Nejste přihlášen/a.
Mám tím namysli...
- buď že jsou vidět hodně např. lidem na ulici - že lidé si toho člověka hned všimnou, že je něčím divný, nebezpečný apod.
- nebo jsou skutečně nebezpečné pro společnost, tedy jsou vidět na různých hrůzných statistikách, které jsou prezentovány v médiích. (Důležité je, že o těch statistikách má veřejnost povědomí - například s anorexií se pojí nejvyšší sebevražednost ze všech psych. diagnoz, ale moc lidí to neví)
Osobně mě napadly následující diagnozy:bipolárně afektivní porucha, ADHD, schizofrenie či narcistická porucha osobnosti, nadměrné užívání určitých drog
Máte prosím jěště nějaké nápadyy?
Děkuji za odpověď
Co všechno je vidět:
Od dětství jsem znala chlapce mentálně rerardovaného. Myslím, že nechodil ani do pomocných škol, jen tak doma přežíval. Chodil ven s maminkou nebo sám jen v okolí bydliště. Měl poměrně výraznou a lehce zapamatovatelnou tvář. Pokud ještě žije, bylo by mu dnes něco přes 60 let. V době, kdy by mu bylo asi 40, jsem tu jeho tvář zahlédla ve skupině dětí a mladistvých. Máme zde takové centrum pro různě postižené děti. Ptala jsem se jejich průvodkyně, co mezi mimi dělá X. Odpověděla, že to není X, ale někdo jiný. A k neuvěřitelné podobě mi sdělila, že "oni jsou takoví všichni". Nechtěla jsem to rozporovat, ale pak zase po letech jsem v úplně jiné skupině, která asi přijela z jiného města na výlet, stejnou tvář viděla znova. A pak někde v televizi nebo na internetu velmi podobnou dívku, také mentálně postiženou. Obsluhovala někde v kavárně provozované nějakou nadací. Nevím, proč a u jakého psychického postižení se ty stejné rysy tváře opakují. Ale je to tak.
Pak ještě zmiňujete drogy. Za drogy považujeme i alkohol a tabák. Mnoho alkoholiků má červený nos. Mnoho silných kuřáků má žluté zuby, žluté prsty a zažloutlé vousy.
@byvalapacienta Downuv syndrom ale není psychiatrická diagnóza...patří do kategorie vrozených vad, konkrétně abnormality chromozomů (bez zařazení).
Určité vrozené vady stigmatizují tvář, případně tělo, na tom není nic divného. Lidé s Marfanovým syndromem jsou také mnohdy podobní, ovšem duševně jsou zcela normální.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.