Postih za polopřevod?

Od: Datum: 12.11.12 09:18 odpovědí: 16 změna: 20.11.12 11:55

Zdravím, potřeboval bych taky trochu poradit. Provozuji auto odhlášené na někdejšího dřívějšího majitele, mezitím auto vystřídali asi další 2 majitelé, já jsem 3. , mám sice všechny potřebné kupní smlouvy a pojištění a STK ale kvůli "ekodani" a poplatku za nové RZ ho nechci přepisovat. Malý TP není procvaklý, značky jsou z jiného kraje a zajímý mě, zda můžu i nadále takto auto používat.

Děkuji!


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.12 09:32
 
avatar

Jestliže nejste v techničáku zapsán v kolonce ODHLÁŠENO NA HENNRYHO, vystavujete se sankci.

 
Datum: 12.11.12 09:38
 
avatar

Můžu se zeptat Milane, jak vysoká je tato sankce a kdo mi jí udělí? Toto by mě totiž také zajímalo

doplněno 12.11.12 09:39:

Prosím, neberte to jako rýpání. Odpověď skutečně neznám a proto se ptám. Nemyslím to zle

 
Datum: 12.11.12 20:04
 
avatar

omlouvám se za pozdní odpověď, ale nestíhám...

sankci již napsal nu, a zcela správně.

neberu to jako rýpání, jen informaci. Vypadlo mi to, zdali je sankce ve přestupkovém zákoně či ve správním řádě...

MISTR nu mě určitě doplní, kde je to uvedeno..

 
Od: hennry*
Datum: 12.11.12 09:39
 

V kolonce jsem psan...převedeno na koho,kam: Hennry a bla bla bla...

Jen se mi nechce prostě platit tu eko dan...

doplněno 12.11.12 09:41:

Abych to upřesnil, minulý majitel, to na mě přepsal, ale já si to nepřihlasil. Omlouvám se za nepřesnou otázku na začátku.

Datum: 12.11.12 20:05
 
avatar

hennry, zde není žádná lhůta, do kdy musíte dokončit započatý proces změny majitele..

 
Datum: 12.11.12 19:35
 
avatar

Milane(zdravím) tady bych trošku polemizoval-auto je jednou registrováno a nikde není dáno,že takové(makové) registrované auto může řídit kdokoli s ŘP B-na otázku "čí to je" jednoduše pomocníkům odvětím,že to mám půjčené-ono ani tahle otázka příslušníkům nepřísluší-není v kompetenci dopraváků zkoumat majetkoprávní vztah k vozidlu ..A jestli je v polopřevodu,fajn-jeho registrace,platnost TK atd.tím není dotčena a vozidlo je způsobilé provozu,to že není event. dohlášeno,fajn,zatím jsem ještě neměl čas-nikde není dána lhůta do ...konkrétní časový údaj.(týden,měsíc,rok)...To že je bordel (nejen) v legislativě není problém dotyčného človíčka řídícího vozidlo v polopřevodu...

 
Datum: 12.11.12 20:00
 
avatar

erikchu, opět Vás zdravím,

každý ale píšeme o jiném problémku. Pokud bude tvrdit, že vozidlo má půjčené od toho kdo je naposlady napsán, nic se nedje. Ale pokud vlastník vozidla "A" odhlásí vozidlo na "B, ten to nedohlásí, prodá "C", ten zase "D" a dojde k nějakému problému a zjistí se, že poslední kupec... pak ale nedodrží poslední majitel povinnost aby oznámil a úřadu změnu vlastníka..

tazatel je ale v jiné pozici, vozidlo je na něj odhlášeno...

 
Od: buss®
Datum: 12.11.12 10:11
 

§ 12 z.č. 56/2001

 
Datum: 12.11.12 10:14
 
avatar

Tam je snad odpověď ma to, zda smí auto používat? *ee*

doplněno 12.11.12 10:14:

Oprava: "na".

 
Od: nu*
Datum: 12.11.12 15:19
 

50 tisíc u fyzické osoby

 
Datum: 12.11.12 15:52
 

Kam se hrabe ekodaň :))

 
Od: milko
Datum: 20.11.12 01:44
 

a hrozí teoreticky psotih mě jakožto majiteli vozidla který vozidlo prodá kamaradovi- doloženo kupni smlouvou ja to na nej odhlasim a on nedohlasi? budu z toho mit pripadny problem já jakožto puvodní majitel?

 

 

Od: nu*
Datum: 20.11.12 07:41
 

jakožto původní majitel jen kdyby se objevila skrytá vada...stočený tachometr...nebo se zjstilo že je auto bourané

 
Datum: 20.11.12 11:16
 
avatar

milko, vy jako prodeje musíte do 10 dnů úřadu nahlásit změnu. Jinak se vystavujete nebezpečí sankce od evidence vozidel.

Po roce je přestupek promlčen.

doplněno 20.11.12 12:41:

milko, Vám nehrozí nic, páč jste splnil svoji zákonou povinnost. Nemáte žádné páky donutit někoho dělat to co nechce.

 
Od: milko
Datum: 20.11.12 11:42
 

no jedná se o to- mám auto kamarád ode mě koupí já to přehlásím na něj do polopřevodu a on si to nedohlasí protože ekodan :) tak jeslti třeba hrozí reálně mě něco jakožto minulemu majiteli- ja svoje povinosti splním ohledně ohlašení změny majitele jen ten dohlas kamarad neplanuje

 
Od: asd*
Datum: 20.11.12 11:55
 

Vy to na něj odhlásíte (termín do 10 dnů), tím splníte svojí povinnost a pro vás to končí.

On má pak povinnost na sebe dohlásit, ovšem žádný zákonný termín není (zatím), takže může jezdit naprosto legálně v polopřevodu. Mmch. omezení platnosti malého techničáku nemá oporu v zákoně, ustřihnutí rohu nebo proštípnutí je pozměňování veřejné listiny.

Kocourkov...

 

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.