Octavia 1.6i nebo 1.8t pro syna

Od: Datum: 12.05.12 11:02 odpovědí: 9 změna: 14.05.12 19:48

Zdravím,

hledám ideální auto pro syna, je mu 19let, a nejspíš asi vyhrála octavia na lpg, přeci jen at si ty pohoné hmoty platí sám, tak at to má levné

vše tedy na LPG nebo jestli vyjde líp DIESEL?

nevím zda jít do slabšího motoru 1.6i nebo vzít výkonější 1.8T

cenově do 60.000kč,

díky za rady

ps, pokud doporucujete jiná auta, budu rád

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.12 11:16

pokud už Oktávku-tak asi určitě turbo(velký pozor na výběr=stav vozu)-LPG se nejlíp projeví(jeho čistota-narozdíl od benzínu žádné nežádoucí příměsi,navíc 110 oktanů) právě u turbín...Ale opravdu při koupi vytypovaného auta vzít známého mechanika apod.,abyste pouze nevyhodil x desítek tisíc...Ta 1.6 je na tak těžké auto málo-bohužel trend dnešní doby(až nesmyslné ekotlaky )velí co nejnižší obsah "honěný" turby a kompresory-aby to vůbec jelo-jenže už je to na úkor technologie,aby nějaký stroj,agregát,mohl spolehlivě pracovat-potřebuje určitou masu materiálu(určitou bytelnost),no a tu třeba 1.2 TSI prostě nemá...Ale to jsem odbočil-každopádně nepodcenit výběr a detailní fundovanou prohlídku tech.stavu toho kterého auta,at už zvolíte Oktu nebo třeba jakýkoli jiný model-aut je spousty-asi bych řešil co přesně by se tak synovi líbilo(on s tím bude jezdit),aby měl pocit,prostě tohle auto se mi líbí,dobře se mi v něm jezdí,tudíž se o něj o to víc budu starat...-víte jak to myslím...

Ohodnoceno: 1x

Od: frantiseks*
Datum: 12.05.12 11:30

Tak v první řadě vybírat ze synem tak když už se mu teda vážně ta octavie líbí nevím jaka verze tak teda vážně silnější motor protože tohle je těžší auto a taková trochu blbost je že do toho cpou ty svoje motory 1.2 a podobně které to auto prostě neutáhnou a šileně se musí vytáčet radši to 1.8 tady bych se nebál ale teda octavia to je auto které prostě ojetě do 100 000 má většinou nalítáno tak 180 000 km minimálně a vybava bude chabá radši bych se koukal po jiních autech jenom by mě zajímalo jestli ste to vybíral ze synem nebo ste se do toho pustil sám hlavně si auto ozkoušen tak se mu v něm bude jezdit. Určitě bych se porozhlédl po volvu jestli stojíte o kombi tak ste doma právě u volva kvalita je dobrá a výbava také luxusní i u nejnížších cen no a o bezpečnosti mluvit nemusím . Za tuhle cenu i Audi v kombíku a výbava bude více jak luxusní například Audi A6 sem vyděl za 48 000 kč no podívejte se třeba na Sauto a podobně prozkoumejte soukromníky protože třeba ve slavným AAA auto koupite to auto o 50 000 kč než se dá normálně koupit a navíc s poloviční výbavou.

Datum: 12.05.12 14:47

Já mám aktuálně Octávku s motorem 1,6 a to jako služebák, takže v tom tahám kupu nářadí a náhradních dílů, takže je auto dost zatížené. Přesto nemám pocit, že by ten motor byl nějak poddimenzovaný, nebo že by na toto auto nestačil. Ano, není to na honění se s třílitrovými auty a na sprinty po letišti to taky asi nebude, ale na to, abych dojel z bodu A do bodu B to bohatě dostačuje. ostatně - vždyť to auto má 100 kobyl, tak proč by ten motor neměl stačit?

Jinak volba diesel/benzín byla u nás ve firmě x-krát promílaná, najezdíme totiž kvanta kilometrů a tak se řeší ekonomika provozu - při dnešních cenách ještě víc, než dříve. Dokonce na to šéfové měli nějakou poradenskou firmu, výsledek je ten, že prodali veškeré rencky -jak Megany, tak Clia, které byly ekonomickou sebevraždou , i když (nebo možná právě proto) že to byly diesely). A koupili octávky v benzínu, právě s motorem 1.6. První dojmy mě příliš nenadchly, proti octáváckému dieselu má ten motor úplně jinou charakteristiku, ale jak jsem už psal, jsem s ním v celku spokojen, byť mi tam chybí šestka, převody jsou dost krátké. Ovšem přesto vychází spotřeba okolo 7l / 100km, původně měly jít auta taky na úpravu LPG, osobně si myslím, že při nájezdu 80-90tkm ročně by to bylo zajímavé, nocméně šéf je spokojený se spotřebou jakou máme, tak to neřeší.

Jinak k výkonům - je pravda, že jezdíme +- v rámci pravidel, protože nás volant živí a nemůžeme si dovolit přijít o papíry kvůli blbnutí na silnici, ale jezdíme i ven, takže občas máme možnost ,,odfouknout karbon z výfuku´´ a šlápnout autu na krk po německých dálnicích - k mému překvapení i ta podceňovaná 1.6 dokáže být velmi slušně dynamická a není problém s autem valit 200 km/h. A to bez toho, že by se motor přetáčel, nebo nějak výrazně hlučel či vibroval. Jen ta spotřeba už pak není o sedmi litrech

Takže shrnuto - myslím, že ani ta jednašestka není špatnou volbou, ale otázka je, zdali bude dostatečně ,,cool´´ pro 19ti letého kluka...

Datum: 12.05.12 20:47

No právě, pro mladého nevyježděného kluka i ta jednašestka bude až až...navíc ty silnější motory mají stejně těžší převody, takže ve finále bude dynamika srovnatelná. Spíš bych se ale zaměřil na focuse, ten má daleko lepší jízdní vlastnosti a podvozek dokáže odpustit i chyby a na vozovce auto podrží i v kritických situacích. Jinak není pravda, že by oktávka byla těžká, ona jen tak vypadá. Těch cca 1250kg by jí mohlo závidět kdejaké dnešní auto.

Od: zdenek555*
Datum: 13.05.12 13:13

Motor 1.8T 20v 110kw se dnes těžko sháni v dobrém stavu.Sám jsem kupoval již druhou octavii a chtěl jsem právě 1.8T,bouhžel nesehnal,inzerát v podobě PRODÁM OCTAVIA 1.8T NAJETO 120000KM JE JAK PĚST NA OKO.Koupil jsem Octavii II 1.6 75Kw r.v 2005 v elegance.Co se týče motoru tak na auto bohatě stačí a pro 19 kluka dostačující.

Od: kolo*
Datum: 13.05.12 17:13

Asi si nežijejte špatně když 19 klukovi sháníte auto minimalně za 60 000.Připravte se na to,že brzy přijdete na to,že to byly vyhozený peníze.19 kluk se potřebuje na silnici otrkat a je dost pravděpodné,že káru zruší nebo pomuchlá.Kord když je to nadrženej 19letej puberťák.*smich*

Datum: 13.05.12 17:43

Který auto bys mu koupil ty? Žigula? :-D
Na ochcáfce za pakatel se naučí řídit a potom může přesedlat na lepší.

Datum: 13.05.12 18:48

Třeba favorita, na rozbití to stačí. Jeden mladý kluk co bydlí tady kousek, zrušil už tři auta, jedno bylo jeho, zbylé dvě měl půjčené. Dlaší vozy co poškodil, byly totálka. A to jedzdil jen pár měsíců, papíry má v čistírně. Může být rád, že v tom nebylo zranění.

Od: kolo*
Datum: 14.05.12 19:48

Náhodou žigul byl stroj století!Kam se hrabe za dnešníma moderníma sra.kama!To byl tank,který byl nezničitelný a jednoduchý.Sypala se z něj rez ale díru neměl nikde.Vše bytelné a nezničitelné.Vzpomínám jen v dobrém.:-P

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.