Nejste přihlášen/a.
Pokud se týká zručnosti, řekl bych že obrábění dřeva je náročnější. Přecejen je to živý a nesourodý materiál, obsahuje léta a suky, může se štípnout. Je nutné i přemýšlet kudy řez povedeme a být opatrný především při dořezech.
To se nedá takhle říct. Každé má svoje. V každém tom řemesle je kus krásy (když se umí). Jsou truhláři, kteří nedokážou ohnout kus plechu a naopak zámečníci, kteří by si dlátem vypíchli oko. Co by víc vyhovovalo právě Vám, musíte vyzkoušet sám. V tom Vám asi nikdo neporadí. Co se námahy týká, myslím, že to vyjde nastejno.
Za sebe bych rekl, ze to zelezo je tezsi a to rikam jako clovek, ktery na zakladni skole v dilnach byl uplne ztraceny jak pri praci se drevem, jak se zelezem Myslim, ze jsem dostal z obojiho ctyrku Co byste take ocekavali od mestskeho kluka z panelaku, ktery do te doby prakticky zadne naradi nevidel
Od te doby jsem ale mel moznost pracovat se drevem a neco jsem i pochytil. Parkrat jsem se dotkl i plechu. Zkusenost s opracovanim kusu zeleza ale nemam zadnou. Vyzaduje to podle me velke investice do naradi a stroju (freza, soustruh, ...).
Vzdelani nemam ani v jednom (ucebni obor o drevu nebo kovu). Pred zelezem mam tak do dneska velky respekt. Ani ke svareni jsem se jeste nedostal (opet nutna velka investice do kvalitni svarecky a plazma rezacky).
Ale práce se dřevem je voňavější, přírodnější. I když kov také voní, hlavně když se kuje v ohni, nebo i při obrábění, jenom to není až taková příjemná vůně, jako u dřeva. Pokud se rozhodujete ohledně povolání, tak obě jsou potřeba a obě budou na našem pracovním trhu chybět, pokud tedy potřebujete poradit ve volbě životního zařazení, běžte na eletrikáře a udělejte si maturitu.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.