Nejste přihlášen/a.
Zmijovec má svůj specifický vegetační cyklus.Když vyroste zelený "bramborový" stromek,je ho nutno neustále hodně přihnojovat a zalévat,aby se nakrmila hlíza.Když nat začne žloutnout,tak ukončíme přihnojování a zalévání,až nat odpadne.Je zájem,aby hlíza za rok co nejvíce narostla.Zjara se hlíza zasadí do nové zeminy,nejlépe do kompostu,smíchaného s kravincem,nebo králičím hnojem.-A opět se nechá růst.Po 5 - 7 letech naroste hlíza na 10 - 15 cm a může zjara místo zeleného stromečku začít vyrůstat květ.Je to zážitek pro celou rodinu.
JABRAKA
Dobrý den, zmijovec přechází do vegetačního klidu, tak uschne, odstřihnete a budete se těšit na jaro, až zase vyroste. A raději jen list, protože pokud vyroste květ, tak ten značně zapáchá po zkaženém mase. Zdravím!
doplněno 27.11.14 20:33:Já jsem s ním na zimu nedělal nic, resp. když uvadl, tak jsem ho odstřihl a nechal v místnosti (dal jsem ho ze světla) a nezaléval. Jeden kolega říkal, že ta cibule by neměla mít moc velký květník (ale, už nevím proč).
Zmijovec na zimu zatahuje, takže to je v pořádku. Na jaře přesázejte do nového substrátu a oddělte mladé. U ficusu může být příčinou žloutnutí suchý vzduch, průvan, je blízko topení nebo se jej podařilo přelít. Taky znovu obrazí.
Dobrý večer.
Hlízy do suchého a chladného místa, třeba jako brambory. Na jaře do květináčů aspoň o pět cm. po obvodu širších.
Letos mi popraskaly všechny keramické, dost velké a drahé. Přežil jeden umělý, černý, kterému se nadělaly boule.
Kamarádka jich má tolik, že aby je nemusela vyhodit, zasadila je ke spokojenosti všech do záhonu na jižní stranu.
Chci z nich něco udělat na jídlo. Ještě nevím co.
Dobrý den. Ve wikipedii píšou, že ve státech kde vychází slunce, tuto rostlinu pěstují jako užitkovou.
Tak povařím, a když mi bude chutnat, přidám třeba do zeleninového, nebo vlašského salátu.
Pochválím se tím, a nabídnu at ochutná kdo chce. Žížaly to nebudou, jak prý smažila vybraným návštěvám
znamenitá kuchařinka, zlatíčko Helenka Růžičková.
Odpověděla jste si sama. "kytky pěstuju v hodně vody". Zmijovec máí hlízu a přes sezonu chce hodně zalévat, protože vývoj rostlinyje velmi rychlý a náročný na vodu a živiny. Pokud jste však hodně zalévala i v době útlumu, tak hrozí rostlině-hlíze hniloba a úhyn. To platí i pro fikus, ten sice na zimu nezatahuje, ale přebytek vody ho dokáže zahubit. I když přežil v přebytku vody několik let, neznamený, že zrovna nyní to už neunesl.
doplněno 27.11.14 22:00:Věnuju se tomu už 25 let a odhaduju, že ze úhynem rostlin v bytě stojí v 80% přelití.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.