Kloužou pedály

Od: Datum: 11.12.12 15:24 odpovědí: 24 změna: 12.12.12 12:33

Zdravím, poslední dobou když je tolik sněhu a je mokro tak při jízdě mi pořád zklouzávají boty po pedálech,hlavně spojkový pedál.

takhle se nedá řídít, klouže to. Botama to asi není , jaké pedály bych si měl koupit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.12.12 15:40

Zkusil bych pustit topeni na nohy. V autě je relativně vlhko na na pedálech se proto může dělat slabá námraza.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.12.12 15:53

Dela mi to tez , mokro z bot , namraza ...

doplněno 11.12.12 16:09:

mam to hlavne kvuli namrazy , staci par km ujet a je to ok

Od: asd*
Datum: 11.12.12 15:57

Spíš to je nohama. Je třeba tlačit kolmo na pedál, pak bota neklouže ani po kluzkém - i tohle patří k umění řídit. Naučit se to je lepší než nesmekavý pedál, hlavně pokud někdy pojedete s jiným autem...

Datum: 11.12.12 15:59

nebo to taky můžou být sešlapané pedály gumy na pedálech už to mají za sebou doporučuji koupi nové je to za pár kaček než riskovat, že ti sklouzne noha a někoho sejmeš

Od: mathers322*
Datum: 11.12.12 16:17

Jojo topení mám na nohy na max.

Ale ony jsou kluzké pořád, když je mokro a mrzne tak jěště více. Budu muset koupit pedály no, doporučíte mi nějaké na feldu? nějaké sportovní nebo origo?

Od: buss®
Datum: 11.12.12 16:17

Ale bože, jak botama, je na nich sníh., led, tak to klouže. Na chodníku né?

Od: ladaadal*
Datum: 11.12.12 16:29

Pedálama to nevyřešíš, teda aspoň nevím, že by kvůli tomu někdo měnil pedály. To by sis je musel vyrobit - s nějakýma hřebama či výstupkama, ale jak už píšou nademnou, pustit větrák na nohy a šlapat kolmo. Nikdy jsem nic takového nezažil, myslím, že v pedálech to nebude, chyba bude mezi sedačkou a gumou od pedálu*smich*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.12.12 16:41

Dobré no, budu našlapávat jinak :D

Datum: 11.12.12 18:31

znal sem frajera co si na pedály přidělal hrubej šmirgl papír na železo :D

Datum: 11.12.12 18:33

a měnil každých 14 dní boty, když ho pedály začaly škrábat na noze *smich*

doplněno 11.12.12 18:35:

já mám spíš ve Feldě problém s tím, že zimní boty mám strašně široké a špatně se trefuje jen jeden pedál. Teda zatím se mi podařilo jen se spojkou zároveň zmáčnout i brzdu, na což posádka reagovala docela vystrašeně :D takže na řízení si budu muset sehnat nějaké jiné boty než tyto hovada... ale je v nich krásně teplo :D

Datum: 11.12.12 18:43

Miki, tohle je problém vícero aut. V podstatě by měl mít řidič boty takové, v jakých se dobře řídí, ale neumím si představit, že někdo ve vánici omete auto a natěšenej, že se do něj konečně schová vytáhne boty a začne se přezouvat*smich*. Musíš přes zimu šlapat jakoby malíčkovou hranou nozy, to profil boty malinko zúží. A posádka si do března jistě zvykne:D

Datum: 11.12.12 21:39

Miki, není špatný to v takovýhlech botech umět odřídit, protože nikdy nevíš, kdy to budeš potřebovat. Hodně lidí si kupuje lehký boty do auta, aby měli cit. Ale může nastat situace, že budeš mít na sobě velký boty a budeš někomu třeba muset odvézt jeho auto a nebudeš to umět :-D Takže jen řiď hezky v botechdorobotech, protože se to naučíš a jednou to užiješ ;) Já třeba dost často řídím v kanadách a nemám s tím vůbec žádný problém :-D Taky samozřejmě ve Feldě :-D

doplněno 11.12.12 22:06:

A přesně tak by to mělo být ;) Zvyknout si :-D Jednou se Ti to hodí ;)

Datum: 11.12.12 22:03

neměl jsem problém odřídit i v kanadách, jen teď jsem si koupil nové zimní a občas jsem se ze začátku "trefil" i do vedlejšího pedálu, ale po ujetí prvních asi 40 km jsem si zvykl *smich* no mít v autě boty "na řízení" určitě nebudu!

Datum: 12.12.12 12:02

No tak stačí v zimě místo běžných bot v autě používat běžecké tretry.

Zaručeně nekloužou ani po pedálech...ani při výstupu z auta na ledu

Od: uska®
Datum: 11.12.12 23:52

Poradím - jezděte v kozačkách na podpadku jako já a 100% vám nic klouzat nemůže*smich*

Datum: 12.12.12 00:12

Nebo na kole s SPD :-D

Datum: 12.12.12 03:14

Zkus to bez bot.*zed**vtip*

Datum: 12.12.12 06:37

V létě jezdím zásadně na boso!

Datum: 12.12.12 08:23

Taky se mi zezačátku stalo že jsem sešlápl spojku i brzdu :D mám boty 46, jinak v létě na boso to je o ničem :)

Datum: 12.12.12 08:24

Já jezdím od jara do podzumu v pantoflích*frajer*

Datum: 12.12.12 11:21

Pantoflema bych se nechlubil, když se dostane pedál mezi pantofli a nohu, tak kvůli pantofli nemusí jít sešlápnout brzda ;) Mmch. s pantofleme nejezdi do Německa, co vim tak jsou přímo zakázaný.

Už jsem jel i v přezkáčích a taky se to dá, cyklotretry s kuframa jsou taky super. Lodičky na podpatku jsem nezkoušel, ale tipuju něco podobnýho. Nezkušeným ale s timhle doporučuju nejezdit hned mezi autama ale nejdřív po veeeliké volné ploše ;) A v normálním provozu to nemá co dělat, je to tak na popojetí na parkovišti...

Datum: 12.12.12 11:49

Jezdím v pantoflích nějakých 10 let a nikdy se mi nic podobného nestalo, jde jen o zvyk stejně jako v bagančatech. 3 roky jsem jezdil Německo a nikdy jsem neměl problém. Ale, že jsou v Německu zakázaný máš pravdu, jednou mě na to kolega upozorňoval - skoro na konci mého každotýdenního cestování do Berlína:D

Datum: 12.12.12 11:57

V Německu nechávaj odpovědnost na řidiči - způsobit nehodu kvůli pantoflím by byl prů... Stejně jako jet 200 a nedobrzdit, nebo si dát povolený pivko a nabourat s nim.

Pantofle maj problém že můžou spadnout z nohy a zamotat se pod pedál, to u bagančat nehrozí - u těch se maximálně nevejde bota na jeden pedál a zašlápnou se všechny tři najednou ;)

Od: automechanik
Datum: 12.12.12 12:33

dej si na pedal starou ponozku ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.