A nebo přestřihnou nůžkama. Rychlá smrt.
To už raději nabodávat na tyč s ostrým hrotem na konci. Netřeba se k nim ohýbat..
Skvělý den.
Dobrý nápad, ovšem jak je donutit, aby vylezli do výšky dosahu nože sekačky?
Skvělý den přeji.
Pravda, asi je nutno den předem nad zhrádku rozvěsit čerstvé hlávky zelí. Plži potom s tykadly zvědavě vztyčenými budou k posekání již náležitě připraveni.
Dostal jste mne...
Skvělý den.
tak dík za radu zítra půjdu koupit zelí snad budou mít hlávku.Pytlíkové to asi nebude ono co?
Ale no tak... Vanish Slug Pellets se to jmenuje a mívají to v baumarktech, hobbymarketech a drogeriích...
Skvělý den.
Nooo, já jsem to ale s tím slepýšem myslel opravdu fest. A když jsem se dnes vrátil domů, jednoho jsem opravdu měl za kolem auta, vyhříval se na dlažbě vjezdu... a těch sliznatců opravdu nebylo...
V poho. I užovky a ježci pomohou, stejně tak třeba kachny. Ale domnívám se, že nejrychlejším řešením je to, co navrhuji. Samozřejmě ještě jsou další přípravky s různými názvy, ale obvykle jde stále jen o modré granule...
Skvělý den.
No, Al Bundo, již jsem Vás podezíral, že chcete naopak ty plže nechat rozmnožit. To víte, modré granule se lehce zamění s modrými pilulkami Viagry a pak ta spoušt na zahrádce. No, ani představit si to nedovedu...
Ghe! Copak slimáci šukaj? Čím? Vždyt jsou to hermafroditi!
Pokusím se ale přiložit docela zajímavý článek...
Konec slimáků v Čechách
Kdo ze zahrádkářů by neznal nikdy nekončící boj se slimáky. Následující řádky jsou věnovány zejména těm pěstitelům, kteří si při pohledu na stříbrné cestičky od salátu k salátu už začínají rvát vlasy.
Loni jsme vás informovali o zahraničním přípravku Nemaslug k hubení slimáků, který funguje na principu biologické ochrany. Tehdy byl v Česku ve stadiu zkoušení, dnes už se s ním můžeme setkat i na tuzemském trhu.
Z biologie víme, že jsou slimáci hermafroditi a potřebují k životu vlhké prostředí. Většina populace žije v půdě, menší část vylézá v noci ven. Za den zkonzumují takové množství rostlinné potravy, kolik odpovídá polovině jejich váhy. Vajíčka kladou po 10 až 40 kusech do půdy nebo na různá zakrytá místa, např. pod rostliny. Za příznivých okolností se malí slimáci líhnou téměř okamžitě, v opačném případě přežívají, dokud se situace nezlepší. Podle počasí mají slimáci dvě a více generací za rok.
Zatímco u mladých porostů vyžírají semena, požírají listy a kořeny, u starších poškozují navíc květy a hlízy. Každé poškození je vstupní branou pro bakteriální a houbová onemocnění a nepříjemný je i slizký výměšek, který po sobě slimáci zanechávají.
Biologická ochrana obecně spočívá v cíleném hubení škůdců pomocí jejich přirozených nepřátel neboli predátorů.
Produkt Nemaslug je založen na parazitických hlísticích Phasmarhabditis hermaphrodita parazitujících na měkkýších a tudíž i slimácích. Mikroskopické hlístice se aplikují ve formě zálivky na povrch půdy. Kořist začnou samy aktivně vyhledávat, pronikají do ní přes dýchací otvory a postupně ji likvidují. Jakmile tělo slimáka dospěje do stadia rozkladu, začne nová generace hlístic pátrat po další oběti. Napadený slimák přestává do tří až pěti dnů žrát a do dvou týdnů po aplikaci uhyne. Vůči lidem a teplokrevným živočichům není Nemaslug toxický, rostliny nepoškozuje, nezanechává žádná rezidua a ochranná lhůta je nulová. Zahrádkáři tím odpadá používání různých návnad, speciálních plůtků, vysypávání cestiček popelem, ohraničování záhonů trnitým materiálem, vysazování slimáky odpuzujících rostlin a další více či méně účinné metody.
Optimální teplota půdy pro použití Nemaslugu je 15 až 20 °C, podle některých zdrojů ale lze prakticky použít už od 5 °C a působí po dobu více než šest týdnů. Termín použití odpovídá výskytu slimáků - ve volné půdě od března do října, ve skleníku po celý rok. Ošetřovaný substrát by měl být dostatečně vlhký, z důvodů vlhkosti je nejvhodnější večerní aplikace hlístic. Nevhodné jsou půdy těžké a jílovité. Nejlepšího účinku dosahuje Nemaslug při včasném použití, v případě skladování jej uložíme na tmavé a chladné místo. Maximální lhůta pro skladování přípravku v originálních uzavřených obalech je jeden měsíc ve tmě při teplotě 5 °C, hlístice však nesmí zmrznout.
Na trh jsou dodávány dva druhy balení podle počtu obsažených hlístic. Balení s 12 miliony hlístic slouží k ošetření 40 m2, balení se 30 miliony ošetří 100 m2. K ředění použijeme jeden, spíše dva litry vody na metr čtvereční. Doporučuje se spotřebovat vždy celé balení najednou. Podrobný návod by měl být uvedený na výrobku.
Nu, on i hermafrodit, když se nažere Viágry, tak se sebou dělá věci, které by ho jinak ani nenapadly..., třeba taková sebevražda z vilnosti...
Hehe, tesyk, myslíš jako JÁTY?