Prodej auta mám dát ty to doklady?

Od: Datum: 05.05.12 13:43 odpovědí: 30 změna: 12.05.12 12:34

Dobrý den

Prodávám automobil a zájemce, který si pro auto přijede si chce odhlasit z evidence vozidlo sám po mě chce abych mu dal originály velkého a malého techničáku.

Chci se zeptat mohu mu je předat s tím že do smlouvy o prodeji napiší že jsem mu dal malý a velký techničák s tím, že automobil odhlási.

Nejedná se o nějaký nešvar nebo na co si mám při takového transakci dávat pozor?

Děkuji za odpovědi

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.05.12 13:51

Šlo by to i tak.ale musel byste mu dát plnou moc k provedení těchto úkonů.Na základě vlastní zkušenosti Vám doporučuji abyste to takto nedělal!

1.Sepište pořádně kupní smlouvu,včetně důkladného popisu auta

2.S oběma doklady (Technický průkaz a OTP) a samozřejmě s kupní se dostavte na úřad a odhlaste auto na kupujícího a na základu smlouvy odhlaste PR.

3.Velký TP a event ORV odešlete doporučeně nebo dejte osobně kupujícímu.

Tímto,pokud to takto uděláte,splníte všechny požadavky a máte jistotu,že Vás někdy v budoucnu nepřekvapí policie či CKP!Jo a kupní si preventivně uschovejte na min.10 roků!

doplněno 05.05.12 16:11:

Ke kupní-sepúsat dvojmo jak je tu již psáno-jeden kupující,druhý prodávající!Pokud nevíte jak by měla vypadat písněte a já vám pošlu vzor.

doplněno 05.05.12 16:16:

Ještě jedenou doplním-zelenou kartu nedoproručuji předávat! jde o vašePR-kupující neco udělá a půjde to z Vaší pojistky!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.05.12 16:57

Děkuji nemusí te mi posílat vzor smlouvy již jsem si smlouvu našel na internetu.

Od: buss®
Datum: 05.05.12 13:53

Já bych to po všech zkušenostech co tu čtete nedělal. Netvrdím že je to lump, jsou i lidi poctiví, ale to se předem neví. On se na to vykašle a budete ho honit kde? Takže mu dejte kupní smlouvu, ORV, popř, kartu zelenou (to tam můžete uvést - s vozidlem předáno...). TP si ponechte a zajít na OdbDSA a odhlásit auto na kupce a TP mu zaslat. Poté zrušit pojištění.. Začíná platit nikdy nikomu nevěř. Klidně po tu dobu může jezdit.
Nebo si domluvit prodej na úřední den a zajít na úřad oba a odjíždí. Jak prosté.

Od: alfons361
Datum: 05.05.12 15:20

Sepsat Kup. smlouvu ve dvou vyhotoveních (jedno dostane kupující, jedno Vy), okopírovat OTP část. I. ( malý TP) a dát KOPII kupujícímu, stejně tak OTP část. II. (velký TP).

Obě OTP si ponechte, zajděte Vy (nebo někdo zplnomocněný) odhlásit vozidlo v Reg. sil. voz. na kupujícího.

Poté poslat obě OTP jako cenné psaní (jinak ne!), či předat osobně (nechat si podepsat předání).

Pro úplnost uvedu, že některé Reg. sil. voz. malý TP chtějí (odstřihnou roh a vrátí Vám ho), některé ho vůbec nechtějí (ani vidět - tudíž byste ho kupujícímu mohl i dát při převzetí vozidla, ale to musíte mít zkušenost se "svým" Reg. sil. voz.).

Datum: 05.05.12 16:04

Já být policistou a někoho chytit s kopíí něčeho co má předkládat dle zákona, tak už dál nejede.

Datum: 05.05.12 16:10

Co to je OTP? Já znám jen tyto doklady : TP-technický průkaz a ORV-osvědčení o registraci vozidla (u starších se toto jmenuje osvědčení o technickém průkazu).

V bodu 1 s Váma souhlasím,to beru jako automaticky sepsat kupní a dvojmo!

Datum: 05.05.12 16:23

OTP = ORV (OTP se používalo dříve, je to o zvyku...sorry)

Nic jako velký a malý TP neexistuje, akorát zažranej nesmysl Čechů.

Existuje akorát ORV (OTP) část I. (malá kartička co vozíte s sebou) a ORV (OTP) část II. (technický průkaz se všemi informacemi o vozidle a vlastnících...nevozíte s sebou).

Datum: 05.05.12 17:01

Jak zde čtu.

Takže při prodeji stačí novému majiteli akorát podepsaná smlouva. Ostatní doklady mu pak posílám po přepsání vozidla.

Kdybyho chytli policajti tam mu to projde jen se smlouvou.

Ještě se optám ve smlouvě, kterou mezi sebou uzavíráme se uvádí i rodná čísla je to zrovna ve smlouvě vzoru co jsem našel na internetu. Musí tam být i rodná čísla?

Od: des*
Datum: 05.05.12 17:12

Samozřejmě,nač se zkrz to šprajcovat.

Datum: 05.05.12 17:13

Samozřejmě, že nějak (RČ, popřídě také č. OP) musíte rozlišit danou osobu. Vy jste se nikdy nesetkal s případem, kdy dvě osoby se stejným jménem a přijmením mají stejné i trvalé bydliště (typicky rodič a dítě).

Datum: 05.05.12 19:20

Musí,jinak nelze provést převod na jinou osobu!

Datum: 07.05.12 21:26

No ale Ještě se optám ve smlouvě, kterou mezi sebou uzavíráme se uvádí i rodná čísla je to zrovna ve smlouvě vzoru co jsem našel na internetu. Musí tam být i rodná čísla?
S RČ se má šetřit!

Datum: 05.05.12 20:43

Božííčku, předpokládám, že máš ŘO, tudíž víš, noo, měl by jsi vědět... co se předkládá policii při kontrole. RČ není nutné a já bych ho ani nedával. Co komu jakémsi po něm je. Jméno, příjmení, bydliště.

Datum: 06.05.12 20:54

To Buss-nevím jak kde, ale v JH bys bez RČ neodhlásil ani nedohlásil autu.Osobní zkušenost!

Datum: 05.05.12 18:55

Pokud nesepíšeš plnou moc tak budeš muset osobně na inspektorát a tam auto odhlásit. K tomu potřebuješ malý a velký techničák a údaje o novém majiteli včetně jeho rodného čísla. Oni to tam zapíšou a vrátí ti oba techničáky - jen ten malý bude nastřihnutý nůžkami a bude mít omezenou platnost. Potom taky budeš ještě muset skočit na pojišťovnu spolu se "zelenou kartou" a ukončit povinné ručení.

Datum: 05.05.12 22:02

Já osobně v dnešní době bych to řešil tak že domluvím kdy přijede pro auto ,sepíši smlouvu ,odjedem na magistrát tam ho na něj přepíšu odhlásim pojistku a on at si to přihlásí kdy chce v dnešní době nejlepší řešení

Datum: 06.05.12 21:56

Honzo, nedávejte mu doklady, pokud nebude zapsána změna na jeho jméno. Jinak se za čas obrátíte na nás s dotazem, ,,,,co teď.

Datum: 07.05.12 20:04

A co kdyby se jednalo o prodej do autobazaru. Kdy podepisuji smlouvu o prodeji a autobazar pak auto následně prodá.

Jak je to pak s odhlášením?

Protože autobazar je jen zprostředkovatel.

Datum: 07.05.12 20:16

Opět chyba, že dáte doklady z ruky. Nedávejte ani plnou moc...

čtěte zde:

http://www.autoweb.cz/podvody…i-prodejich-aut-kradena-auta/

Datum: 07.05.12 21:16

Kdyby automobil o de mě koupily za hotové. To bych jim tam už musel nechat velký techničá a další náležitosti. Byla by sepsána smlouva Prodávají Ja prodal automobil v den x hodinu x. S tím, že kupující musí odhlásit automobil.

doplněno 07.05.12 21:18:

Popíší radši celou situaci.

Na inzerát se mi ozval autobazar s tím že o de mě automobil odkoupí za hotové a že odhlášení si udělají sami. Sepíšeme kupní smlouvu ve které budou všechny náležitosti.

Datum: 07.05.12 21:22

odkoupí za hotové a že odhlášení si udělají sami
to nedělejte

musím ještě pryč, ale zítra to probereme pokud budete chtít on line..

ICQ 55180641
mailto: milan.cukrar@volny.cz

Datum: 07.05.12 21:30

Tak jak to pak udělat správně?

Jak autobazary získávají auta k prodeji?

Datum: 08.05.12 10:51

Honzíku, pokud jste si přečetl odkaz nahoře, ještě Vám není jasno, tak mne sežentě on line a probereme to do podrobna..

Datum: 08.05.12 11:08

Ve článku je napsané že autobazar auto nevykoupí ale bude tam fyzycky u nich a majitel auta mu tam nechá všechny doklady.

V mém případě autobazar o de mě auto odkoupí za hotové a následně se sepíše smlouva o prodeji auta

Datum: 08.05.12 11:22

musíte čísti pozorněji, tvelký techničák nedáte když jen zprostředkují prodej..

Pokud od Vás bazar vozidlo vykoupí, tak vy si OSOBNĚ zařídíte na evidenci zápis do techničáku, kde uvedete nového majitele autobazar. nenechávejte to na autobazaru.. ale vy sám osobně..

Datum: 08.05.12 11:25

Ještě se optám a kdyby bylo ve smlouvě o prodeji auta napsano, že autobazar ručí za následný převod vozidla.

Datum: 08.05.12 16:50

Honzíku, nemůžete žádnou smlouvou převést na třetí osobu vaší zákonou povinnost.

Přesněji, i kdyby taková smlouva byla, bazar jí poruší, vy budete mít problémy, ne bazar

OK?

Od: johanektonik*
Datum: 12.05.12 12:34

v bazaru jim podepíšeš smlouvu o zprostředkování prodeje a oni to sami převedou na nového majitele a ty se nestaráš.jen po prodeji odhlásíš pojisteni. platíš ale provizi

Datum: 08.05.12 11:45

A proč to prodávat přes AB? V drtivé většině případů při vlastním prodeji je za auto víc. Já bych to na jejich žádost nedal a také jsem nikdxy nedal. Když už tak to tam dát sám a jasně za jakou provizi. A zvl. když je to jen zprostředkovatel, tak za co odpovídá?
A proč jim věřit, že vše zařídí? Jsou nějaké reference? A kdy dají prachy, jak se tady objevilo, že za více než 40 dní? Je takový problém to inzerovat?
Furt něco vymýšlíte. Odhlašte si to sám!Věříte cizímu více, než sobě?

Od: johanektonik*
Datum: 12.05.12 12:22

nedávat nic .jen kupní smlouvu a max duplikát zelené karty. ostatni budeš potřebovat při odhlášce na něj. koupí to a na tvoje papíry způsobí škodu a nebude platit pojistku a máš průser ty

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.