Nejste přihlášen/a.
Vloni se tu objevily rady na škůdce v rozsahu balkonových škůdců,použila jsem a děkuji.Letos ale nevím co to obsahovalo,takže ani v zadání o historii to není k nalezení.Ptal se jiný tazatel,já jen využila rady.Mám tam opět rostliny hrášek,rybíz,hlávkový salát,rajčata.Fíkovník ještě nerodí je sotva 2 měsíční,nízký.
Odpovídám na svůj dotaz bez odpovědi.
Ták...mezitím jsem urputně hledala a našla,a je to preventivní postřik na rajčata - nízkotučné mléko s vodou smíchat a postřikovat listy i zespod.Díve,než tzv.bramborová plíseň je postihne.
Zkusila jsem mléko na mšice na jahodách na balkoně. Do pár dnů tam byly zase. Pak jsem četla, že 5 tablet B-komplexu rozpustit v litru vody. Z té petky jsem dirkama ve víčku udělala postřikovač, tímhle prostříkala jahodníky a třetí den už tam byly první mšice znovu. Měla jsem ten B komplex rozpustit v mléce, líp by to drželo na listech.
Nakonec jsem si z louky přinésla několik slunéček. Ráno a večer pracovaly. Už jsou dávno pryč, byly tam dva dny, ale po nich tu teď na rostlinkách lezou jejich mšicožravé larvy.
Škůdce je široký pojem. Pokud to má být insekticid, pak docela funguje olej. Cca lžíci stolního oleje, litr vody a pár kapek jaru. Ten olej škůdcům ucpe dýchací otvory a oni uhynou. Voda je jen ředidlo a jar smáčedlo (aby se ten postřik dostal kam má). Takže je to ekologické, ale musíte postříkat ty šůdce. Na plíseň se dnes doporučuje mléko s vodou v různých poměrěch (nejčastěji 1:0 až 1:2), někdy i se sodou. Kopřivová jícha je letošní hit, známé je to sto let, ale letos to někdo někde vyhrabal a jak od sebe ti redaktoři opisují, tak z toho udělali hit sezóny . Je to spíš hnojivo a repelent (škůdce neníčí, ale odpuzuje).
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.