Nejste přihlášen/a.
Stát rozdal desítky milionů na deštovku je pravděpodobné, že klesne spotřeba vody mám dojem, že vodárenské společnosti sníží cenu za vodné je moje úvaha správná.
No tak určitě,... s trouchou toho štěstíčka...
Dotace dostalo prvních pár set štastlivců dle setin vteřiny (rychlost přihlášky)... http://destovka.eu/
Na druhou stranu se předpokládá, že se zvedne stočné, protože je předpoklad, že voda získaná deštěm se splachuje a tudíž je vyšší odtok než přítok. VAK by tedy měl stočné navýšit průměrně o 50-60%, aby tyto náklady dokázal vyrovnat...
řekl bych, že v dotazu tazatele je znát trocha ironie. Nerozumím ale @jedubabce, proč reaguje na komentáře a ne na dotaz tazatele... postrádá to smysl, byt napíše své "AD".
Ad bambula - klesne spotřeba vody mám dojem, že vodárenské společnosti sníží cenu za vodné je moje úvaha správná
Není. Většinou při poklesu odběru cena plošně stoupne (nejen u vody). Společnosti to odůvodňují tím, že rozvody a další zařízení se udržovat musí bez ohledu na odebrané množství média.
Zcela upřímně mi argumentace vodárenských společností přijde směšná...
Dle mne totiž deštová voda, která je ve městech jímána podpovrchovou kanalizací, teče stejně do čističek. Takže argument o zvýšení odpadní vody v případě jímání domácnosti a využití např. na splachování je dle mého nesmysl. Tuhle vodu už stejně čistí a zcela určitě si to nechávají platit městy, nebo rozpuštěním do poplatku všem občanům.
Pokud se pletu, tak mně někdo opravte.
A co se týká dotazu - Aplikací dotačního programu "Deštovka" zcela určitě nedojde ke snížení vodného/stočného.
Ze zákona je zakázáno vypouštět deštovou vodu do splaškové kanalizace. Někde je vybudována deštová kanalizace, která ale jde úplně mimo čističky. Kde není, musí si vlastník pozemku zajistit likvidaci vody na vlastní pěst.
Pokud by se skutečně začala ve velkém využívat deštová voda, tak zde skutečně budou zvýšené náklady, které někdo bude muset zaplatit.
A kam podle vás teče veškerá deštová voda ze silnic a všech ostatních ploch? Firmy za deˇštovou vodu platí poplatky podle plochy střech a tato voda se u nových staveb musí zachytávat do jímky s postupným odpouštěním do povrchové kanalizace. Že by někdo na své náklady zajištoval likvidaci deštové vody jsem nikde nečetl ani neslyšel. Ani si to nedovedu představit. V době děštů by stovky hektolitrů vody měl někdo zachytávat a nechat odvážet. Tak to mi vysvětlete.
Tvoje úvaha může být správná, ale nepasuje do současné doby.
Cena zboží se zásadně nesnižuje. Pokud se cena zboží přece jen sníží, tak je to třeba o 50haléřů, aby se za krátkou dobu cena mohla zvýšit o korunu.
Když klesne spotřeba vody, tak vodárenské společnosti zvýší cenu, protože chtějí mít minimálně stejné zisky. Když stoupne spotřeba vody, tak zase zvýší cenu, protože se odvolají na nedostatek vody a větší náklady při přípravě vody.
Ten kdo vodu potřebuje pro zahrádkaření, tak ten už má u domu nádoby na deštovou vodu dávno a bez nějakých popletených dotací.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.