Výzva k úhradě zákonného příspěvku nepojištěn

Od: Datum: 14.05.12 13:08 odpovědí: 3 změna: 14.05.12 20:34

Dobrý den, mám dotaz.

Koupil jsem auto od soukromé osoby, dostal jsem všechny papíry, na úřadě jsme provedli vše, co bylo nutné, odevzdala se SPZ, protože auto bylo z jiného kraje. Druhý den se ale auto při cestě pokazilo ( skrytá vada ) a auto bylo odtaženo do servisu. Auto jsem tedy pojistil až po 10 dnech a zaevidoval, obdžel SPZ atd ...( prostě po opravě a zprovoznění vozu ). Nyní po půl roce mi přišlo, že mám zaplatit za 10 dní pokutu za nepojištění vozu. Je nutné platit, nebo se mohu nějak bránit? Děkuji za info, jn


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 14.05.12 13:32
 

Logicky, vozidlo provozované nemůže být nepojištěné. Bránit se jistě lze, pokud ovšem prokážete neprovozování.
A to jste odjel bez pojištění a RZ? Mohl jste si domluvit, že vlastník zruší pojistku třeba do... Pokusil jste se o pojištění zpětně?
Pročtěte si zák. č. 168/1999 a postup dle §§ 15 + 24c + 16/1a.
Proč se lidi neinformují předem?

 
Od: nu*
Datum: 14.05.12 13:43
 

za blbost se platí

 
Od: ben*
Datum: 14.05.12 20:34
 

Ono je to totiž hrozně složité téma na které se zde již ptala spousta lidí a nikdo ještě nedokázal poradit!*zed*

Teď vážně...přečtěte si další desítky stejných dotazů jaký máte vy a hned budete moudřejší...

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.