Nejste přihlášen/a.
Píchněte ji do záhonu, do propustné půdy. Měla jsem jiné venkovní bonsaje, ale jabloň bude stejně mrazuvzdorná. Odhrábla jsem vrchní vrstvu zeminy v záhonku pod švestkou a i s miskama je lehce zahrnula, že nebyly vidět okraje misek.
A označte si to. Ona opadá, tak abyste ji nepřehlídl. Na jaře jsem je omyla hadicí a postavila venku na zídku a často zalévala, protože snadno vyschnou, kór na slunku. Pak si o tom něco nastudujte. Myslím o tvarování a další péči .
Zdravím. Jen ještě k předchozím odpovědím přidám, že pokud nemáte dost zkušeností, je dobré nechat nejdřív stromek projít několika mrazíky, aby "zatáhl", pak stromek vyklopit i s celým balem a zahrabat do země bez misky + zalít. Jak se kořeny budou dotýkat zeminy, mají šanci během zimních oblev načerpat trochu vláhy a jen tak lehce vám nevymrznou = neuschnou. (Jsou-li v miskách, je potřeba víc zkušeností, hlídat a při oblevách zalévat). Nadzemní část ještě zasypávám listím či překryju chvojím (nebo obojí), aby se zabránilo nežádoucímu narašení v předjaří při slunečním osvitu, po kterém narašené části při mrazech zmrznou. Pokud máte možnost, zazimujte stromek nejlépe u zdi domu, jiné než jižní = ve stínu. Opadavý listnáč má holé větve, v zimě světlo nepotřebuje. Je-li sníh, ještě naházím sněhovou čepici; ta když roztaje, zavlaží. Ida
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.