Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Cena za trhání zubu

Od: kk1

Ahoj všem, dnes mi zubař vytrhl zkaženou 8. To vše v pohodě, ale potom přišel šok, který jsem nerozdýchal - cena 1 500,-kč. Tam jsem zaplatil a potom mi došlo za co vlastně? To už ani vytržení zubu nehradí pojištovna? A co takový bezdomovec má dělat? Také za to platíte a kolik?

 

16 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


0x
Důležitá informace
Jaký zubař?
Pokud soukromník, tak v pořádku.
Pokud váš, informoval bych se na pojištovně.
petrme

Soukromníci jsou všichni zubaři kromě zubařů v nemocnici. Důležité je, zda mají smlouvu s VZP.

Ano tak sem to myslel.
Jen trošku neobratně napsal.
bear

Je to hoax. Trhání je hrazeno pojištovnami. Buď neměl smlouvu a nebo platil za nějaké extra uspání či umrtvení. Případně tazatel nemá pojištění.

 

petrme

0x

Nebyla ta platba za anestezii nebo nějaký další úkon?

 

riva

0x

Bohužel to bezplatné zdravotnictví stojí stále víc. Plomba klidně 2000,- Kč.

Řešením by bylo aby pacient platil vše a pak šel s účtenkou na pojištovnu. Tím by pojištovny měly přehled o lékařích.

polen

Ne. Protože takhle to tady půjde brzo někam, co se zdravotnictví týče. Řešením je to, aby si pacient připlácel. Jako je např. částečně u léků. A ten kdo na to mít vyloženě nebude, třeba toho zubaře (musel by to doložit), tak zaplatí méně nebo nic (pojištovna to doplatí za dotyčného ) Se podívejte jak jsou narvané dovolené, restaurace, obchody, ale jak by měli zase dávat 30Kč poplatek u doktora, nebo nedej bože 50Kč... tak budou řvát jak protržení... A díky takovým uremcancům, co na to přitom s poklidem mají x krát, se to tady dříve či později sesype (zdravotnictví). A to pak bude od takových "chudáků" nářku až se místo pár stokorun budou platit desítky tisíc či více... Jak se říká kdo chce víc, nemá nic... A dojedou na to všichni.

 

 


0x

Když jste zaplatil, tak to jste nejspíš taky dostal účtenku, kde bylo rozepsáno kolik a za co, ne?

Pokud jste bezdomovec, určitě znáte organizace, které právě vám s podobnými případy radí - obratte se na ně, určitě nebudete první a oni už nějaký postup pro vás budou mít dávno připravený a odladěný na lidech

Pokud vám nebylo jasné, za co platíte kolik a proč, měl jste se tam zeptat, určitě by vám to ma místě vysvětlili, zvlátě pokud vy už máte vytržený zub a oni ještě nemají peníze - dost bych se divil, kdyby vám místo vysvětlování řekli "tak si ty peníze nechte, my vám tam tu zkaženou 8 narveme zpátky"

Já platím za nový zub tak řádově kolem 10 000 Kč a jsem hrozně rád, že mám dobrého doktora. U těch bezplatných předtím jsem na křesle několikrát omdlel bolestí, že mě museli křísit a kvalita té práce taky nic moc, tady to mám bezbolestně a opravdu kvalitně.

 

vili

0x
Jednou jsem byl na dovolené u místního zubního lékaře a lékař mi na rovinu řekl, že mě ošetří pouze za předpokladu, že mi udělá za peníze lepší rentgen než na pojištovnu, dá mi lepší anestezii a na konci zákroku použije nějaké samovstřebávací hubky na snížení krvácení. Celkem asi kolem těch 2-3 tisíc.
Pokud bych nesouhlasil, nenašla by se pro mě nejspíš kapacita, protože by podle jeho vyjádření nemohl kvůli možným rizikům z nedostatečného vyšetření a následného delšího nutného času na ošetření ten zákrok provést. I tak je to pro něj komplikace, protože má ten den časové možnosti už pouze na objednané pacienty. A já bych šel na specializované pracoviště čekat do fronty někde v nemocnici 30 kilometrů daleko.
Vzal jsem to, není to tak závratná částka zvlášt při akutní bolesti, a musím konstatovat, že šetrnější a tak bezbolestný zákrok jsem snad ještě nikdy neabsolvoval. A co si budeme povídat, zachránil mi dovolenou a můj ošetřující lékař byl taky spokojený, že jsem si to nechal kvalitně ošetřit.
Jinak můj lékař si za trhání bere nevím kolik, ale obvykle za nějakou tu předělávku starší plomby dávám od 1200 do 2000. Předchozí lékař chtěl za každou návštěvu kolem 600, vykázané to bylo jako lepší anestezie nebo platba za ošetření dásně, ale jeho práce nestojí fakt za nic. Vzhledově, funkčně i samotným minimálním komfortem při zákroku. Jsem rád, že se mě ujal ten můj současný.
Na jednu stranu vás chápu, mohli cenu za vytržení konzultovat předem. Na druhou stranu věřím, že jste dostal lepší péči třeba v kvalitnějším účinku anestezie, takže jste zbytečně netrpěl, možná s ohledem na postavení kořenů viditelném na rentgenu nebyla rána zbytečně veliká, a že pokud se to šilo, že stehy nebudou zvyšovat bolestivost při hojení.
Vždycky je něco za něco.

 


0x
Mam bratra a ten tady na západě ma pani zubařku v jednom menším městě a za posledních 15 let co k ni chodí neplatil on ani jeho pani ani otec když ještě žil ani korunu a ted mi řekněte jak je to možný že to de?

 


0x

Za poslední rok jsem byl na trhání osmičky já i moji dva synové. Všichni jsme platili 1000Kč.

 


0x

Proč já nevěřím paní, či pánovi , že to tak opravdu bylo. Jak již někdo napsal, je to hoax?

.

km
ano, proc. nebudte slusnej a napiste proc.

km, smůla, já jsem slušný, Tak jsem byl vychován.

 

ridick

0x

Mám soukromého zubaře. Trhal mi dva zuby a po dotazu kolik jsem dlužen, odpověděl, že trhání bylo u něj vždy zdarma.

 

polen

0x

Já platil po trhání jen za jakousi silikonovou vložku kterou sem si tam měl dát, aby to tolik nekrvácelo. Stálo mě to celkem i s trháním 300Kč. Zlatý... Ale těch 1500 bych za to dal taky, když vím že od tý "zkurv.." 8. budu mít klid. Už do toho zubu navíc nikdy více investovat nemusíte, jako např. do plombovaného.. A jestli vás to nebolelo při trhání a ani následující dny poté, tak bych těch 1500 neřešil. Je to pravda, ale můj osobní názor. 1500 (mimo jiné i díky době inflační postcovidové) je v dnešní době vlastně už pakatel.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2026 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]