Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Socialni pojištění

Od: korununahlaveko
Zdravím, je mi 28 a nikdy jsem si neplatil soc. pojištění. Je to velký problém? Neměl jsem nikdy práci jen střední školu a 2 roky pracak. Díky

 

5 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

id

2x
Problém to bude jen váš až vám budou chybět pojištěné roky do důchodu. Sociálni pojištění není povinné. Jen zdravotní platit musíte.

 

petrm*

1x

Problém to bude, až budete chtít nemocenskou, podporu v nezaměstnanosti, invalidní důchod, starobní důchod...

 

ppp

0x

To jste dělal střední školu do 26 let? Platba sociálního pojištění NENÍ v ČR povinná, ze strany zákona to tak není žádný problém. Berte ale na vědomí, že výše vašich odvodů na sociálním pojištění se projeví na výši starobní penze a dalších sociálních dávkách od státu, které byste případně dříve či později požadoval.

 


0x

Není to nezákonné, kromě starobního důchodu by mohl ale nastat velice vážný problém v případě invalidity. Pokud si neplatíte sociální pojištění, nemáte nárok na invalidní důchod ani v případě snížené pracovní schopnosti.

 


0x

Problém to asi bude pokud budete i nadále takto pokračovat při žádosti o starobní důchod. Na řádný starobní důchod musíte mít odpracováno a tudíž také placené sociální pojitění 35 let.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2026 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]