Nejste přihlášen/a.
Nádrž
Osvětlení samostatné, nebo v krytu
Podstavec, či skříňka pod akvárium
Podložka pod akvárium
Filtr vnější, nebo vnitřní
Topítko, topný kabel
Vzduchovací motorek
Sítka, teploměr
Substrát, písek, kořeny, kameny
Prostředky na úpravu vody, preventivní léčivo
Krmení, hnojivo, vitamíny
časový spínač na osvětlení
Ten nápad, zasadit akvárium do televize, je fajn. Jen se trochu šidíte i o pohled z boční strany.
Základem je opravdu studium, nebo když máte štěstí na dobrý obchod, tak se nechat instruovat tam. Vyvarujte se nákupu v PetCenter, tam vám jsou schopni prodat cokoliv (ve čtvrtek jsem byla svědkem, jak holčina za pultem drží zhruba dvoulitrové akvárko a s vážnou tváří pronáší: "no a v tomhle už aspoň ta ryba bude moct dýchat").
Základem je osvětlení (fungující), filtrace (i ten molitan se vzduchová ním může stačit), topítko. Chce to nějakou vizi, má to být na pohled pěkné. Pozadí ideálně tmavé, kořen či pouze kameny. Na umělé rostliny bych se vyprdla (ty se fakt hodí pouze do toho dvoulitru). Sezeňte si třeba hnědovku, ta se ani nesnází a je fakt nenáročná. Na ryby zapomeňte, dokud jim nezajistíte příznivé podmínky. Dají se koupit i přípravky na úpravu vody (rychlé zaběhnutí, nitrifikační bakterie), ale jejich funkčnost kdo ví. Já vždy čekala, jestli budou rostliny OK a pak jsem až šla pro rybičky.
Zdravím. Především živé rostliny. Ne umělé! Spotřebovávají močovinu od ryb a detrit, "vyrábějí" kyslík. Pak nemusíte tolik ani filtrovat ani vzduchovat. Rybičky také musí mít možnost se mezi ně schovat, vytřít. Navíc živé rostlinky jsou i jakýmsi ukazatelem rovnováhy a zdravého prostředí v akvárku. Dokud nemáte zdravé ujmuté rostlinky, rybičky bych ještě do akvárka nevypouštěla. Ida
Dobrý den, nepíšete nic o filtraci vody (a ta je důležitá) ani o ohřívání vody. Jinak, z estetických důvodů bych přidal pozadí (raději tmavé) a kořen (koupíte v akvaristice) i nějaký větší kámen. Vhodný je i teploměr. Zdravím!
P.S. A chybí i rybičky .
peda - já jsem měl fitraci vody i vzduchování zapnuté stále, ale někomu třeba vadí, že ten motorek hučí a vzduchování bublá (záleží na tom, jaké máte na konci hadiček kameny a nastavená "škrtítka" vzduchu na hadičkách).
Pro rybyčky určitě nejezdi.
Akvárium se musí zabíhat. To znamená, že se v něm musí vytvořit ovnováha pro život rostlin a život ryb.
To zabíhání trvá různě dlouho. Ale většinou se doporučuje 4 až 6 týdnů na zaběhnutí.
Pří tom musí akvárium pořád fungovat. Topit, svítit, vzduchovat, filtrovat a musíš provádět údržbu.
Když je po zaběhnutí voda "průhledná a bez zápachu", tak tam potom můžeš dát ryby a doufat.
Ale i já jsem akvarista amatér. Takže věnuj pár hodin pročtení internetu a posbírej si základní informace.
Topítko zvedá teplotu vody postupně (i několik hodin), rychlost záleží i na tom, jestli je na akváriu kryt. Je na něm stupnice (a otočný "kolíček"), kterým se požadovaná teplota nastaví. Zkontrolujte ji až třeba po noci, poté podle potřeby upravte. To bílé na konci je vata, která chrání vnitřek topítka (spirálu). M.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.