Nepojistene vozidlo CPK

Od: Datum: 09.05.12 09:25 odpovědí: 9 změna: 15.05.12 12:56

Dobrý den,

v cervenci lonskeho roku jsme prestali provozovat auto pritelkyne a odstavili jej na zahrade. Povinne ruceni zaniklo, ale ulozeni RZ do depositu jsme neresili. Minuly mesic se nam podarilo auto prodat. Pred tydnem nam ale prisla vyzva od CKP k zaplaceni 4 670 Kc za nepojistene vozidlo v dobe od 01.07.2011-28-09-2011. Vzhledem k tomu, ze vozidlo bylo dostaveno az do dubna 2012 predpokladam, ze to neni posledni dopis. Je nejaka cesta jak z toho ven?

Vozidlo je jiz prepsano na noveho majitele, takze vyrazeni jako zlikvidovane vozidlo neni. Provozovano nebylo, ale doplacet tak silene castky zpatne za auto, ktere jen stalo na me zahrade, nechci. Vzhledem k cene vozidla 5 000 Kc je to silene.

Dekuji za kazdou radu.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 09.05.12 09:38
 

Nekonečná story... Jak vám pojištění zaniklo, způsoby zániku uvádí zákon. Pojišťovna ani ČKP vzhledem k tomu, že nebyly RZ v depozitu nevííí, že se vozidlo neprovozuje! A tudíž jedná. Šílené je, nepostupovat jak zákon káže a vytvářet si problémy.
Prokázat ČKP, že nebylo auto provozováno v rozporu se zákonem.

 
Od: gregori*
Datum: 09.05.12 10:11
 

Zaniklo z důvodu nezaplacení, z naší strany hrozná blbost, je jsou s tím teď problémy. Mysleli jsme si, ze to proste zanikne a az budeme s autem zase jezdit, tak pojistku zaplatíme.

Nemáte někdo vzor formulace dopisu, když chceme odkazovat na to, ze auto nebylo provozováno?

Od: buss®
Datum: 09.05.12 10:39
 

Ale to není důvod... přečíst si prosím § 12 + § 15/6 + § 16 zák. 168/1999. Ostatně měli jste u sebe podmínky, které jste dostali od pojišťovny. Kdo je ovšem čte...(to platí obecně).

 
Od: laybor*
Datum: 09.05.12 13:10
 

Neplatte nic , at vám dokážou u soudu že jste provozovali.Budou Vám chodit výhružky exekucí - ale o tom musí rozhodnout soud (o exekuci) ,tam prokázat že jste neprovozovali - svědci .Oni nedokáží opak.

doplněno 09.05.12 13:51:

nu - svědci u soudu nehrají žádnou roli?

 
Od: buss®
Datum: 09.05.12 14:04
 

Mnoo.já myslím tak, že oni odkážou na zákon a bude dokazovat vlastník. To není trestní řízení.

 
Od: nu*
Datum: 09.05.12 13:48
 

Neřešili jste dočasné vyřazení, i když Vám to ukládá zákon, a nebýt ČKP, neřešíte dodnes nic...a za to Teď zaplatíte tolik, že si to budete pamatovat do smrti...

ČKP nebude nic prokatovat, dá Vás k soudu a uhradíte i náklady řízení včetně úroků a právního zastoupení...

Bohužel sem nepíší lůidé , kteří prohrábají soudy, soudu stačí že v uvedené doba bylop auto reguistrováno na osobu A.B., a že osoba A.B. neřešila nic...když půjd eosoba A.B. na úřad pro výpsi, ve výpisu bude že byla vedena v uvedemné dpébě v registru...

A tím je právě naplněn paragraf 24.c) zákona č.168 o povinném ručení, kde je uvedeno, že povinnost hradit sankční poplatek má ten, kdo byl nebo měl být veden v registru...

takže ČKP je v právu a Vy očekávejkte brzy soudní platební rozkaz na první částku...

Ono těch rpzkazů asio bude celkem několik, a požadé tam bude zahrnuta odměna právníka , úroky atd...to dokáže některé rodiny i zruinovat...

Ale to byl osmyslem záona o poviném ručením, ekonomicky dotlačit lidi cio nic neřeší, aby ve vlůastním zájmu vše řešili...

doplněno 09.05.12 18:34:

je to sice drsné a smutné, ale je to tak, a protože auto fyzicky existuje a má už jiného majitele, je vaše šance uhrát to s ČKP do ztracena mizivá..

Současně se zánikem povinného ručení by jste se museli auta zbavit, nejleší bylo prodat jej do zahraničí aby se už v ČR nikdy neobjevilo, pokud by jste měli prodejní smlouvu ke dni zániku pojistky, stačilo by to...s evidenčním úkonem to pak až tak nesouvisí...

Do budoucna se snad legislativa změní v tom smyslu, že by se mělo dát auto vyřadit z rwegfuswtru při prodeji do tahraničí jen při přložení prodejníé mslouvy, na druhpou stranu, kdyby auto chtěl někdo zpět zareguistrovat vČR, musel by absolvovat postup jakio při diovotu včetně souvisejícíéch poplatků...eko daně atd...

 
Datum: 09.05.12 20:23
 
avatar

gregori, až bude chtít dopadnou jako jiní dle obrázku najděte si mě on line.

 
Od: gregori*
Datum: 15.05.12 08:32
 

Nakonec vse dopadlo dobre a pripad je ukoncen. Postacilo cestne prohlaseni, ze bylo auto celou dobu nepojizdne a ulozene na soukromem pozemku.

Děkuji za vsechny rady.

Datum: 15.05.12 12:56
 
avatar

gregori, blahopřeji,

jak jednoduché, pokud narazíte na slušného úředníka...

 

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.