bych spíš trochu peněz přidal za novější kousek - a buď z Německa a nebo se serviskou...

Ohodnoceno: 2x

Od: laybor*
Datum: 14.05.12 20:52

Vybírate z nejvíce kradených vozů, když jste vešli do feliny tak vejdete i do ochcávky,jinak tyhle ojetiny sehnat nestočené(km) bude zázrak,

Co píše Mowla je blbbost, v Německu se stáčí jak u nás, a serviska nic nedokazuje - narazí se tam co je potřeba,nebo se dá koupit nová - v každém Škoda servisu za 80 kč.

Za podobné prachy i levněji (stejný rok )koupíte Ford Mondeo - benzín bezporuchový(jen potřeba hlídat klapky )

Datum: 14.05.12 21:09

Pokud jde o prostor, vybíráte nepříliš prostorné auta. Takové mondeo je prostornější než passat. Otázka ale je, co koupíte za padesát tisíc? Nechci to říct natvrdo, ale bude to vrak. Padesátku bych si nechal finanční rezervu do začátku. Buďte rád za 1,9SD, ta je téměř bezporuchová a spořivá... až přišetříte, koupíte něco lepšího.

Ohodnoceno: 2x

Od: skodaskody
Datum: 14.05.12 21:33

Díky, o tom, že to bude všecno stočený vím... nejvíce se zasměju, když vidím Octávku r. 99, Combi, max výbava, a má najeto fantastických 134Tkm... no a bazar se dušuje "že je to po důchodci z Německa... jde mi o to, jesli si polepším, když felicii vyměním za neco jako http://www.sauto.cz/osobni/de…n/passat/10265831?goFrom=list a nebo to bude t louže pod okap... Mondeo je pěkný...ale spíš bych šel do dieslu..., ale jsem něják zatížený na škodovky a WV... Felda je větší než Octávka (menší polstrování sedadel, více místa, mám to odzkoušeno)...Jinak DíKY.

Datum: 15.05.12 09:28

Zdravím, podle fotek se těžko odhaduje, starší motory vydrží mnohem víc nežli ty moderní. Jinak podvozky jsou spolehlivé, pokud není koroze, tak bych s koupí neváhal, dá se ještě smlouvat.

Od: skodaskody
Datum: 15.05.12 18:21

Jó Vím, že auto vipadá dobře,... sleva i 40 možná, ale BUDE TO ZNATELNĚ LEPŠÍ NEŽ FELDA Z ROKU 1999, JE TO PŘECE JEN 17 LET STARÁ KÁRA.. brrrr

Datum: 15.05.12 18:31

Když už jsme u toho passata, tak za stejné peníze koupíte o sedm! let mladší mondeo s daleko větším výkonem. To je daleko lepší přidaná hodnota, ne?

http://www.sauto.cz/osobni/de…rd/mondeo/9299586?goFrom=list

doplněno 15.05.12 18:33:

nebo tddi

http://www.sauto.cz/osobni/de…d/mondeo/10258435?goFrom=list

Od: buky*
Datum: 15.05.12 23:35

Co pořád máte s tím mondeem? Pokud máte brýle nebo titul, tak už znám odpověd!

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.