Felicia - utržený šroub horního uložení

Od: Datum: 12.05.12 20:09 odpovědí: 1 změna: 12.05.12 20:44

Dobrý den,
z nějakého nepochopitelného důvodu ulítl kus šroubu spojující tlumič s karoserií. Zítra auto nutně potřebuji, tak se chci zeptat, jestli je možné s autem trochu opatrně jezdit, nebo jestli ne. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.12 20:44

Dle mě ano, ale opatrně. Jsou to ty dvě M8 samojistící matice, že? Díky nim, když se zvedá auto na zvedáku, přední kola nespadnou z nápravy na zem. Při provozu nesou váhu auta tlumiče a opírají se horním uložením o kastli zespodu. Když auto na nerovnostech moc skočí, tak aby tlumič nezměnil v uložení místo a nevypadnul dolů, tak ho drží ty dvě matky seshora. Je to klasické zavěšení MCPherson. S jednou matkou by to mohlo jít, ale nesmíte moc auto namáhat při zatáčení (parkování), kdy se s kolem točí i celý tlumič (v horním uložení je schované ložisko) a při velkých i malých rychlostech nesmíte v jet do velké díry. Jinak ten tlumič sám o sobě ty nárazy tlumí, takže i ty matice jsou malé v uložení, protože tam nepůsobí tak velká síla.

Je potřeba vyměnit tu misku s těmi štefty novou, pokud se šroub ustřihnul (nekvalitní čínské misky) a šroub nepřetáhnout, ale dotáhnout nejlépe malým klíčem 13, protože stržením ztratí pevnost.

Ta miska se vyměňuje tak, že se vytáhne celý kompletní tlumič (svěrný šroub dole na těhlici) a nahoře ty dvě matky. Pak se pružina stáhne stahováky a povolí se centrální matice a miska se vyjme. Vždy s používají nové samojistící matice a u té centráloní je tuším jemnější stoupání závitu. Spojovací materiál je lepší koupit někde ve Ferocentrech,Fabory,apod... a ne v autodílech.

Možná by šel po vymontování vyměnit jen samotný ustřižený šroub, pokud tam bude místo. To si pak ušetříte spoustu práce.

Nebo je řešením servis.

http://stekly.wz.cz/podvozek.html

doplněno 12.05.12 21:03:

Při vytahování tlumiče z nápravy se nesmí moc tahat za kolo směrem ven, aby nevyskočila poloosa. Ona totiž nevyskočí, a spíš prasknou staré manžety na kloubech a vypadnou klouby, které se na straně převodovky rozkutálejí a rozsypou se z nich takové malé jehly.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.