Nejste přihlášen/a.
Trvajte na dokladnych vysetreniach , primarne na gastre, pripadne alergologia / imunologia. Moze to byt ale aj psychosomaticke, tak sa necudujte, ak vam nenajdu rychlo pricinu, mozu vas poslat aj na psychiatriu. To nie je nic zle ani zahanbujuce.
nemohu nijak jinak než zcela souhlasit - rady typu probiotika apod. mohou být zcela zcestné, mohou zhoršit stav, vzít čas, který je v některých případech důležitý a ještě ulevit peněžence.
Také jsem si myslel, jaký jsem zdravý, můžu vše jíst apod. a v 21 mě náhodou poslal pan doktor na gastro na vyšetření na možnost celiakie a od té doby, co mě sdělili tolik diagnóz, to už taková sranda není.
Užívala bych probiotika, konkrétně Laktobacily 5. Tuhle značku doporučuju, protože mám s jejími výrobky víc než 10 leté dobré zkušenosti.
Ohledně zácpy je dobré tělo uvyknout na pravidelné vyprazdňování, ideálně ráno po snídani. Pokud se jeden den nezadaří, může se stát, ovšem další den už stolice být musí i za cenu projímadla či glycerinového čípku. Nosit to v sobě týden je hrůza. Prostě si udělat rituál, i když se mi nechce sednout na záchod, do ruky mobil s hrou, křížovu, sudoku a tělo uvyknout, že když se hraje třeba to sudoku, jde se kakat. Je to podmíněný reflex.
Sice píšete o vyváženém stravování, ale zkuste to trochu rozvést. Domácí kvašené zelí je lék na střeva.
Určitě by to chtělo navštívit lékaře, který by vás tposlal na kolonoskopii. Za sebe doporučuji Biopron, nebo výše zmiňované Laktobacily.
Zkuste si každý den nastrouhat menší syrovou bramboru a toto sníst. Kamarádka má stejné potíže, již prošla různá vyšetření a výsledek je nula. Psala, že dala na moji radu a po syrové bramboře se cítí dobře.
Také bych souhlasila, abyste trvala a žádala od PL doporučení na důkladná vyšetření. Nejen gastrointestin.systém, též játra, žlučník a slinivku. Na špatné trávení mohou pomoci právě enzymy slinivky břišní - volně prodejné v lékárně jako preparát Pancreolan. Bohužel po preparátu je trochu zvýšená chut k jídlu. Ale na plynatost a zhoršené trávení pomáhá.
Chtělo by to nějakou vlákninu - zvyšte příjem zeleniny (důležité je konzumovat zeleninu se slupkou) a zařaďte do jídelníčku celozrnnou mouku místo klasické bílé pšeničné, případně si můžete koupti vlákninu jako doplněk stravy v lékárně a přidávat třeba do jogurtu. Určitě jsou důležitá také probiotika (opět ideálně v přírodní formě) - kefír (nejlepší je bio kozí), kombucha, kimchi, můžete zkusit i tibetskou kefírovou houbu... Pokud budete chtít jít cestou doplňku stravy, za mě určitě doporučím probiotika Smidge - jsou sice dražší, ale vydrží dlouho a jsou opravdu kvalitní, nesrovnatelná s klasickými probiotiky z lékárny.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.