Problém s STK a přepisem auta

Od: Datum: 09.05.12 08:03 odpovědí: 13 změna: 27.06.12 22:30

Dobrý den, potřebovala bych od Vás rady a porady ohledně mého problému: Před cca třemi měsíci bylo koupeno auto, nyní v polopřevodu, byla potřeba technická, auto by prošlo bez sebemenších problému, JENŽE...v autě je ABS, ale ve velkém techničáku je uvedeno "ABS: NE", takže mám technickou jen na měsíc, s tím že až si zařídím změnu údaje o ABS, prodlouží mi technickou na dva roky...Změnu údajů mi neudělají bez převodu na mě= 5 000,-

Je nějaká možnost jak z toho ven? Krom způsobu se ZTP, nedaří se mě takového člověka sehnat..

Děkuji za Vaše odpovědi

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 09.05.12 08:15

To se mělo řešit s dřívějším majitelem, hned při prodeji s eměla udělaz evodenřní kontola a bylo by se na to přišlo...alespoň vidíte, co znamená polopřevod...Bylo koupeno auto...Kdo to autop kontroloval?

Jinak ven z toho lze jen tak, že se přihlásíte a současně se zapíše změna...Nebo jezdit bez platné TP...třetí cetsa je auto prodat dál...čvrtá není...

Kdo nemá peníze na ekodaně a registraci, ten by měl jezdit MHD...za rok bud stát registrace 1500,- Kč, za 3-měsíčmní ponechání auta v polopřevodu dalšách 50 tisíc Kč sankce,,,a to se vyplatí

Od: prosimoradu
Datum: 09.05.12 08:23

Aby mě odepisoval fanoušek ekodaně nepotřebuju, ty peníze bych měla, ale teď hned bych měla milion nápadů jak jinak je využít než vrazit je státu... Auto je z bazaru, technickej stav se kontroloval, jinak by se ani nekupovalo, ale to že nějakej úředníček udělal chybu v zápisu do techničáku, to by mě těžko napadlo...Nápad jezdit bez technický nekomentuju...

Datum: 09.05.12 10:57

Tak v praxi je to většinou tak, že technický průkaz vydává k autu výrobce, pokud je auto uz dovozu a TP má vystavit úřad, úředníček auto fyzicky nevidí a údaje do TP vypisuje podle tehnického protokolu, který vystavil technik na stk...ale chápu autobazar a jejich story o úředníéčcích, kdyby to byl normální prodejce, absenci ABS by zjistil...

Nejsem zastáncem ekodaně ale odpůrcem pseudoprodejců kteří akorát ojebávají slušné lidi

Mimochodem, většina aut má kontrolky, také kontrolky a signalizaci činnosti ABS, airbagů atd...to se prověřuje při koupi auta jako první

Datum: 09.05.12 11:41

Samozřejmě sme věděli, že v autě ABS je...toť vše k vám...

Datum: 09.05.12 12:59

V tom případě nechápu proč se nezeptáte na radu prodejce v autobazaru,když o vbšem víte Vy i on, když ON na Vás vydělal minimálně 7-15 tisíc, když ne i víc...Za ty prachy by se mohl trochu snažit a neprodávat k autu legendy...Pak by jste enmusel psát sem...

Toť vše k Vám...

Datum: 09.05.12 10:34

Dobrý den, nezoufejte. Zkuste si přes kamarády, známé, přátelé, jejich kamarády atd. najít nějakého automechanika, který Vám to udělá. Odveze to na STK, řekne tam servisákovi, s kterým je dvacetiletý kamarád, že potřebuje, aby mu na tuhle auto udělal technickou a rovnou tam ABS i zapíše. Nebo ho můžete demontovat z vozu a jezdit bez něj. Ale lepší je se porozhlédnout po nějakém takovémhle mechanikovi. Většinou na vesnicích, kteří se znají s technikama na STK a projde jim tam každé auto, které tam přijede na čtyřech kolech ;) Nebo zkuste chodit a obvolávat podle internetu autoservisy na vesnicích a zkoušet, jestli by Vám to neudělali oni, když nikoho neseženete přes známé. A ta ekodaň se bohužel zaplatit musí. Jediná možnost je přepsat to na ZTP a zase zpět na Vás, ale když nikoho neznáte, tak to zaplaťte a zkousněte to. Je to jednou pro vždy. Já ji taky platil a žiju ;)

Datum: 09.05.12 18:16

vám jde o technickou-o nic víc,takže řešení je udělat technickou-a tu uděláte přes někoho známého,resp.jeho známého na STK-jak správně naznačeno shora-ale bez nějakých nesmyslných převodů,ZTPéček atd. Zkrátka nějaký schopný operativní mechanik-ABS se nechá poměrně slušně zakamuflovat-jak pro sedícího technika v autě,tak i pro pohled do motorového prostoru a samozřejmě i pohled zespoda na jámě...Bude vás to třeba stát 1000(kamufláž-odkamuflování)+něco přes 1000 samotná technická-ale dva roky máte klid a dál už to nikoho zajímat nebude...A je to účelné řešení problému za min.náklady.. A ještě "technická"-o jaké jde konkrétně auto...?

Datum: 09.05.12 18:22

a co CIS - centrální informační systém do kterého jsou zapojeny všechny STK? Pojede jinam, technik podle VIN nebo RZ načte výsledky poslední TP a začne hledat ABS...a protže je dobře školen, ABS najde...

Datum: 09.05.12 19:52

Děkuju za reakci, jde o Peugeota 405, 1,6 benzin, rok 92, euro 1

Od: blackflamesiczi*
Datum: 09.05.12 18:34

odkud jste? ze bych vam nejakeho ztp dohodil

Datum: 09.05.12 19:50

Hradec Králové, Dvůr Králové, děkuji za reakci;)

Od: blackflamesiczi*
Datum: 09.05.12 20:21

tak tam nikoho neznam ale poptam se, skoda ze jste nenapsal drive vcera jsem se vratil z velke upy takze by to slo zaridit ale jedu tam az v zari

jinak jihocesky neni problem

Od: fandy*
Datum: 27.06.12 22:30

ZDRAVÍM,
KIKSNUL NÁM V PRAZE KONTAKT NA STK
TAK PROTO REGISTRACE SEM A VOLÁM SOS...
AUTO NENÍ VRAK, JEN HO POTŘEBUJU PŘEHLÁSIT, POTŘEBNÉ VYSVĚTLÍM, SZ NEBO MAIL,
O CENĚ NESMLOUVÁM, AUTO POTŘEBUJU, MŮŽU POSLAT FOTKY, TP...
SPĚCHÁ ... PÍSNĚTE, VYSVĚTLÍM, ZAVOLÁM ... DÍKY MOC

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.