Nejste přihlášen/a.
V historii už několikrát bylo opravdové sucho. To, o čem se teď žvástá sucho není. Srážky jsou normální. Ovšem po likvidaci zemědělství a nyní i lesů nastávají problémy s podpovrchovou vodou. To je ovšem předpokládatelné a a jako takové zřejmě žádané.
prestiku - ano - když já v Praze nespláchnu, tak ty 3 litry vody z Želivky odtečou do Sázavy, Vltavy, Labe, moře.
když spláchu, odtečou do Vltavy, Labe, moře ..
Každá regulace, byt dobře myšlená, pokud je vynucovaná autoritou a trestána, místo aby lidé sami dospěli k názoru, že by měli své potřeby korigovat vede k totalitě...a my v ní už jsme, takže voda sem, voda tam...jistě že přibude úřednictvo, paragrafy, kontrolní instituce a pokusy obejít onu regulaci.
Podotek: Už někdy před dvaceti lety jsem od někoho slyšel, že vlastní studna v Německu funguje na míle jinak než u nás. Když vám povolí na zahradě vybudovat studnu, jakmile je hotovo, dostaví se soudruh úředník, studnu zapečetí a hlavně tam nainstaluje vodoměr. Majitel pak za odběr studniční vody platí, jistěže nepoměrně méně, než je tomu v případě vody z řadu. Ale platí za ni. Nemohu tuto JPP potvrdit ani vyvrátit, ale nepřekvapilo by mě to. Ale zpět k dotazu.
4 ra: Také bych řekl, že situace není zase až tak alarmující, čili někdo čije příležitost pořádně se napakovat. Dokonce padají nápady inspirovat se v Izraeli. Fajn, pronajmeme si v Polsku kousek pobřeží a po vzoru Izraelců začneme s reverzní osmózou. Kořenové zalévání je také zbytečné. V Izraeli je situace zcela kritická, v podstatě jen jezero Buchajret Tabarija a potok Urdun, který svou velikostí připomíná Botič. My na tom ani zdaleka tak špatně nejsme. Přinejmenším povrchové vody máme nadbytek.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.