Nejste přihlášen/a.
mám bígla rok..
ted jsem na stopovačce už asi půl roku...ale mě přijde že se to vůbec nelepší
já ho lákám na pamlsky na hračku už to nezkouším protože venku mi ji stejně nenosí enbo ho to vůbec nezajímá
moje máma s ním šla ven a prý ho zavolala on přiběhnul a jen se s ním pomazlila,já jsem to potom zkoušela ale vůbec ho to nezajímalo nevypadal nadšeně nebo rovnou utekl,když přiběhne pohladím ho pochválím a dám mu pamlsek
mám pár otázek
1)jak ho mám naučit neutíkat ze zahrady nebo i venku do lesa
2)jak ho mám naučit nosit hračku venku
3)jak ho naučit aby se nebál vody a chodil plavat do rybníku
4)mám to střídat jenom pomazlit nebo pomazlit a dát pamlsek..?
děkuju za odpovědi
Takže od začátku pejsek tě bere jako kamarádku a ne jako "vedoucí", je potřeba zapracovat na autoritě, zvlášt teď jak je v pubertě. Také bych doporučila cvičák, očividně si s ním sama rady nevíš a myslím, že sebelepší rada takhle přes internet je horší než ukázka naživo na cvičáku.
A teď k jednotlivým otázkám:
1. naučit to jde, ale je potřeba důslednost, nikdy nepovolit, vždy trvat na tom, aby přišel, pokud používáš stopovačku NIKDY! psa nenechat odběhnout tak daleko abys na ni nedosáhla a nemohla si ho přitáhnout. Pokud odběhne na délku stopovačky okamžitě přivolat, pokud nereaguje, čapnout vodítko přitahovat si ho, až bude u tebe moc chválit a dát mu něco co má rád (nemusí to být pamlsek, klidně hračka, klacík... určitě už víš co má rád) Jinak bych taky jako rádce nade mnou doporučila spíše cvičák, nám pomohl hodně
2. S tímto vám asi neporadím, vím že známý to trénoval u psa odmala, nejdříve ji naučil hračku držet, pak si s ní hrál a postupně ji učil hračku nosit. Náš pes aport umí, ale udělá ho jednou dvakrát, když se mu chce a pak už ne (a to máme jacka russella, prý aportovací pes:D)
3. Strach z vody má každý pes jiný, já bych ho nenutila. Můžete zkusit třeba gumovou hračku se kterou si s ním nejdřív hrejete a až ho dostatečně navnadíte, hodit ji do vody, ale tam hrozí i to, že si pro ni půjdete sama:D My měli taky neplavce, už od štěněte vůbec nechtěl ani na déšt, teď vodu miluje, ale jen tam kde dosáhne:D
4. Podle chytrých knih byste měla nejdřív pohladit, moc pochválit nadšeným hlasem a až pak jako druhotnou pochvalu dát pamlsek. Ale nevím, jak to funguje v praxi my fungujem jenom na pamlsky
právě že cvičák jsem chtěla jenže mi to odmítají zaplatit ,proto nemůžu.. a jinak dobré rady děkuju
Dej rodičům přečíst tady ty rady, třeba ti to zaplatí, protože nemáš žádné zkušenosti a z knížek a netu to nevyčteš. Potřebuješ poradit a hlavně ukázat kde děláš chyby. Je to bígl, lovecké plemeno, se kterým má na výcvik problém i zkušený pejskař. Stačí si projít dotazy nejen tady na poradně, drtivá větina má s tímto psem stejný problém. Jinak se smiřte celá rodina s tím, že psa nikdy z vodítka už nepustíte na volno.
Co se zahrady týká, bez pořádného plotu bude utíkat pořád. Čím častěj se mu to podaří (i na procházce) tím horší bude ho to odnaučit. On totiž velmi rychle zjistí, že být venku sám je daleko větší zábava: jde kam chce, jak rychle chce, za kým chce...
Jednejte opravdu rychle. Ten cvičák je pro vás nutnost! I s řádným vedením budete muset opravdu zabrat...Že přišel mamince na přivolání je krásné, ale až chytne stopu neuděláte nic...horší, že vám ho může přejet auto, potrhat jiný pes nebo zastřelí myslivec.
doplněno 05.04.13 19:01:..jinak poradit tady na poradně na vaše dotazy není dost místa, o přivolání, aportování jsou napsány celé kapitoly v knihách. Nejde to napsat na pár řádků a jak píše ladaal: na každého psa platí něco jiného, to sami neposoudíte.
Držím palce at rodiče svolí, protože mnohem drahší než cvičák může být škoda, kterou nezvládnutý pes způsobí...
Z dotazu vyplývá, že jsi pejskař začátečník, takže na většinu tvých otázek bude stejná odpověď. Asi takhle:
1-jít na cvičák aspoň na základní kurz
2-jít na cvičák aspoň na základní kurz
3- hlavně nenutit, buď se to naučí nebo ne, přemáhat ho nemá cenu, šprajcne se ještě víc. Někdy pomůže, když jeho páníček nebo někdo, koho má rád finguje tonutí. On se ho pak snaží zachránit, ale nefunguje to na všechny. Mám dva psy. Jeden jde do vody, i kdyby byla zamrzlá, ale jak začne pršet, nedostanu ho ven. Druhý běhá nejradši v dešti nebo chumelenici, na dešti i usne, ale stačí kyblík s vodou nebo malé jezírko a má hysterické záchvaty. Ani potok přes brod neprojde, ani se z něj nenapije, to by radši padnul žízní nebo hledal malou kaluž.
4- zezačátku hlavně pamlsky s pochvalou, pak pomalu ubírat pamlsky a přidávat pochvaly, ale to ti vysvětlí na cvičáku.
Cvičák je dost důležitej, protože tam pejska uvidí znalec, který ti objektivně poradí, tohle se dá po internetu malinko nasměrovat, ale každý jedinec stejně potřebuje něco malinko jiného a to odhalí jen odborník při delším pozorování.
Tak at se daří.
ahoj já jsem zvěrolékařka a myslím že to chce pořádně vycvičit a vochočit
avíce si toho pejska všímat .Hezky na něho mluvit achodit na procházky .
kdyby něco přiďte do ordynace v Blansku
Adresa Svitavská 500 Blansko
nashle
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.