Nejste přihlášen/a.
Ahoj všem, dnes mi zubař vytrhl zkaženou 8. To vše v pohodě, ale potom přišel šok, který jsem nerozdýchal - cena 1 500,-kč. Tam jsem zaplatil a potom mi došlo za co vlastně? To už ani vytržení zubu nehradí pojištovna? A co takový bezdomovec má dělat? Také za to platíte a kolik?
Soukromníci jsou všichni zubaři kromě zubařů v nemocnici. Důležité je, zda mají smlouvu s VZP.
Bohužel to bezplatné zdravotnictví stojí stále víc. Plomba klidně 2000,- Kč.
Řešením by bylo aby pacient platil vše a pak šel s účtenkou na pojištovnu. Tím by pojištovny měly přehled o lékařích.
Ne. Protože takhle to tady půjde brzo někam, co se zdravotnictví týče. Řešením je to, aby si pacient připlácel. Jako je např. částečně u léků. A ten kdo na to mít vyloženě nebude, třeba toho zubaře (musel by to doložit), tak zaplatí méně nebo nic (pojištovna to doplatí za dotyčného ) Se podívejte jak jsou narvané dovolené, restaurace, obchody, ale jak by měli zase dávat 30Kč poplatek u doktora, nebo nedej bože 50Kč... tak budou řvát jak protržení... A díky takovým uremcancům, co na to přitom s poklidem mají x krát, se to tady dříve či později sesype (zdravotnictví). A to pak bude od takových "chudáků" nářku až se místo pár stokorun budou platit desítky tisíc či více... Jak se říká kdo chce víc, nemá nic... A dojedou na to všichni.
Když jste zaplatil, tak to jste nejspíš taky dostal účtenku, kde bylo rozepsáno kolik a za co, ne?
Pokud jste bezdomovec, určitě znáte organizace, které právě vám s podobnými případy radí - obratte se na ně, určitě nebudete první a oni už nějaký postup pro vás budou mít dávno připravený a odladěný na lidech
Pokud vám nebylo jasné, za co platíte kolik a proč, měl jste se tam zeptat, určitě by vám to ma místě vysvětlili, zvlátě pokud vy už máte vytržený zub a oni ještě nemají peníze - dost bych se divil, kdyby vám místo vysvětlování řekli "tak si ty peníze nechte, my vám tam tu zkaženou 8 narveme zpátky"
Já platím za nový zub tak řádově kolem 10 000 Kč a jsem hrozně rád, že mám dobrého doktora. U těch bezplatných předtím jsem na křesle několikrát omdlel bolestí, že mě museli křísit a kvalita té práce taky nic moc, tady to mám bezbolestně a opravdu kvalitně.
Já platil po trhání jen za jakousi silikonovou vložku kterou sem si tam měl dát, aby to tolik nekrvácelo. Stálo mě to celkem i s trháním 300Kč. Zlatý... Ale těch 1500 bych za to dal taky, když vím že od tý "zkurv.." 8. budu mít klid. Už do toho zubu navíc nikdy více investovat nemusíte, jako např. do plombovaného.. A jestli vás to nebolelo při trhání a ani následující dny poté, tak bych těch 1500 neřešil. Je to pravda, ale můj osobní názor. 1500 (mimo jiné i díky době inflační postcovidové) je v dnešní době vlastně už pakatel.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.