Nejste přihlášen/a.
Moje fenka jí granule jen jako zákusek, taky jí vařím. Kupuji vepřové žaludky a srdce, i drůbeží, pak skelety, po uvaření oberu a dám do malých krabiček do mrazáku. Večer na pánev nastrouhám mrkev, třeba kousek batátu, červenou řepu a přidám trochu vloček, podle toho, jak je maso mastné, přidám kapku oleje - nejraději olivového a maso z krabičky a někdy podleju vodou nebo vývarem a trochu podusím,ale není to nutné. Zažívání má v pohodě, mám to hned hotové a miska je jak umytá. Přes den většinou nejí, občas si dá granulku nebo něco na zoubky. Je už starší, granule kupuji kvalitní, nyní švédské Bozita, nejsou tak drahé a podle zájmu i ostatních psů, tak jsou dobré. Jinak já mám jezevčíka. Kdybyste měla možnost dát tyhle granule pejskovi ochutnat, třeba by je taky jedl.
Už nevařím, protože pes má sklony ke kamenům v močových cestách a dostává speciální ditetní granule. Ale dříve to bylo tak 50 % vařeného levného masa (vnitřnosti, bůček, kus kuřete ve velké slevě...), 25 % nějaké mražené zeleninové směsi a 25 % rýže, těstovin nebo nejčastěji nepovařených ovesných vloček. Vše jsem smíchala a dala v porcích tak na dvě krmení do mrazničky. Pejsci nikdy nebyli vybíraví, žrali všechno. Ale přece jen mám jistotu, že zejména současný pejsek miluje vločky. V zimě, když sypu pěnkavám i pod krmítko, jim hooodně užírá. A když mi při přípravě domácího müsli spadne pár vloček na zem, vrhá se na ně.
Pokud to není ze zdravotních důvodů, mám za to, že pes je všežravec a hlavně maso je pro něj důležité. Vy byste taky nebyla nadšená,kdybyste dostala každý den třeba jen jeden druh jídla a nic jiného. Pokud není na nic jiného zvyklý, tak mu to asi nevadí, já mám pejska jako společníka a jak říkají vnoučata, tak ho mám jako další vnouče. Je to určitě pohodlnější nasypat misku granulí než věnovat čas přípravě večeře pro psa a pro sebe, ale myslím, že jí žádné látky nechybí, přidávám tabletky na klouby a srdíčko a vyhovuje nám to. Ale každý to máme určitě jinak.
Zdravím. Ono není důležité, zda podáváte vařenou stravu nebo granulovanou, ale nejdůležitější je, abyste dokázala psovi dodat vše, co pes pro zdraví potřebuje. Granule to všechno obsahují. Ale pokud vaříte, musíte dodávat vitamíny, minerály, vápník, stopové prvky..., a to vše ve správném poměru a množství úměrném velikosti svého psa. Poraďte se s veterinářem. Jen bych radila nedávat zeleninu (krom občasné mrkve a trochy brambor), ani vařenou => zničíte tím psovi například ledviny, a budou se mu v kloubech, šlachách a těch ledvinách ukládat krystalky z kyseliny močové, což způsobí dnu a časem velké bolesti. Pes je masožravá šelma, ne všežravec. Ida
Pes není čistě masožravec, jak si někteří "odborníci" zde myslí, ale je všežravec s vyšším podílem masité stravy.
Vlk v přírodě žere maso, kosti, šlachy, chrupavky a vnitřnosti býložravců, a taky jejich útroby i s natráveným býlím, jehož nutriční hodnotu jedině tak jeho organismus dokáže využít. To jste nevěděl?
Myslím, že přestože mám psy a hlavně svého opravdu ráda, je pro mě společník a kamarádka,tak bych řekla, že se to dnes moc řeší, jak krmit, čím krmit, vidím to u své fenky, něco sní hned, něco z misky vyhodí,taky přemýšlím, co by jí mohlo chutnat a bylo to hlavně vhodné, ale vždycky si nakonec řeknu, že to je pes a člověk by to neměl až tak řešit. Vařím jí ,dřív zeleninu nejedla, teď jí chutná, má stravu pestrou a řekla bych že i kvalitní a pro ni vhodnou. Moje nejí pečivo, nejí těstoviny, občas sní trochu rýže, občas jí dám konzervu od Bozity, ale to není pravidelně. Nedávám žádné kosti, netráví je, nedávám slezinu a játra - má průjem. Musíte vyzkoušet po troškách a sama poznáte. Každému psu, stejně jako lidem, chutná něco jiného.
U prvního 10 let, druhého 15 let a částečně pro třetího 17,5 let psa, jsem vařila takto: Když jsem se dostala k levnějšéímu masu, uvařila jsem v papiňáku s cca 1/3 zeleniny. Všechno jsem to namlela, mlýnek s velkou šajbou a dala do kelímků od Ostraváčků a naskládala na mrazák. Pak už jen nechala rozmrazit a do toho, někdy rýži, někdy brambory, někdy těstoviny. Všichni měli nejraději vlasové, polévkové. Do polévkových nudlí Endy miloval paštiky. Dostával je jednou za čas. A také všichni milovali zelí. At už polévku nebo segedýn nebo klasiku.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.