Čkp zvúle nebo arogance

Od: Datum: 12.05.12 10:04 odpovědí: 14 změna: 14.05.12 09:20

dobrý den. koupil jsem v roce 2009 od pána ze stejné vsi havarovaný motocykl. pán moto odhlásil a neukončil pojistku. já moto chtěl dát do depozita,ale pani u přepážky s tím nesouhlasila,že toto nemohu,jelikož nejsem majitel. jelikož jsem nevěděl zda nebudu muset měnit rám, moto jsem opravil a po stk a s novým pojištěním dokončil převod. čkp mi poslala oznámení že jim dlužím 3 měsíce,protože jsem vlastník podle kupní smlouvy. na mou odpověd kde uvádím ,že vozidlo havarované s ustřiženým rohem malého tp nebylo provozováno byla odpověd zamítavá současně se složenkou 1 výzva.

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.12 11:48

Píšete to hned v úvodu své otázky = arogance, drzost, zvůle a podobné termíny sedí přímo na jejich hodnocení! To co napsali Vám píší všem bez rozdílu zda žijí či nikoliv! Nelze dost dobře označit nějakým slovním termínem, co to jsou vlastně zač a jak je možné, že jim ještě někdo důrazně nevysvětlil, že takhle se chovat nebudou a že to co dělají je za hranicí jejich pravomocí!*cert* Chce se to obrnit dobrými nervy a bojovat zkrátka nic jim neplatit = ZA NIC!

Od: johanektonik*
Datum: 13.05.12 22:20

já platím jen za to ,co si objednám. u čkp jsem si žádnou službu neobjednal...

Datum: 14.05.12 09:17

Johanku, toto je špatné tvrzaní, od čkp nemáte žádnou službu, ale sankci za porušení zákona 168/1999...

to je jako když nezaplatíte jinému sankci,,, třeba policii..atd

Od: nu*
Datum: 13.05.12 20:09

paní u přepážky Vám určitě jasně řekla že se musíte přihlásit do registru jako provozovatel motorkay a až poté můžete moto dočasně vyřadit...Kdyby jste to udělal měl by jste dnes klid

Datum: 13.05.12 22:04

a můžešte mi říci proč mám platit za nepojízdnou motorku?

doplněno 13.05.12 22:13:

do depozita musíš mít platnou stk

Datum: 14.05.12 08:52

- do depozita nemusíš mít platnou STK

- do depozita mohl dát značky dřívější majitel a až pak udělat odhlášku

na přihlášení stačíc platmné evidenční kontorla

Od: buss®
Datum: 13.05.12 20:20

Je třeba si odpovědět. Byla ta motorka pojištěna či ne? Pokud ne, mělo nastoupit depozito, to jste si mohl dohodnout s původním vlastníkem, když nebyla přepsaná. Nebo uhradit pojistku. Ideální stav. Teď vám nezbývá než ČKP prokazovat (přesvědčit), že nebyla provozovaná. Vina není na jejich straně.

Datum: 13.05.12 22:11

pojištěni za škody způsobené provozem vozidla. motorka s padlým motorem a ohnutým rámem bez předního kola je pro mne neprovozovatelná a navíc nepojistitelná.

Od: buss®
Datum: 13.05.12 23:07

No ale o tom je třeba přesvědčit ČKP, ne mne. Viz § 15/5,6 § 16/1b z.č.168/99. Pohledat, zda soud už v takové věci rozhodl.

Datum: 14.05.12 09:20

Johanku, omlouvám se, ale vy vůbec nerozumíte tomuto problému. Jen v několikati odpovědích se mýlíte. Velice.

Motorka i bez motoru lze provozovat, do depozitu lze i bez platné TK, a další..

Datum: 13.05.12 21:33

Johanku, email byl odeslán, ale nevzdávejte to. Nemusí to ukončit napoprvé, napodruhé...ale vydžet..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.05.12 22:27

mně nevadí ,že se přihlásí o poplatek. mne vadí že jim nestačí 1 odpověd s čestným prohlášením.

Od: blackflamesiczi*
Datum: 13.05.12 22:31

me ted zamitly prohlaseni ze vozidlo stalo v mem autoservisu(soukromi pozemek a servis me rika pane) s tim ze chteji potvrzeni ze servisu, tak jsem jim odepsal at se nauci cist, a pokud to neumi at se vrati do skoly

Datum: 14.05.12 09:04

kdo by dnes uvěřil nějakému čestnému prohlášeníé, je jansé že si kdokoliv může čestně prohlásit cokoliv...a v zákoně o povinném ručení není o čestném prohlášení ani slovo...a neustále tady opakuji v různých souvislostech , že PROHLÁSIT a PROKÁZAT, to jsou dva úplně odlišné pojmy...

Nestačí, tato kauza jako všechny ostatní skončí před soudem...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.