Nejste přihlášen/a.
Dobrý den. Již jednou jste se zde ptala, zda jste divná. Někdo to tak prostě má, že neumí komunikovat s druhými, trpí trémou, stresem, či úzkostmi. Pokud Vám to komplikuje život, pak by odborná pomoc (psycholog, či psychiatr) mohla pomoci v hledání příčiny. Sama můžete zkoušet komunikaci trénovat, nevyhýbat se lidem, nebát se navazovat nová přátelství, poznávat nové lidi atd. Třeba se na nové škole otrkáte a stres Vás přejde.
Mezi introverzí, sníženým sebevědomím a sociální fobií je vztah, nicméně není to jedno a to samé, proto vám opravdu nikdo nepomůže na internetové poradně - od toho existují psychologové. Ve většině případů sociální fóbie vzniká na podkladě právě nižšího sebevědomí, strachu z reakce/odsouzení okolí, přehnanému zájmu o to, jak na cizí lidí zapůsobíte a co si o vás budou myslet. Důležité jsou ale doprovodné projevy úzkosti, které pacienta nutí upravit vzorce svého chování - pokud se ze strachu a úzkosti začnete stranit lidí, stranit nakupování, jízdy v MHD apod. (tak to u soc. fóbie bývá), bylo by opravdu dobré zajít za psychologem. Dá se to zvládnout kognitivně-behaviorální terapií, ale mnoha lidem (zejména mužům) pomáhá obecné zvýšení sebevědomí, a to i "fejkované". Určitě znáte někoho, kdo se chová někdy až moc sebejistě, frajersky, ale v soukromí je to úplně pohodový a klidný člověk - to často bývá tento případ.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.