Nejste přihlášen/a.
Dobrý den,
Rád bych se zeptal zda-li nemá někdo zkušenost s použitím ,,kačírku,, v akváriu.Osobně nechci použít štěrk koupený v odborných obchodech či e-shopech.Cena při koupi 50 - 70kg je dosti drastiská,proto jsem koukal i jinde.
Samozřejmě obsah vápníku je mi jasný,jen bych rád znal od Vás radu co použít jako jinou a levnější variantu.
Za odpovědí předem děkuji.
Nejlevnější a nejlepší je použít klasickej říčák. Prosítovat a nechat hrubost zrn 4-6 mm ideální pro kytky a odkalování ( podle duhů ryb, které "děláte" bude vhodný i pro ně). Takže pokud máte možnost koupit "kačírek" této frakce tak to kupte, ušetříte si práci se sítováním. Pak pořádně proprat a já nové dno i převařím. Je jasné, že při tomto množství po částech.
doplněno 11.10.12 19:36:Tak to rozhodně nepředpokládám,že by se někdo potápěl a bagroval písek. Normálně se nechá "říčák" koupit. Někdy ve stavebninách někdy od stavební Fy. Je to prostě taky někdy zvaný "betoňák".
chtěla jsem se ještě zeptat zdali u koupeného kačírkového štěrku nehrozí výskyt vápence. nikde jsem nenašla jaké je složení. jinak jsme se ve stavebninách setkali s bílými dekoračními kamínky (prý na posyp hrobů), když jsme jej ale promnuli v ruce šel z toho bílej prášek jako vápno, chtěla jsem se zeptat zdali o tom něco nevíte. děkuji předem za vaší odpověď
Já používám křemičitý písek do filtrů. Mívají ho v prodejnách s filtrací pro bazény. Pytel 25kg vyjde kolem 250,- korun a vyberete si i velikost zrn. A vápenec tam není žádný.
to je také zřejmě možnost, ale bohužel při potřebě cca 75kg příliš drahá, proto mě zajímalo složení toho kačírku
Kačírek se převážně skládá z křemene a jiných přeměněných hornin. Nehrozí proto uvolňování vápenatých sloučenin.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.