Nejste přihlášen/a.
Dejte si dva tři dny pohov od jídla a jezte jen kysané zelí, případně jinou zeleninu. Přeruší se zánětlivý proces a budete dýchat i ušima
V telce byla jedna, co vydržela tuším 10 dní jen na kokosové vodě. Po takovém půstu se cítila zdravě a najednou měla plno energie. Uvažuju to zkusit, ale né tak dlouho, max. týden. Nejhorší jsou prý první tři dny.
Táta tím trpíval. Měl nahřívací lampu a brýle, jako potápěči, jen v kůži. A nahříval čelo. To jediné fungovalo. Až půjdete kolem lékárny zastavte se pro kapesní inhalátorek, čichátko. Je to jako rtěnka, jen se čichá eukalyptový olej. Několikrá se kýchne a člověk se diví, co z nosu jde.
Včera jsem ten inhalátorek viděla u Vietnamce, za 20 kč. V lékárně bývá Hepčí a také jiná firma, ta se mi zdá lepší, než Hepčí.
Asi se tím myslí faryngitida. První bych vynechala mléko. Pokud mléčné, tak jen trochu bílého jogurtu. A vůbec upravila stravu. Třeba i brala probiotika. Pak dýchat nosem v borovicovém lese nebo vdechovat takové kapky formou inhalace. Pokud se to nelepší, tak na ORL, možná je zbytnělá adenoidní vegetace, neboli nosní mandle. Já bych si na tohle brala Vironal a střídala ho s kapkami Dračí krev. To ale vnitřně, né do nosu.
Se zadní rýmou bojuji dlouho, ten pocit jak to je někde vzadu a normálně to prostě nejde ven znám a závidím lidem, co dokážou potáhnutím to ze sebe dostat (omlouvám se). Normální rýmu s kupou kapsníků mám málokdy. Podle ORL prý je to i vinou posunuté nosní přepážky. Pomáhá mi (se souhlasem dr.) kapat do nosu slaboučký solný roztok, silnějším roztokem kloktat, občas i inhalace a taky hlídám doma vlhkost vzduchu, používám zvlhčovač.
Nejlepší by bylo nechat si udělat výtěr- tím se zjistí příčina, zvláště pokud se vám to opakuje .Někdy mohou být na příčině i některé potraviny/koření/. Před lety jsem na to trpěla- lékař mi řekl,že je to psychosomatické...a měl pravdu. odprostila jsem se od nepříjemných věcí a lidí , přestala řešit zbytečnosti a zmizelo to, roky jsem na to trpěla. Zkuste si o tom něco přečíst ...
Jako první změna stravy. Jde v podstatě o skrytý chronický zánět. Uvědomit si, že imunita sídlí ve střevě a za problémy se sliznicem /kdekoliv v těle/ stojí též přetížená slinivka. Takovou selektivní dietou. Nejdřív vynechat mléko a pšenici, omezit cukr a čekat, jak tělo zareaguje. Omezit těžká jídla a potraviny s Éčky. Jezte hodně česneku, zelené petržele, křen, řeřichu,..Je potřeba mít dostatek Zn! ...Samozřejmě konzumovat dost zeleniny/ rajčata a papriky zrovna ne/ , ryby, ořechy, cereálie, ovoce, z masa ideálně jen krůtí. A víc pít. Ráno ohřátou vodu se lžicí jablečného octa nebo citronu. Taktéž mezi jídly. Zkombinovala bych poznatky z knížek Stravou proti zánětu Davida Freje a Výživa podle krevních skupin, kde bych eliminovala Frejem doporučené, co mé krevní skupině nesedí. A s mlékem /krom kysaných výrobků/ a pšenicí mají většinou problém všechny skupiny. Pak chodit do přírody, ideálně borovicového lesa dýchat nosem, doma si zvlhčit vzduch, kloktat šalvějí, pít lipový čaj nebo bezinkový s medem, i mátový je dobrý vyhýbat se stresu.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.