Nejste přihlášen/a.
1. Zrušit odbory a odboráře
2. Zrušit školy produkující nezaměstnané, respektive lidi pro které je potřeba vytvořit "umělá" pracovní místa..
3. Zjednodušit celý daňový systém
4. Zjednodušit podnikání
5. Podporovat školy a obory po ktewrých je reálná poptávka na trhu
A dalo by se toho dát dohromady více...
Opozice ve formě odborů asi není úplně marná věc. Ale nynější squadra...to nejsou odbory... to jsou politici, kteří si našli pro sebe dobrý "bussines"
Někde jsem četl logiku daňového přiznání za 1. republiky - aby ho byl schopen vyplnit i běžný sedlák.
Nápad s rekvalifikačními kurzy je dobrý. Zároveň by se měla razantně zvýšit náročnost středních škol a měly by se obnovit učňovské obory. Dál by nezaměstnanosti pomohlo snížení dávek v nezaměstnanosti, zpřísnění podmínek k jejich vyplácení, snížení minimální mzdy a pak všeobecná podpora drobného podnikání. Zjednodušení administrativy, zrušení EET, zrušení minimálního vyměřovacího základu pro pojistné, zjednodučení daňové evidence.
Otázka by měla obsahovat jaké kroky, ale hlavně také jaká je nezaměstnanost. Protože v momentě kdy je nezaměstnanost cca 3%, tak ta už nejde snížit. To jsou lidé kteří NIKDY nepůjdou pracovat- nechtějí a nikdo je nijak nedonutí. Jiná otázka je v situaci kdy je 8...12 nebo 20% nezaměstananost. A úplně nejzajímavější by byla odpověď na otázku - "jaká je optimální nezaměstnanost?". Samozřejmě by opět mělo být definováno - co ovažuji za cíl optimální nezaměstnanosti
Asi bude jedna z nejmenších v Evropě. Ale je otázka zdali to v některých oborech / řekl bych hlavně státní správa/ není umělá zaměstnanost a i podmínky při Covidu - dávky od státu - kurzarbait - prakticky neumožňovaly zaměstnance propustit. Zajímavé, že v době Covidu nezaměstnanost v USA stoupla velice rychle na mám ten dojem 14%, zatímco u nás se držela kolem 4-6%, ale jakmile pominul Covid, tak v USA opět nezaměstnanost rychle klesla. U nás též, ale ten rozdíl nebyl takový.
Pracovní podmínky v Česku nejsou špatné, naopak je velký nedostatek řemeslníků a odborníků. Velká většina lidí hledá problém, ale ne řešení. Často slychám, že stát se nestará, nezajistí a neplatí, ale proč by měl? Proč si lidi nerozšiřují vzdělání? Proč se nesnaží sami za sebe? Proč tu tolik lidí čeká na to, až jim něco spadne do klína? Proč tolik podnikatelů odvádí minimum a snaží se vyhýbat daním?
Problém není ani tolik ve státu, jako spíš v lidech...
Stát akorát by neměl podporovat žebrotu a nehazet klacky pod nohy těm, co vytvářejí hodnoty.
A kdo nechce pracovat, ten taky nikdy pracovat nebude...
jaj - vy si myslíte, že odjakživa nemocenskou vyplácel pracák? Dřív pracovní úřady nebyly a nemocenská normálně fungovala. Když se chce, všechno jde.
Dobrovolné ztravotní pojištění je nanic. První člověk, kterého by odmítli ošetřit, protože na to nemá by to rozmázmul v televizi, takže by je zase začali ošetřovat a rozdíl by byl jen v to, že by nic neplatili. Ono stačí, že není povinné sociální pojištění. Chci to vidět, až přijde doba, kdy začnou chodit do důchodu živnostníci, kteří ho neplatili a vyčíslí jim důchod na 0.-Kč. Zas to dopadne tak, že dostanou stejně jako ti, co celý život platili jak mourovatý.
Pojistné na sociální zabezpečení zahrnuje platby na:
nemocenské pojištění,
důchodové pojištění,
příspěvek na státní politiku zaměstnanosti.
Pokud OSVČ hosposdaří tak zvaně s nulou (vykazuje nulový zisk), tak odvádí pouze tu poslední platbu z nejnižšího vyměřovacího základu. Výše důchodu se stanoví podle toho, kolik dotyčný odvedl od roku 1986 na důchodovém pojištění. Když neodevzdal nic, má důchod nulový. On teda už je odsouhlasený nějaký minimální, takže nulu nedostane, ale dostane něco kolem 4000.- měsíčně. Bavím se o starobním důchodu.
Že se vyplatí to neodvádět a spořit si to, nebo investovat, o tom žádná, ale jsou i lidi, kteří nemyslí na budoucnost a spolehájí na to, že stát je bez peněz nenechá.
Teď se to možná trochu zhoršilo, ale ještě nedávno bylo víc volných míst než nezaměstnaných. Takže já bych zrušil sociální dávky. Ušetřilo by se spousta peněz a skoro všichni by byli zaměstnaní.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.