Nejste přihlášen/a.
Guvernér České národní banky Aleš Michl vyslal vzkaz vládě Andreje Babiše.
Další vzkaz poslal i občanům.
"Poprvé po dlouhé době se díky práci ČNB vyplatí spořit, protože úroky v bankách jsou vyšší než inflace," sdělil Michl.
---
Takže ve stylu Vaclava Klause a jeho "Utrácejte, utrácejte, utrácejte ..." nyní "Spořte, spořte, spořte ..."
Nebo ne? Nevěříte?
Spořící účty; případně protinflační státní dluhopisy, jestli je Dlužena spolu s Babišem nějaké rozhodí pro běžné smrtelníky. Očekávám vysokou inflaci v ČR. Zahraniční investice a spoření jsou docela hazard, vzhledem k tomu, že Venezuela = USA, a za chvíli bude Grónsko = USA, Čína = Tchaj-wan, a tak dále, a tak dále.
protinflační státní dluhopisy republiky byly zrušeny (nejsou vypisovány¨ před 4 lety pokud vim posledni EMISE 3. 1. 2022
Jo a vůbec nechápeš, proč americké CP je jediná jistota
Je to proto, že v Evropě se financuje bankama (tedy smysl má investovat do akcií bank a pár firem - co třeba Moneta) ale v USA se financuje akciema a akcionářema, jsou tam statisíce firem takto postavených. A SP500 je dlouhodobá jistota, alespoň z historického pohledu posledních 60 let
Jako doposud. Běžné konto a čas od času nepotřebné peníze investuje banka na investičním účtu do toho, co pokládá za výhodé a výnosné. Většinou dluhopisy. Spokojenost několik let. Šlo by asi více, ale neumím a umět nebudu. Nerozumím a rozumět nebudu. Nemusím!
Cekate zde rady ohledne sporeni/investovani, nebo politickou diskuzi? Zatim totiz prikladate polinka do kotle na to 2.
Měl jste to hodit na fyzické stříbro nebo zlato, dnes byste měl 3x vyšší hodnotu. A cena stříbra stále poroste, neb jeho množství je konečné a poptávka nekonečná. Fondy a jiné spekulativní záležitosti bych v této turbulentní době úplně vynechal, neb za pár měsíců se očekává docela slušný šrumec na finančním trhu.
vizi.
70% těžby stříbra je vedlejším produktem těžby mědi , zinku a olova
Samozřejmě vše je o poptávce a nabídce. Nezáleží také jen na ceně stříbra , ale též jak jsem psal mědi , zinku a olova a to se celkově propíše na níkladech . Vše je propojené a ceny už neklesnou . je natisknuté velké množství dolaru a probíhá dedolarizace .
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.