Nejste přihlášen/a.
K vetovi bych šla dříve a né za měsíc,když nemohla na nohy mojí mamky 10-leta yorkšírka,byl to zánět ledvin ale může to být cokoliv,jedině veterinář určí co to je za problém.
Na veterinu jdeme za měsíc, na očkování, tak se samozřejmě zeptám co s tím. Psa jsme měli vždy zdravého (kromě jednoho úrazu v mládí), veterinář kromě očkování nebyl nikdy potřeba, očkovali jsme mezi dveřmi a zase domů...Prostě vesnický pes, kříženec . Takže předpokládám, že ten současný stav je způsoben stářím a nemyslím si, že mi na veterině poradí něco převratného (ze zkušenosti - rodiče měli služební NO, pak vážné problémy také se zadníma nohama + stáří a vet doporučil uspat). Trochu se toho bojím, zatím je nějaký rok čas, ale vidím, že se to pomalu zhoršuje...tak jen hledám způsoby, jak našemu psovi ulehčit - o tom byl můj dotaz (měkčí pelech, doplňky, zvednutá miska apod.?).
Sama říkáte, že už má věk. Každý chovatel musí vědět, že pravděpodobně bude muset rozhodnou, že je to těžké vím, s naší šeltií jsme byli na uspání 3x a vždy šel zase domů, že to ještě zkusíme. Měl nádor na hrtanu už nemohl téměř žrát, dusil se, jednoho dne už to bylo trápení psa i nás a prostě k tomu dojít muselo. Je to víc jak 10 let a smutno je nám stále.
Dobrý den,
náš perský 12-ti letý kocour měl taky problém se zadníma nohama. Osobně si myslím, že měl lehkou mrtvičku. Vet mu pár dní píchal nějaké injekce a já jsem mu opatrně prsty masírovala páteř. Od hlavy, přes krk, mezi lopatkama, trup, bederní páteř až do kořenu ocasu. Krouživými pohyby, napřed s menším tlakem, jak se pak zlepšoval, tak jsem postupně přidávala na síle. Líbilo se mu to a mám dojem, že mu to moje masírování každý večer (na mě a na mojí peřině) až do usnutí pomohlo víc, než ty injekce. Už zase pěkně běhá a skáče do oken - bydlíme v přízemí. K čelnímu oknu jsme mu dali lavičku, co manžel vyrobil, s celou rovnou sedací plochou, aby se měl jak odrazit a aby to neměl tak moc vysoko a na parapet jsem nalepila jednobarevný koberec, aby se mohl zaseknout drápky, na plech to nejde. Na dvoře, před kuchňským oknem jsme to vyřešili podobně - lavičkami a stolem, v kuchyni u okna máme také stůl a u něj židle, takže to má celkem pohodlné.
Náš bernský pes Fido má taky problémy se zadníma nohama. Je totiž epileptik a než jsme s vetem vychytali medikaci a léky začaly řádně účinkovat, míval každý měsíc záchvaty. Při těch, jak cukal s nohama, tak si je zřejmě namohl a možná se i někdy o něco uhodil i když jsme se snažili všechno okolo něho uklidit. Bere každý večer půl tabletky dost silného léku a je víc jak rok bez záchvatu. Ale ty zadní nohy má nějaké slabší. Jsou mu tři roky a kdo to neví, tak by na něm nepoznal žádnou nemoc. Každý den jsme s ním venku a běhá jako rychlík. Jsme už v předčasném důchodu. Ale taky masíruju jeho páteř. Ne tak pravidelně a ne tak každý den, jak jsem masírovala toho kocoura, ale taky s větší silou s větším nasazením. Domnívám se, že mu to pomáhá. Taky od hlavy, krk, mezi lopatkama, trup, bederní páteřaž na kořen ocasu. Snažím se podobně, jak postupují maséři lidí, když k nim jdu na masáž.
Ale potřebovala bych poradit se slepičkami. Slíbila jsem vnukovi kuřátka a pořád se nám to nedaří. Slepičky máme triangl dominant a hnědou dominant a kohouta vlašku, Kohout je krásný, zdatný, řve na celou ves a vajíčka se mi jeví oplodněná. Ale žádná slepice nekvoká. Nevíte, co se dělá se slepicemi, aby kvokaly a měly kuřátka? Poraďte, prosím.
I já používám masáže u pejska a věřím, že díky tomu jsme bez mediace (záda).
No, s těmi slepicemi... Určitě má někdo "zaručený" recept, jak rozkvokat slepici, ale spíš bych doporučila poptat se sousedů. Ti zas budou mít opačný problém - kvočnu, kterou nevyužijí. Dejte vejce k náhradní matce a vyřešeno U nás to tak fungovalo. M.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.