Rozvodový řemen je okousaný - vyměnit?

Od: Datum: 14.05.12 17:17 odpovědí: 6 změna: 14.05.12 20:06

Server PORADTE.CZ mi několik krát hodně pomohl a proto opětovně prosím o radu či pomoc.Citroen C4 coupe,2006,benzín,1.4,16v,98000 km.Dokumentace k autu píše o intervalu výměny rozvodů 150000 km nebo 10 let.Tak jsem i u 98000 km otevřel kapotu,odmontoval kryt chránící rozvody a ...!Rozvodový řemen je napnutý,zuby v pořádku,nápis na řemenu dokonce jěště čitelný,ale řemen je na všech řemenicích posunutý asi o 6-7 mm na jednu stranu resp. na jeden kraj,řemen chytá resp. chytal o držák motoru,takže je na jednom kraji sem tam okousaný do hloubky šířky řemene asi 2 až3 mm.Čím to je?Kladka?Okamžitě měnit?

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.05.12 17:32

já bych to viděl na odcházející ložisko v náký kladce a osobně bych neváhal a rozvody i s vodní pumpou bych nechal dát nový *cteni*

Ohodnoceno: 4x

Datum: 14.05.12 18:00

Taky bych to hned řešil, než aby se mi vážně poškodil motor. I když je to benzín, tak ale i tak by mohl přetržený nebo přeskočený řemen napáchat nemalé škody.

Datum: 14.05.12 18:02

V odkazu je to řešené ,i když na jiném modelu Xantie) a jiném motoru a nejde o rozvodový ale o to až tak nejde. http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?f=1&t=354

A až to budeš dělat tak jak píše nade mnou,vyměnit vše (nwn jak u tohoto motoru,na mém -1,8-16V jsou dvě-napínací a vodicí ,tj kladky,vodní pumpu a řemen.NEJEZDIT již na to!Až do výměny,protože takto to bude stát pár korun (počítám max 10tisíc,)kdežto potkaný motor= rozvody + min.GO hlavy!

Datum: 14.05.12 18:14

Vše jsem si přečetl,ale Tvůj odkaz je řešení otřepení řemenu uvnitř t.j. mezi zuby.Já ho mám "otřepený" po jednom kraji.Dám sem obrázek pro ilustraci.

Datum: 14.05.12 18:36

je to jednoduchý pokud se sype ložisko at už u vodní pumpy či kladky tak se kladka vlivem vůle v ložisku naklání k náký straně a nedrží přímý směr jako nova kladka no a řemen má tendenci ujíždět pak de jen o to jestli se dřív ten řemen stihne orvat o dekl nebo se rozlítne ložisko v kladce kousne se to a ta kladka povolí jak povolí přeskočí řemen a je vyděláno *zed*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.05.12 20:06

Může být unavená kladka, co nejdřív si to nech vyměnit.
Před půl rokem jela odtahovka pro Megane, jehož majitel k nám jel na výměnu rozvoďáku. Opečovávaná benzínová šestnáctistovka se mu potkala dva kiláky od autodílny...
Renault měl tmavě modrou metalízu, majitel barvu obličeje měnil.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.